Iwono - To szałwia otwarta, bulwiasta. Kiedyś b. dawno kupiłam wielką donicę pięknie kwitnącą w jasnoniebieskim kolorze z opisem szałwia i nic więcej.
Zostawiłam w ogrodzie i niestety zmarnowała się.
Później siałam z nasion, jesienią wykopałam bulwy przechowałam i w następnym roku zakwitła ponownie.
Ta z siewu miała ciemniejsze kwiaty. Bardzo możliwe występuje w odmianie.
Mój CW w maju kwitł bardzo słabo - ledwo 2 kwiatki. Tymczasem teraz jest cały w pąkach i zaczyna kwitnąć.
Trochę się martwię co z pąkami na następny rok. Mieliście już taką sytuację?
Dziś spryskałam róże od mączniaka bo zaczęły się przy dwóch już listki zwijać. Muszę jechać do mojej "pani Z" z CO i dopytać czym pryska swoje róże bo jej mają obłędny kolor liści i mówiła że coś im serwuje tylko nazwa była nieznana i nie zapamiętałam.