Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Znowu na wsi 21:44, 26 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14182
Do góry
Proszę bardzo , jeżeli już to sklep powinien zostać uświadomiony .
Aktualnie w ogrodzie wygląda tak



Najzwyklejsza odmiana kocimiętki, udało mi się kiedyś kupić okaz o ładnym kolorze kwiatów. Bezproblemowa, powtarza kwitnienie po przycięciu. Wada: rozkłada się na boki, potrzebuje trochę miejsca. U mnie w tym miejscu akurat może.



Lubię tę rabatę, mam przy niej mało roboty, mało chwastów. Od czasu do czasu trzeba coś przyciąć.



Hosty po kilku latach nabrały masy.

Co się dzieje z grabami - pomocy 21:41, 26 maj 2024

Dołączył: 26 maj 2024
Posty: 1
Do góry
Hej,

Z moimi grabami zaczęło dziać się coś dziwnego. Kilka z nich mocno wyhamowało z nowymi listkami (nie zagęszcza się kwiatostan) i kolor liści zmienił się na jasny zielony. Z ciemno zielonego liście zaczęły rozjaśniać się a nawet wpadać w kolor żółty. Dodatkowo na niektórych pojawiły się jakieś larwy - co to jest?

Jak wyleczyć moje graby? Co im dolega?






Doświadczalnia bylinowo-różana 2 21:36, 26 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Anda napisał(a)

Ewo, przepiękne masz te naparstnice, na dodatek w takich ilościach, bardzo je lubię, ale one mnie chyba mniej.
Ostatnio kupiłam sobie dwie już kwitnące i cieszę się ich widokiem.
Zdjęcia, jak zawsze cudne.
Moje małe, zielone miejsce na ziemi... 21:22, 26 maj 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 4317
Do góry
Wciąż mnie fascynuje kolor tej żurawki, zdjęcie tego nie oddaje, wiem że będę miała jej więcej
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:18, 26 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wciąż mi się serce ściska na widok strat po przymrozku. Z pięknych kwiatów Souvenir du dr Jamain zostało takie coś. A mogłoby by być tak pięknie jak na zeszłorocznej fotce.





Haniu, ależ to piękność. Najważniejsze, ze przetrwała.


Ania na Żuławach 21:14, 26 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 2367
Do góry


I zerwana darń przy tarasie. Tu będzie rósł Wiąz Jaqueline Hillier jako słońcochron. Kiedyś doczekam myślę co mu posadzić do towarzystwa, żeby było spójnie z drugą stroną, ale nie chcę odbicia lustrzanego.


Z drugiej strony jest proso rózgowate Northwind


Anna i Ogród 2 21:07, 26 maj 2024


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 300
Do góry
Nadrobilam Twoj watek. Tyyyyyle nowosci! Oryginalna rabata! I swietne wiesci o ukorzenianiu patykow hortensjowych.
Musze za rok sprobowac.A jakie odmiany rozmnozylas?
Gratulacje!!!!


Makao napisał(a)
Patyki hortensji mają się rewelacyjnie. Wyglądają na bardzo zdrowe


W życiu bym nie pomyślała że to się w końcu uda po tych wielu nieudanych próbach.
Za to mogę podziękować Muszelce bo to ona wytłumaczyła co i jak robić i czemu to mi się do tej pory nie udawało
Malinowy zakątek 21:05, 26 maj 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 700
Do góry
Przyszła roleta rzymska na taras, dokupione zaslony, taras prezentuje się aktualnie tak


Dodatkowa skrzynia na warzywa zlorzona, pomalowana i już na miejscu, pozostaje ja zasypać i sadzic


Zmiana rabaty trójkątnej dzisiaj została rozpoczęta, wyznaczone zewnętrzne krawędzie
Blaski i cienie nowego życia 21:00, 26 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Liliowcową rozpoczynają bodziszki
Ania na Żuławach 20:59, 26 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 2367
Do góry
I inne takie tamy






Blaski i cienie nowego życia 20:57, 26 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Róże- początek -ulewne deszcze niestety trochę je zbiły


Ania na Żuławach 20:56, 26 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 2367
Do góry
Mój ogród potrzebuje czasu, żeby dojrzeć
A ja mu skutecznie przeszkadzam wiecznie coś dzieląc i przesądzając

Półkolista z poziomu zero





Wszystkiego po trochu 20:56, 26 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
mirkaka napisał(a)
Ostatnie zdjęcia rodków,




Mireczko, ależ giganty, niesamowite. Ten pierwszy z prawej, jaka to odmiana?
Piwonie też piękne.
Znowu na wsi 20:54, 26 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14182
Do góry
Dla Asi (Wafel) pokazuję różnicę w liściach bodziszka Renarda (na pierwszym zdjęciu) i bodziszka wspaniałego (na drugim zdjęciu). Bodziszek wspaniały ma liście bardziej powcinane, ciemniejsze i mniej "pomarszczone". Liście b. Renarda są jaśniejsze niż tego drugiego i bardziej zaokrąglone. Mam obydwa więc mi łatwiej porównać. Dla mnie ten twój jest bodziszkiem Renarda. W sklepach czasami mylą się. Zresztą nieważne jak się nazywa, najważniejsze że jest ładny i cieszy właścicielkę .




Ania na Żuławach 20:52, 26 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 2367
Do góry
Judith, proszę bardzo

Z balkonu, od lewa do prawa




Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki. 20:49, 26 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 1950
Do góry
Wkoncu dojechały już nie mogę się doczekać jutrzejszego sadzenia .
Ania na Żuławach 20:47, 26 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 2367
Do góry
LIDKA napisał(a)
Pracuś jesteś. Już w lecie będzie efect .

Też mam plage mrówek. Latam z proszkiem bo robią mrowiska przy pniach drzew. One chyba wilgoci szukają.

Jeżówki żyją. dziękuję.


Trochę zabrakło cierpliwości, żeby poczekać na lepszą pogodę. Dzieliłam rośliny i mimo podlewania ciężko to znoszą, bo gorąco. Ale jestem dobrej myśli, że dadzą radę i liczę, że będzie ładnie
Mrówek wszędzie pełno. I tam gdzie sucho i tam gdzie mokro. A najwięcej tam gdzie w ziemi leży kawałek cegły lub innego gruzu.
A dużo tego wykopałaam przy zrywaniu trawy.

Cieszę się, że jeżówki żyją
A firletka? Mnie ona zachwyca
Nie spodziewałam się tylko, że taka wysoka będzie. Musiałam ją podwiązać, bo się pokładała.
Kolor ma obłędny



Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 20:35, 26 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
mirkaka napisał(a)
to już jest stan bardzo zaawansowany
na początku były tylko dziurki i sok gdzieś się sączył, chciałam je wydobyć, zaczęłam tę korę odrywać, pod nią była masakra, tunele wyżarte, teraz to tak wygląda





A w którym to miejscu drzewa ?
Zieleń, drewno i antracyt 20:32, 26 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
To specjalnie dla Was dwóch pierwszy kwiatek nówki Variegata di Bologna, który pachnie bosko

Dorzucę do tego kilka zdjęć zza krzaka

Wszystkiego po trochu 20:24, 26 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
zaczynają piwonie




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies