Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogródkowe perypetie:) 21:24, 12 cze 2024


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Ogródkowe perypetie:) 21:23, 12 cze 2024


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
W ogrodzie szaleństwo, uwielbiam po nim spacerować właśnie wieczorem.
Znowu na wsi 20:48, 12 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Z podziękowaniem dla was bukiet świeżutki bukiet ostrogowca




Witam Jolu
Nie wiem czy byłam czy nie, ale jestem i oglądam. Piękny ten Ostrowiec.
Też u mnie jest może bardziej różowy. Rozsiewa się wszędzie w najmniej spodziewanych miejscach.
Chciałam się zapytać czy ty przycinasz go po okwitnieciu.
Czytałam, trzeba przyciąć i on dalej pięknie kwitnie. Unie tak się nie dzieje kwitnie później słabo.
U ciebie rośnie pod drzewem może ma więcej cienia. U mnie w słońcu.
Ścieżki ładne u mnie ich nie ma depcze po trawie.
Podwórkowa rehabilitacja 20:35, 12 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Zaczynają też róże okrywowe.
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 20:35, 12 cze 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7048
Do góry




Spełnione marzenia 20:32, 12 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Julka napisał(a)
Mąż zrobił mi dzisiaj niespodziankę, mam nadzieję, że bede umiała się nią zaopiekować.



Wiesz o tym że musi stać w nieogrzewanym, jasnym pomieszczeniu zima. Liscie mogą opaść na zimę, ale nie musza. Wiosna wypuści niwe. Miałam już dosyć duże drzewko sama wyhodowałam z pestki. Którejś zimy dostał przędziorka, zmarniał i usechł. Wypuścił z boku pnia nowy pęd i rośnie.
Drzewko miało ok 1,5 metra zaczęłam go formować i ten nieszczęsny przędziorek.
U mnie każdej zimy (styczeń/luty) kwitł ale kwiaty opadały. Dopiero nie dawno się dowiedziałam, że powinnam się była zabawic w pszczołe i zapylac.

Ładne drzewko. Pzeczytaj w necie jak się nim zająć tam sporo się dowiesz.
Podwórkowa rehabilitacja 20:29, 12 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Rose de Rescht i Schneekoppe
Podwórkowa rehabilitacja 20:25, 12 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Szałwia była w 3/4 przekwitnięta. Bardzo szybko wypuści nowe pędy i zakwitnie ponownie.
Tymczasem zdobi kompostownik.
Podwórkowa rehabilitacja 20:23, 12 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Joku napisał(a)
O rany, jeden zakątek ładniejszy od drugiego.

Dziś wycięłam szałwie białe.
I cyk mamy nowe wrażenia i nowe foteczki
Niby mały ogródek ale zmienny.
Limonka teraz króluje nie biel.
Spełnione marzenia 20:19, 12 cze 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 634
Do góry
Marchewka i cebula


Buraczki
I wabik na zapylacze
Podwórkowa rehabilitacja 20:18, 12 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
antracyt napisał(a)
Do znudzenia powtarzam, że bardzo, bardzo lubię Twoje zdjęcia.
Kos na jajkach, widok cudny. Kotów chyba nie macie? U mnie nie byłoby szans na odchowanie potomstwa (jak nie koty, to lisy zaglądające do ogrodu).
Powojnikowy przegląd też super. Wielką fanką ich nie jestem, ale jakimś cudem przybywa 1 lub 2 nowe rocznie To takie fajne wypełniacze przestrzeni.

Miło mi
Są koty bezpańskie z pobliskich blokowisk. Kosy potrafią człowieka przyatakować w obronie gniazda, może z kotami też im się jakoś udaje?
Powojniki lubię właśnie z tego powodu.
Skłodowska

Spełnione marzenia 20:15, 12 cze 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 634
Do góry
Pomidorki
Kwitnà ogórki

I ogólny widoczek

Boróweczki
Spełnione marzenia 20:11, 12 cze 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 634
Do góry
Nagietki obowiązkowo

Kukurydza
Spełnione marzenia 20:08, 12 cze 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 634
Do góry

Mój kochany warzywnik
I groszek pachnàcy
Agrest pychotka

Czerwona porzeczka, moje dzieci ją uwielbiają
Ogrodowe marzenie Mrokasi 18:36, 12 cze 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21536
Do góry
Dotarł mój oczar Amethyst. Zgodny z opisem
30 arów wietrznej pustyni 18:00, 12 cze 2024


Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 614
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Perukowce nie rosną malutkie potrafią osiągnąć 4-5 metrów po latach nawet i wyżej. Ale szkody na budynku raczej nie poczynią Wiąz Jackuelin Hiller ( nie wiem czy dobrze napisałam) też jest piękny, a nie rośnie wysoki bo rośnie wolno. Z krzewów na wiosenne kwitnienia i jesienne przebarwienia świetne są kaliny, do tego pachną pięknie. Chodzi mi o wyższe piętro na tych planowanych rabatkach bo będzie płasko z samymi kulkami i bylinami.

Sprawdzam ten wiąz i wyskoczył mi w wersji holenderski i polny..nie wiem czy to jedno i to samo?
Znowu na wsi 17:38, 12 cze 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14182
Do góry
Pamiętam że mi pisałaś o tym że żeleźniak potrzebuje czasu żeby zakwitnąć. Kupiłam co prawda sadzonkę jako kwitnący okaz, ale potem było kilka lat ciszy, już prawie straciłam nadzieję że doczekam kwiatów i w końcu się doczekałam .
Na grzyba piwonie podlewałam wtedy kiedy zauważyłam co im dolega, powtórzyłam parę razy wiosną i wtedy kiedy zauważyłam że im coś dolega. Chyba poskutkowało, przynajmniej na razie. Miałam w domu miedzian i coś gotowego na mączniaka na różach w sprayu więc tym ratowałam. Nawożę kompostem i na wiosnę nawozem wieloskładnikowym przy okazji nawożenia całego ogrodu. Kompost muszę ograniczyć bo automatycznie piwonie "siedzą" coraz głębiej.
To miejsce w przejściu zagęściło się z konieczności, mam tam wszystkie doniczki z roślinami nie mieszczącymi się na rabatach.





Ewa777, co do zdjęć to staram się jak mogę, żeby zbytnio nie odstawać od poziomu forum z różnym skutkiem.
Na emeryturze pewnie można się nudzić jak się nie ma pasji albo jakichś zajęć. Ale są dni że można spokojniej usiąść i jak to wdzięcznie pisze Hania - Gruszka "omiatać wzrokiem".

Znowu na wsi 17:07, 12 cze 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14182
Do góry
Daga, obecny czas najbogatszy w kwiaty u mnie i najbardziej ulubiony. Zresztą zdjęcia można odpowiednio skadrować żeby było na bogato . Spokojniejsze kolorystycznie zakątki też są.
Burgundy może się pozbiera, to raczej odporna róża.
Z eMem przez ponad 40 lat jakoś się dotarliśmy .

Basiu, doniczkę kupiłam lata temu. To włoska firma Deroma, kiedyś dość popularna była u nas.

Ewa (Pszczelarnia), to było niespodziewane, miłe spotkanie. Zastanawiałam się czy to ty bo nie mam pamięci do twarzy a głupio mi było zaczepić kogoś obcego. Hani nie znam, o imprezie wyczytałam na którymś z lokalnych portali typu lebork.naszemiasto.pl. Ciekawie pisali o właścicielce, a ogrody zawsze mnie zainteresują. Zresztą miejsce warte zobaczenia z ciekawym ogrodem stylem przypominającym mi ogród Kasi Bellingham. Moją szczególną uwagę zwróciły pomysłowe podpory dla roślin, zwłaszcza taka dla groszku. Ileż roślin można upchnąć na skrawku ziemi.

Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 15:35, 12 cze 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7048
Do góry






Ogród pod pliszką 15:16, 12 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
Pliszka5 napisał(a)

Ogarniemy temat u mnie one sue sieją wszędzie jak zielsko
Te małe listki to właśnie ona

Kurcze podobne do wschodzącego czarnego bzu. Tona rabacie może wyplewiłam, ale łąki przecież nie plewię....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies