Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Małej Mi 2017 17:42, 25 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Urszulla napisał(a)
Masz się z czego cieszyć 7 lat to dużo i mało. A przez 5 lat nie zdołałam nawet 1/3 zdziałać tego co Ty z różnych powodów.

Ja już walczę z ogrodem 10 lat
To samo ujęcie...



Ogród w budowie - nieustającej 17:40, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Donoszę, że zupełnie na odwrót się nam podzieliło. Mam chryzantemę w kolorze starego dojrzałego wina - cudowną i cudownie pełną drobną w kolorze ciepłego słońca. Zdjęcia zrobię.

Twój ogród zachwyca - astry masz przepięknie widoczne i dające znać o sobie właśnie wtedy, kiedy jest ich pora.
Wszystko inne też piękne a u pani Hirsch też mogłabym zamieszkać w ogrodzie. Fajny ogród.

I to jest potęga ogrodów bylinowych ze swoją zmiennością i różnorodnością - jak kto lubi. Ja lubię.




Całym swoim wątkiem potwierdzam że lubię, ba! uwielbiam.

Posadziłam chryzantemy od Margertyki na ognistej no i bez sensu, marzę o tych starowinnych i wyrwę je od Małgosi choćby pazurami.

Co do astrów, to Picton Garden może nie mam, ale astry śliczne i już myślę jak to będzie jak mi się te nowe rozrosną. Myślę że będzie tak bardziej Picton.

O nazwy proszę nie pytać, nie przywiązuję do nich wagi.









Ogród w budowie - nieustającej 17:32, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Dziękuję że zaglądasz, chociaż mało mnie w tym roku Więcej liści już na ziemi niż na gałęziach, zima nadciąga, więc cieszmy się resztą kolorów.



U Aldony podziwiałam takie późne zawilce i wygląda że mam podobne:



Tojady zakwitły wszystkie trzy ślicznym niebieskim, tzn, zdążyły bo się obawiałam.






Lawendowy zawrót głowy 17:31, 25 paź 2017
Do góry
lojalna_ napisał(a)

Łukasz dziękuję rysunek jest piękny musze go pokazać nie gniew się.

W miejsce trafiłeś idealnie

Będzie bardzo podobnie tylko przed każdym drzewem dużą rozplenica . Jeśli się zmieszczą kostki z cisa to tak ale to już zależy od kilku wymiarów ....i dużo zielonej hacone a i jeszcze jeden mam pomysl .... hihi

Super szkic




jestem przekonana że taki widoczek niebawem u ciebie ujrzymy) fajnie to rozrysował

Ogród w budowie - nieustającej 17:30, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Gabriela napisał(a)


Trawy zaczyna być trochę u mnie widać, dla astrów to idealne towarzystwo



Bajecznie!
Ogród w budowie - nieustającej 17:27, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Gabriela napisał(a)


Zamiast brzózek jednak posadzę tam kzewy - kalinę koralową chyba przesadzę, bo się tam ciasno robi.
Gorące wspomnienia mam ciągle przed oczami, ale jesienne rabaty angielskie chyba nawet bardziej, np. ziołowo - różowe rabaty w Sledmere House.





Gabrysiu, litości nie masz....
Ogród w budowie - nieustającej 17:25, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Gabriela napisał(a)
Od Margerytki takie astry, na wiosnę zgłaszam się jeszcze po ogniste. Ciekawe co u Ewy wyrosło - dzielę się zdjęciami, mam dwa jasnoróżowe i jeden biały z żółtym środkiem - duża kępa z wieloma kwiatkami, zakwitł najwcześniej.







Donoszę, że zupełnie na odwrót się nam podzieliło. Mam chryzantemę w kolorze starego dojrzałego wina - cudowną i cudownie pełną drobną w kolorze ciepłego słońca. Zdjęcia zrobię.

Twój ogród zachwyca - astry masz przepięknie widoczne i dające znać o sobie właśnie wtedy, kiedy jest ich pora.
Wszystko inne też piękne a u pani Hirsch też mogłabym zamieszkać w ogrodzie. Fajny ogród.

I to jest potęga ogrodów bylinowych ze swoją zmiennością i różnorodnością - jak kto lubi. Ja lubię.


Ogród w budowie - nieustającej 17:20, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Kasya napisał(a)
takich wakacyjnych widoczkow tylko pozazdroscic ale twoj ogrod rownie piekny


Piękny inaczej, na wyspach jednak jest więcej kolorów na rabatach, kwitną jeszcze jeżówki i wspaniałe wysokie szałwie, u nas niezimujące niestety.







Wzgórze chaosu 17:17, 25 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Anitka napisał(a)

W takich miejscach dobrze naładować akumulatorki po remoncie. I pogoda wam dopisała Mnie tam oczy mnie bolą od tych kolorków w twoim ogrodzie. Piękna, złota jesień u ciebie. Cebulki nie uciekną, zdążysz je jeszcze wsadzić. Są nie raz rzeczy ważniejsze i bardziej potrzebne w danym momencie.


Cebulki zaplanowane na jutro, oby nie padało! Podczas porządków na strychu znalazłam szklane akwarium i wazon. To odkrycie dało impuls do zrobienia modnych ostatnio komozycji. Wykorzystałam kamyki z ogrodu, żwirek znad morza, mech i sukulenty. Resztę roślinek dokupiłam. Z pojemnika na słodycze, który zazwyczaj świeci pustkami, zrobiłam mini szklarnię, do której brakuje mi jeszcze mini paprotki Ciekawe, czy faktycznie przetrwają w zamkniętym szkle?

Ogród w budowie - nieustającej 17:13, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
mira napisał(a)
Jak mam dość zimna i deszczu to na taką perspektywę mogłabym jeszcze pomarznąć.
Widzę że nie próżnujesz i świr ogrodowy nakazuje zbierać nasiana zatem ciepła i suchości wrażeń obfitość, dużo fotek i nasion a doniczek też

pozdrawiam


Wrażeniami już się dzieliłyśmy, nasiona wysuszyłam, a jako że jesteś wielbicielką dalii ostatnio, to mam coś dla Ciebie.



Ogród w budowie - nieustającej 17:06, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Agania napisał(a)
Szkoda, że z 3 brzózek, masz 2 lipy...masz już całą aleję, to po co Ci więcej.

Tak jak Ewa pisze to siewki lipy, i u mnie też tego było sporo, wszystko co zauważę od razu wyrywam, sama nie sadziłam lip u siebie, całe dobrodziejstwo przyszło z wiatrem.
Nie mam nowych siewek brzóz, może coś jeszcze urośnie
Fajne atrakcje przed Tobą, gorące wspomnienia jeszcze fajniejsze przy tym przygnębiającym zakończeniu lata


Zamiast brzózek jednak posadzę tam kzewy - kalinę koralową chyba przesadzę, bo się tam ciasno robi.
Gorące wspomnienia mam ciągle przed oczami, ale jesienne rabaty angielskie chyba nawet bardziej, np. ziołowo - różowe rabaty w Sledmere House.



Ogród w budowie - nieustającej 16:59, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Puk, puk. Dzyn, dzyn!

Mam plan na lipcową wycieczkę w klimacie wina i ziół: Morawy.





Byłam, byłam, wino piłam, najbardziej ulubione to Aurelius. Więc mogę jechać znów, popłyniemy rzeczka w Lednicach, bo pałac jest przepiękny, gotycko-koronkowy. I wspaniała szklarnia. Odgrzebałam zdjęcia.
Trójkąt Valtice - Lednice - Mikulow z zamkami książąt Lichtensteinów koniecznie do zobaczenia.





Ogród w budowie - nieustającej 16:52, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Na długie zimowe wieczory mam masę lektur z obrazkami i bez. Między innymi:



Nie mam pojęcia jak to będzie, bo rozmnożyły się pozycje z serii "prywatne życie" z krowami i ślimakami włącznie, obawiam się byle czego w tym natłoku, dam znać czy warto.

Ale poniżej perełka sprzed 100 lat z pięknymi obrazkami, więc dla nich samych warto.





Donoszę również że moja bliblioteka wzbogaciła sie o kolejną pozycję różaną, ale pozostawię Was w niepewności na razie, bo nie mam zdjęć. Wydało ją RHS.
Ogród w budowie - nieustającej 16:41, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Od Margerytki takie astry, na wiosnę zgłaszam się jeszcze po ogniste. Ciekawe co u Ewy wyrosło - dzielę się zdjęciami, mam dwa jasnoróżowe i jeden biały z żółtym środkiem - duża kępa z wieloma kwiatkami, zakwitł najwcześniej.





I ostatnie dalie.



Trawy zaczyna być trochę u mnie widać, dla astrów to idealne towarzystwo

Ogród w budowie - nieustającej 16:36, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Stały rezydent, chyba mości się pod tarasem, bo słychać fuczenie.



Suszarnia nasion.



Rabata



Ukochany klon palmowy, z tych zimujących bez problemu

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 16:32, 25 paź 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry


to dostalam od znajomej i nie wiem co to chyba jakis aster


krzewuszka ciagle kwitnie


i dalie daja popis, nie wiedza, ze niedlugo je wykopie
Ogród w budowie - nieustającej 16:30, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry










Działka prawie w Borach Tucholskich 16:26, 25 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Kasia już znalazłem jej miejsce i kawałek trawnika poszedł na spacer

Mirella to poczciwy aczkolwiek lekko zakręcony perukowiec

Jurajski Ogród 16:22, 25 paź 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Kasiu, bardzo dziękuję, dla Ciebie, a także dla stałych bywalców mojego wątku:







Z niezwykłym smakiem stworzona przestrzeń. Tylko podziwiać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies