Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 20:25, 12 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Szałwia była w 3/4 przekwitnięta. Bardzo szybko wypuści nowe pędy i zakwitnie ponownie.
Tymczasem zdobi kompostownik.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:29, 12 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Rose de Rescht i Schneekoppe
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:35, 12 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Zaczynają też róże okrywowe.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 20:45, 12 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
ryska napisał(a)

Kosy potrafią człowieka przyatakować w obronie gniazda, może z kotami też im się jakoś udaje?



Jak na powojniki, to tylko do Ryski. Piękna kolekcja. Zbiorowy portrecik wygląda cudownie.
Kosy - rodzice (tak jak i pozostała ogrodowa ptaszarnia) robią straszny hałas, kiedy tylko wyczują kota w pobliżu. Bez strachu lecą w kierunku intruza, czasem odciągają jego uwagę od malucha-nielota.
U Ciebie liliowce już kwitną. U mnie być może uda się im zakwitnąć we właściwym terminie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 21:02, 12 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jak na powojniki, to tylko do Ryski. Piękna kolekcja. Zbiorowy portrecik wygląda cudownie.
Kosy - rodzice (tak jak i pozostała ogrodowa ptaszarnia) robią straszny hałas, kiedy tylko wyczują kota w pobliżu. Bez strachu lecą w kierunku intruza, czasem odciągają jego uwagę od malucha-nielota.
U Ciebie liliowce już kwitną. U mnie być może uda się im zakwitnąć we właściwym terminie.

Dzisiaj właśnie taki hałas robiły ale nic niepokojącego nie dostrzegłam.
Co do liliowców to przypomniało mi się jak byłam z rodzinką w Wojsławicach. Było gorąco i odbywał się właśnie festiwal piwonii. W budynku bukiety z najróżniejszymi odmianami wyglądały obłędnie. Apetyt wzrósł na spacerek , by zobaczyć je w gruncie. Ledwie tam doszliśmy oprócz Julii, bo wymiękła i czekała na ławce a my obejrzeliśmy... liście
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 22:07, 12 cze 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12561
Moja Skłodowska gdzieś przepadła, a tak mi się podoba. Twój zakątek bez białej szałwii wygląda równie pięknie jak z nią.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 22:18, 12 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84568
ryska napisał(a)

Białe to kilka kęp szałwii a bliżej karmnika orlaya.

Dzięki. Nie wiedziałam, ze jest tak niska szałwia do tego biała Całe życie się człowiek uczy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:21, 12 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84568
ryska napisał(a)
Szałwia była w 3/4 przekwitnięta. Bardzo szybko wypuści nowe pędy i zakwitnie ponownie.
Tymczasem zdobi kompostownik.

Na tamtych fotkach wcześniejszych nie wydawała się taka wysoka...
Jaka ilość pąków na liliowcach Szok Będzie rewelacyjny spektakl liliowcowy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ryska 09:45, 13 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Joku napisał(a)
Moja Skłodowska gdzieś przepadła, a tak mi się podoba. Twój zakątek bez białej szałwii wygląda równie pięknie jak z nią.

Jolu zaleta rabat typu dżungla
Mam 3 Skłodowskie ale jedna przykryta Paulem Fargasem i ledwo zipi( tu akurat wada rabat typu dżungla).
Czas ją przesadzić, żeby nie zniknęła jak u Ciebie.
Warto je mieć u siebie na wyeksponowanym miejscu.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 09:51, 13 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dzięki. Nie wiedziałam, ze jest tak niska szałwia do tego biała Całe życie się człowiek uczy

sylwia_slomczewska napisał(a)

Na tamtych fotkach wcześniejszych nie wydawała się taka wysoka...
Jaka ilość pąków na liliowcach Szok Będzie rewelacyjny spektakl liliowcowy.

Nie jest niska
Wysokość 50-60cm
Te liliowce są jednymi z pierwszych roślin które kupiłam i fajnie się zadomowiły.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies