Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:04, 26 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Anda napisał(a)


Może być że jednak kiedyś będziesz mieć tam las siewek
U Juzi w Kruklandii nagle jedna odżyła po latach.


Siewek tam jest mnóstwo, nawet takich podrośniętych, ale do wystrzelenia w górę brakuje wilgoci w glebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:08, 26 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Makao napisał(a)
Ależ piękny kolor dr Jamain. Dobrze że żyje. Wróci do formy


Aniu, ta róża nie dość, że ma przecudowny kolor, to jeszcze płatki autentycznie przypominają aksamit. Są mechate, grubiutkie, z delikatnym półmatem.
Ma trudne stanowisko, bo w przeciągu zachodnio-wschodnim, na wystawie północno-zachodniej. Do formy będzie długo wracała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wafel 21:14, 26 maj 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1398
Bardzo ładny ten widok z iglakami i hortensjami. Twoje jałowce nawet niecięte wyglądają ładnie i zdrowo. Przycięte wyglądają za to perfekcyjnie
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Alija 21:18, 26 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Wciąż mi się serce ściska na widok strat po przymrozku. Z pięknych kwiatów Souvenir du dr Jamain zostało takie coś. A mogłoby by być tak pięknie jak na zeszłorocznej fotce.





Haniu, ależ to piękność. Najważniejsze, ze przetrwała.


____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Makao 21:23, 26 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Aniu, ta róża nie dość, że ma przecudowny kolor, to jeszcze płatki autentycznie przypominają aksamit. Są mechate, grubiutkie, z delikatnym półmatem.
Ma trudne stanowisko, bo w przeciągu zachodnio-wschodnim, na wystawie północno-zachodniej. Do formy będzie długo wracała.

To chyba muszę ją mieć
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Joku 21:27, 26 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Pomyślałam tak samo jak Ania . Tylko gdzie ja ją upchnę . Duża u ciebie urosła, jest kolczasta bardzo?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Makao 21:36, 26 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Joku napisał(a)
Pomyślałam tak samo jak Ania . Tylko gdzie ja ją upchnę . Duża u ciebie urosła, jest kolczasta bardzo?

Z tego co czytam jest bezkolcowa

Rozmiar podają różny 1,5m -3m

Więc to co Hania poda też mnie interesuje

I jeszcze czy w pełnym słońcu daje radę i nie płowieją kwiaty?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Alija 21:44, 26 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9301
Właśnie też czytałam o tej róży i w różnych szkółkach informacje na jej temat są różne.
Haniu, jak to z nią jest naprawdę?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 22:00, 26 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Joku napisał(a)
Pomyślałam tak samo jak Ania . Tylko gdzie ja ją upchnę . Duża u ciebie urosła, jest kolczasta bardzo?


Prawie nie ma kolców i wydaje mi się, że z uwagi na kolor bezpośrednie słońce nie będzie jej służyć. Nie rośnie wyżej niż te wbite w ziemię paliki. Jest raczej wąska, choć wpływ na to mogą mieć warunki w jakich rośnie u mnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:06, 26 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Alija napisał(a)
Właśnie też czytałam o tej róży i w różnych szkółkach informacje na jej temat są różne.
Haniu, jak to z nią jest naprawdę?


U mnie nie jest różanym potworem. Miejsce, w którym rośnie pewnie nie pozwala na 100% wyeksponowanie jej możliwości, ale mam taką słabość do jej kwiatów, że akceptuję taką sytuację.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies