Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 16:20, 26 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Faktycznie tych naparstnic masz sporo. U Ciebie też rosną masowo w cyklu dwuletnim? U mnie co drugi rok jest ich sporo, a w kolejnym roku już nie.


Tak, niestety. W celu przełamania tego cyklu wysiałam teraz naparstnice w kolorze apricot
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:22, 26 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Judith napisał(a)
Przecudnie i przecudne zdjęcia . tu chciałam napisać kilka filozoficznych a górnolotnych zdań, ale uznałam, że byłyby li i jedynie frazesami .
Deszczu zazdro .


Dzięki serdeczne Nie krępuj się, możemy pofilozofować. Dzisiaj mam taki dzień, że akurat by pasowało
Susza zła, ale za dużo deszczu też niedobre. W ogrodzie nic porobić się nie da.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:25, 26 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Magara napisał(a)
Ewa, zdjęcia jak zawsze radujące oczy, duszę i serce
Napisz proszę jaki masz sposób na kontrolowanie naparstnic Czekasz na siewki i je przesadzasz???


Wielki cmok
Tak, dokładnie albo przesadzam siewki, albo wyrywam. Częściej wyrywam bo mam ich naprawdę dużo. Jak się okazuje, wyrwałam ich za mało
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:25, 26 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Waclaw napisał(a)

Dziękuję
Irysów bródkowych mam kilka. I ja je lubię ale moje nie mają tak intensywnych kolorów a takie właśnie lubię. Być może nie dokładnie szukałem na portalach. Teraz już nie mam miejsca na nowe
Campanuli poszukam


Zyczę Ci zatem, aby miejsce na nowe się znalazło
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:28, 26 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Kasya napisał(a)
Chcę tyle naparstnic !
Dzwonki lubię
Mam jakiegoś w absolutnym cieniu w krzakach palibinowych i kwitnie !
A inny malowniczo wisi z donicy, ale nie wiem jakie to ?
Donice u siebie wstawiałam, może będziesz wiedziała ?


Campanula poscharskyana lubi wisieć Chyba to ta u Ciebie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:29, 26 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Juzia napisał(a)
Nie pamiętam w którym roku miałam naparstnice... ale bardzo dawno temu. I po pierwszym sezonie jak się wysiały to byłam przerażona Zaczęłam tępić jak chwasta. A teraz żałuję.
ALE! widziałam gdzieś siewki w tym roku! Po tylu latach??? Możliwe to?

Wszystko piękne! I dupka trzmiela i takie tamy


Najwyraźniej możliwe albo mrówki skądś przywlokły
Dupka trzmiela
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasiab 16:42, 26 maj 2024


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1553
Anda napisał(a)


Ależ piękne!!!! Ewunia nie wiedziałam co cytować. Uwielbiam Twój ogród, Twoje kompozycje! Naparstnice mnie zachwycają jednak nie mam do nich szczęścia. W tym roku próbuję ostatni raz: jak dalej moja włochata banda będzie je niszczyć to daję sobie spokój szerokie kadry zachwycają. Oby częściej!!!
Pozdrowionka
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Ichigo 17:53, 26 maj 2024


Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 112
Wspaniałe naparstnice. Ja w tym roku nie mam, bo w zeszłym roku zapomniałam wysiać...
____________________
Magda - Przemyśl Wiejski ogród Magdy
Juzia 18:31, 26 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39468
Anda napisał(a)


Najwyraźniej możliwe albo mrówki skądś przywlokły
Dupka trzmiela


Mrówek od groma ale nie miałyby skąd przynieść.
No i miejsce się zgadza, bo tam własnie miałam kiedyś naparstnice. Czyli nasiona tyle lat przetrwały w ziemi... !?!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Alija 21:36, 26 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9065
Anda napisał(a)

Ewo, przepiękne masz te naparstnice, na dodatek w takich ilościach, bardzo je lubię, ale one mnie chyba mniej.
Ostatnio kupiłam sobie dwie już kwitnące i cieszę się ich widokiem.
Zdjęcia, jak zawsze cudne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies