Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowy spektakl trwa ... 21:39, 19 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Miro, potrzebowałabym dla siostry takiej ławki jak masz (ta z dyniami). Gdzie ją spotkać?


Jak Ci pisałam dawno to było. Może w marketach budowlanych podobne się upoluje.

A takiej nie chcesz co?



wbrew pozorom z ławkami nie jest tak prosto - wpasować do miejsca to jedno a zdobyć właściwą to drugie

pozdrawiam
Ogrodowy spektakl trwa ... 21:32, 19 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Katkak napisał(a)
Bajczary zacne . Imponujace te Twoje zbiory. To cudowne uczucie iść pobobiad do wlasnego warzywnika . Ja mam jeszcze tylko szpinak, ale i tak cieszy .


Kasia jak to przyjdzie z zimą się zmierzyć nie wiem. Nie robiłam przetworów zresztą nie miałam takich zbiorów.
Na szczęście jeszcze mam jarmuż, pory, burak liściowy, jeszcze zielony lubczyk i nawet jeden seler dostarcza zielonych pachnących liści a wczoraj zebrałam resztę papryczek więc dziś była jajecznica na papryczce niam.
A szczypiorek jeszcze przecież - musisz mieć szczypiorek wszak chlebek ze szczypiorkiem i solą uwielbiają księżniczki

a warzywnikowych kwiatków też nie brakuje







Ogród do odnowy 21:21, 19 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
to żadne przekłamanie - dereń biały sibrica variegata




Nie wiem jaka jest przyczyna takich barw






a co ty na to ?
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 21:21, 19 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Mimo szwankującego zdrowia popychamy tę naszą pasję do przodu czasem bardziej czasem wolniej. Cieszą nas kwitnące roślinki, a u Ciebie pięknie kwitną zawilce i różyczki. Miło popatrzeć. Życzę wszystkim potrzebującym dużo zdrowia i sił. (sobie też)
Masz rację Dorotko
Zdróweczka i sił Tobie też życzę , bo z tego co pamiętam to też sama ogród ogarniasz

Zimowitami jeszcze ciut pomęczę
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:05, 19 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Byłam w wizytówce. Śliczna łąka. Jak ją siałaś? Widziałam goździki brodate i naparstnice. Powiedz Sylwuś jakie nasiona miałaś. Bo chcę taką samą

Danusiu jak miło, że zajrzałaś

To chyba najtrudniejsze pytanie jakie mi zadano...
Kochana było tak:
Kupiłam nasiona koniczyny czerwonej i białej i kilka większych opakowań kwiatów polnych - jakiś mix, do tego dokupiłam torebki z nasionami roślin dwuletnich.....i jak zaczęły wschodzić , moja babcia wszystkie rośliny , które koniczyną nie były wyplewiła w ciągu tygodnia Poszła tylko łobodę wyrywać, a że się nie znała to wyrywała jak leci....
W kolejnych sezonach dosiewałam ponownie rośliny kwitnące dwuletnie: goździki brodate, ostróżki, niezapominajki, stokrotki i ponownie tylko już z małych torebek rośliny łąkowe, takie z marketu kupione plus kwitnące zioła. Jesienią w kolejnym sezonie dosypałam nasiona zebrane z maków polnych i chabrów i rozrzuciłam wszystkie ścięte na rabatach byliny, żeby się w łące wysypały.
I dopiero w zeszłym sezonie coś było już widać. Zeszłej jesieni dosadziłam słoneczniczki szorstkie, piwonie, rudbekie. W tym sezonie dosadzam astry jesienne, Abiko dała mi kosmosy, mam nadzieję, że się wysieją.
Trawy typu mietlica i inne same przyszły z wiatrem z ugoru sąsiada.Dosadziliśmy też wierzbówkę kiprzycę, bo mi sama do ogrodu przyszła.
Łąka jeszcze nie wygląda tak jakbym sobie wymarzyła, ale w tym sezonie już radość była Ostatnio dosadziłam łubiny, i różę parkową, pracuję nad tym by mieć w niej werbenę patagońską na letnie kwitnienie i do jesiennych astrów przeciągnąć , ale nie wiem czy się uda

Mam nadzieję, że pomogłam choć trochę...jakby co to w przyszłym sezonie mogę spróbować pozbierać nasiona z mojej łąki i Ci podaruję

Dla Ciebie chaber z mojej łąki


Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 20:57, 19 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Kamila, no jestem

Zdróweczka zatem i Tobie

Nie wiem czy masz zimowity - pięknie i długo kwitną. Niestety ich kwitnienie pozbywa nas złudzeń - koniec lata... W tym roku trochę zmasakrowane przez deszcze ale i tak mają swój urok
Na zielonej... trawce :) 20:51, 19 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry
I tytułowy dywanik



Na zielonej... trawce :) 20:50, 19 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry




Nasze storczyki 20:50, 19 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Do góry
Pozostałe dwie rośliny, w tym jedna jeszcze nigdy nie kwitnąca, mają dobrze widoczne pąki.

Tutaj duży pąk różowego Cymbidium.



Widać dwa pąki.



Na tym zdjęciu widać dwa pąki z jednej bulwy. Obstawiam, że różowe.



Rośliny mają bardzo ciasno, rozpychają donice.
Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:45, 19 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry


Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 20:45, 19 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Do góry
Witajcie, mam na swojej działeczce kilka roślinek, których nie znam, część już dzięki Gosiek33 została rozpoznana. Na jednym ze zdjęć podobno jest juka. Czy takie młode roślinki można przesadzić? Kiedy i jak głęboko kopać? Mam ich kilka i wyglądają, jakby się same rozsiały, bo rosną w dziwnych miejscach.
Podpowiedzcie coś dobrzy ludzie


I jeszcze zdjęcie roślinki, która nie została rozpoznana, może komuś,coś...

dzięki
Anka
Na zielonej... trawce :) 20:44, 19 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry



Ogród z widokiem na jezioro 20:42, 19 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Kolejne klucze żurawi, na trzecim zdjęciu zrobiłam zbliżenie i przycięłam obraz - widać je pięknie. Jutro też mam wolne, ciekawe czy jeszcze będą lecieć, czy już wszystkie odleciały
Niektóre klucze liczyły po kilkadziesiąt sztuk, myślę, że dziś miałam okazję zaobserwować więcej niż 1000 żurawi, zdjęcia robiłam tylko tym, które najbliżej mojej działki leciały, niektóre klucze było tylko słychać, a odległość nie pozwalała je zaobserwować

Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:41, 19 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry


Na zielonej... trawce :) 20:40, 19 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:37, 19 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
cd.


Na zielonej... trawce :) 20:36, 19 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry



Na zielonej... trawce :) 20:36, 19 paź 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
AngelikaX napisał(a)





Wszystko nieziemsko piękne! ale to wrzosowisko to dech zapiera. Chyba przestanę tu zaglądać bo w depresję popadne...
Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:33, 19 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Dereń Kausa pierwszy raz kolorki łapie


Astry w roli głównej


Na zielonej... trawce :) 20:32, 19 paź 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies