Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Wszystkiego po trochu 19:14, 17 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Mirko,

Znalazłam w Twoim ogrodzie poniższe murki z kostki granitowej. Czy te kostki są sześcianami? Czy one są jakoś połączone czy tylko poukładane jedna na drugiej?

mirkaka napisał(a)
Obcięłam dzisiaj lawendę i szałwię na rabacie ze stipą, została tylko kocimiętka i lobelia. Lawenda wygląda teraz smutno



Kiedyś będzie tu ogród 19:14, 17 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kasya napisał(a)
no...kolorki piekne
debu nie mam i miec nie bede


AniMa napisał(a)
A mi się z kolei zawsze marzył dąb na działce...niestety też nie będę go mieć...za duży na moją działkę
Aniu cudowne kolory jesieni


Dziewczyny ale przecież są i malutkie i wąziutkie...



Agania napisał(a)
Muzyka w takich barwach i obrazach to ukojenie


Agatko ja słuchałam muzyczki silnika mojej kosy... Cudowna muzyka...



Ptasi gaj 19:12, 17 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
Po zachodzie słońca różowo na niebie jak dzisiaj w Islandii mówili że to piaski pustyni przywedrowaly z huraganem. To też i rośliny inaczej wyglądały i foty zrobiłam



...uDany ogród 19:12, 17 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Od wczoraj oram w ogrodzie.
Pierwsze posadziłam nowe nabytki
marcinki w trzech nowych kolorach, Ośnieżę karolińską, rdestówkę, Heptacodium Tianshan Minhep, Tawułę JAPOŃSKĄ Walbuma,Wajgelę Monet, miskanta chińskiego Adagio i Sioux, Pieris i Ilex i jeszcze kilka nowych tawuł bez nazw.

Jak już posadziłam to zaczęłam porządki na rabatach i przesadzam od wczoraj dosłownie przesadzam, bo mi plecki mówią dosyć!
Poza tym ciągle grabię i zamiatam chodniki, to niezwykła przyjemność
Ścieżki powoli zmierzają ku końcowi. Dzisiaj zaczęliśmy placyk biesiadny, a główna ścieżka wokół stawu jest już prawie gotowa. Żeby obfocić całość chyba wezmę drona
Jutro chcemy zamontować stelaż pod jeden most, tu inspiracją jest most u Kapiasa na betonowych kręgach i drugi z płyt betonowych.


Marcinkowo








Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:11, 17 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry


Ogród Mirelli 19:09, 17 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry
MirellaB napisał(a)
Angelika dla Ciebie fotka - sama oceń. Przed hacone mam jeszcze przesadzone żurawki Zipper. Gdzieś musiałam je upchnąć. Czytałam u Ciebie, że Ty takiego zestawienia unikasz hi hi


Jednak wczoraj tu byłam ☺ ale dopiero dzisiaj ujawniam swój zachwyt dla hakone...pięknie wpasowana.
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 19:09, 17 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:07, 17 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Bardzo mi miło, że tą radość mogę dzielić razem z Wami
Dla Was Szmaragdowa



To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:06, 17 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Ewo, ależ mi piękną laurkę wystawiłaś. Dziękuję.
Mam cichą nadzieję, że uda nam się jeszcze spotkać w świetle słońca przy okazji Twoich wojaży. Zapraszam serdecznie.

Po pierwszych niepowodzeniach w uprawie warzyw, zdałam sobie sprawę jak istotne czasem są tzw. sposoby. Ktoś, gdzieś, kiedyś zdobył doświadczenie, spostrzegł, napomknął. Po roku, czy dwóch można się zniechęcić, jeśli zbiory są kiepskie. Jeśli ktoś był tak miły, że podzielił się ze mną swoim doświadczeniem, to przekazuję to dalej. Wiem, jaka człowieka ogarnia duma i radość, kiedy ma dorodne plony.

Jesienny wysiew zawsze jest ryzykiem. W tym roku nie udało mi się z sałatą. Z marchwią i pietruszką nie próbowałam. Sprawdzę, jeśli się uda, to dobrze, a jeśli nie, wysieję wiosną. Marchew i tak zwykle sieję w dwóch rzutach: na początku marca i w kwietniu.

Sad się ładnie przebarwia. Pyszni się ostatni przetacznik.



Jabłonka Ola świeci jabłuszkami.



Oczar zrzucił liście i wreszcie widać frędzelki. Ambrowiec trzyma swoje listki. Oby jak najdłużej.



Czyściec dobrze wygląda o tej porze roku.

Ogród pod lasem 19:04, 17 paź 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 9513
Do góry
No fajny, fajny Strasznie się z niego cieszę Posadziliśmy jeszcze klona Ginnala, fajny, gęsty i pękaty misiek. Fotka z komórki, trudno go sfocić, bo na tyłach rośnie, ale co nieco widać. Płot za nim ma 180 cm, dla odniesienia.

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 19:04, 17 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Dzisiaj dzień minął pod znakiem tulipanów, mam nadzieję na trochę kolorów wiosną
Takie zamawiałem:

+ czosnki i kilka paczek z B.

Poza tym znów cieszyłem się pewnie ostatnimi tak ciepłymi dniami. Mimo 14 godzin spędzonych w pracy do 5 rano, warto było wstać wcześnie

Ukojenie 18:49, 17 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
zoja napisał(a)
Bukietowe
Phantom


Limelight


I jesienny widoczek
No tego Phantoma to ja muszę sobie kupić.Pięknie się przebarwia ladniej niż Limki.
Ukojenie 18:47, 17 paź 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
I jeszcze chryzantemy


Wiem, duzo tych zdjec, ale to pewnie juz ostatnie takie ladne...
Sezon 2017 u Hanusi 18:47, 17 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Basiu, Izabelko, dziękuję za pochwały. Nie jest to ogród z wysokiej półki, ale mój własny.

Czosnku jeszcze nie sadziłam. A ten co wyrósł teraz, radzę spożytkować.
Burak liściowy czeka na zerwanie, ale to pod koniec tygodnia, bo na 25 u nas zapowiadają przymrozek. Ale póki co daje kolor w tej części.
Mój dyliżans dobrze mi służy, już kilka lat. Nie dałabym rady bez niego. Jak się rozwali, kupię taczkę na dwóch kółkach.

Cebulowe do wysadzenia, ale muszę wykopać dalie. Może jutro? Pozdrawiam

Funkie - Hosta 18:46, 17 paź 2017

Dołączył: 16 paź 2015
Posty: 13
Do góry
ewwa napisał(a)


bo to niedobry pomysł jest i pewnie nikt takiej opcji nie stosował.
Ja obstawiam, że nie przeżyją, bo albo wyschną za bardzo albo zmarzną,chociaż hosty należą do żywotnych roślin.
A dlaczego nie chcesz ich wsadzić choćby do pojemników z ziemią?
bo są to duże czteroletnie karpy i jest ich około 100 sztuk, nawet do wiader nie wejdą. Robię przemeblowanie w ogrodzie i już ich nie potrzebuję, część już znalazła nowy dom. Na zdjęciu widać część z nich, jest to około 50 metrów posadzonych w kształcie fali. Taki miałam kiedyś pomysł, żeby zamiast obrzeża rabatę obsadzić hostami i to prawie wzdłuż całej działki, dzięki Bogu tylko z jednej strony.
Ukojenie 18:45, 17 paź 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Bukietowe
Phantom


Limelight


I jesienny widoczek
.
Ogród Cioci cz. 3 18:44, 17 paź 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Po powrocie ogród już całkiem jesienny zastałam. Winobluszcze już prawie bez liści.
Hosty jakby zmarznięte już. Klon sporo liści też już zrzucił.

Różaneczniki całkiem kolorowe. [/quote

Piękna jesien u Ciebie ale klon cuda nad cudami) Ale on musi "świecić w słoncu Pozdrawiam
Ukojenie 18:42, 17 paź 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Chopin:
/drugi kwiat w tym roku /


Biala the fairy:



Powojnik Jan Pawel II
LeŚnicZaNka 18:41, 17 paź 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies