Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mały balkon półokrągły 12:49, 06 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 2
Do góry
Pod ręką mam tylko coś takiego, jak będę w domu wrzucę coś dającego lepszy obraz sytuacji



Z Pszenicznej ... 12:45, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
AgataP napisał(a)
Dwa odcienie różu, oba pasują do vanilek
ja w tym roku też rozmnażam, w ubiegłym udało mi się zrobić 13 sadzonek













Cudniaste. Uwielbiam takie kolory w ogrodzie
Ja i mój ogródek, a może ogród 12:45, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
na tej fotce widać 2 sztuki żółtego bukszpanu - jak myslicie można je ciąć w kulkę czy jednak w jakąś inną formę ????????????????????????????

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 12:45, 06 kwi 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Gosiu, Blyxa, miło Was widzieć, tym bardziej, że już grzywkę z oczu zdjęłam!
Tak, tak, za trawniki i kosiarki już trzeba się brać, niech no tylko deszcz bardziej pokropi! Miłego dnia Wam!

Czasem słońce czasem deszcz 12:38, 06 kwi 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Do góry
A dzisiaj i słońce i deszcz zarówno w pogodzie jak i w głowie
stwierdziłam że na zmartwienia najlepiej robi kancikowanie i wyrywanie chwastów

hacone żyje

narcyzy się otwierają

tu na obwódkę posadziłam ice dance- 3 sztuki- tyle miałam i nie wiem czy dokupić jeszcze czy zmienić- może na montana- tyle dobrego o niej u Mażenki
Ogródek Iwony II 12:34, 06 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Do góry
Iwk4 napisał(a)





Przy takiej wiośnie to jest co fotografować
Iwonko, szczególną sympatią darzysz niebieski (bo jakoś nie kojarzę), czy zbieg okoliczności?

Ja korekcyjnie bukszpany muszę ciachnąć, bo poczochrane całe. Ale faktycznie, zawsze w czerwcu cięłąm, jak już ładnie podrosły

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 12:31, 06 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 4
Do góry
Witam! Zapoznałem się w 3/4 z wątkiem. Niestety szkoda, że po poradzeniu się okolicznych ogrodników.

Powierzchnia 160-170m do posiania na ten moment. W przyszłym roku bok domu i przód po wykonaniu kanalizy.
Gleba gliniasta. Z tyłu widać skarpę, cała żyzna ziemia została wywieziona. Wcześniej były tutaj pola uprawne.
Skarpę zostawiam na dalszy etap prac.

Użytkowanie "weekendowe", grill, dzieci kilka razy w sezonie pokopią w piłkę, jakiś kocyk rozłożony

Brak chwastów, brak roślinności, zero żywotności, znalazłem jedną dżdżownicę na całej powierzchni.

Teren nasłoneczniony, od 10-10:30 słońce na ogrodzie. Koło 17 jak słońce nisko jest przysłonięte przez drewutnie i dom naprzeciwko.

Po lewej stronie planuje posadzić jeszcze tuje po długości, tylko nie wiem czy nie zabiorą zbyt dużo słońca? Będzie też altana, ścieżka z gnejsu i rabaty jednak z racji prac domowych zostawimy to najprawdopodobniej na przyszły rok.
W tym roku chcemy się pozbyć gliny przed domem i mieć ładną trawę

Z operacji które wykonałem

1) przekopanie całości na głębokość szpadla
2) wygrzebanie kamieni, śmieci, gruzu
3) podwójny przejazd glebogryzarką
3) nawiezienie ~4 ton piachu
4) zmieszanie glebogryzarką na głębokość 15-20cm
5) rozsypanie 45 worków torfu l i 30 worków substratu torfowego razem ~5600-5700l
6) lekki przejazd glebogryzarką
7) wstępnie zagrabiony teren i zwałowany
8) pH 6-6,5 mierzone kwasomierzem z płynem Helliga (gleba gliniasta pH też w tym zakresie bez przemieszania)
9) zapoznanie się z lekturą na forum.....

Szykuję się do wyrównania terenu i zrobienia spadu w stronę skarpy za pomocą desek i łaty.
Jednak cały czas mam spore wątpliwości co do gleby tym bardziej po przeczytaniu tego wątku.
W planach mam oddanie ziemi na badania do OSChR. W okolicy problem jest z czarnoziemem, wszyscy co brali strasznie narzekają na szkło, kamienie i śmieci które wychodzą po deszczu nie wspominając o chwastach. Drugi problem polega na tym, że glebę mam już aktualnie na wysokości tarasu więc jeżeli chciałbym coś dowieźć musiałbym wywozić ziemię....
Może trawa z rolki? Chociaż nie ukrywam że wolałbym nie iść aż tak na łatwiznę, taka trawa przy złym podłożu prędzej czy później przestanie być atrakcyjna. Koszty też nie należą do niskich a teraz dużo do zrobienia w domu

Na aktualne warunki przedstawiciel Barenbruga polecił mi Watersaver jednak Kostrzewa Trzcinowa kompletnie mi nie odpowiada więc polecono mi green universala który z racji Kostrzewy czerwonej wydaje się ciekawszy. Początkowo myślałem o Elite, jednak stwierdzono że kompletnie się nie nadaje na te warunki.

Prosiłbym o doradzenie jak wybrnąć z danej sytuacji.


gleba po przekopaniu, częściowo wilgotna

Poniższe zdjęcia po wykonaniu wszystkich czynności opisanych powyżej, przed wykonaniem zdjęć padał deszcz.








Brzozy i świerki na długiej i wąskiej działce:)) 12:26, 06 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Do góry
Mysza napisał(a)
Dzisiaj deszczowo, ale pstryknęłam cosik

Od Kasi pobiegłam sprawdzić moją Pisardii i okazało się, że startuje




Od razu wiosną zapachniało
Nasadzenia doniczkowe też pochwalę - cudnaśne te bratki u Ciebie
Ranczo Szmaragdowa Dolina 12:23, 06 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)


Te same bratki miałam w ubieglzm roku, kwitlz i kwitlz... wariuje mi klawiatura...
Prawie - jak ogród 12:23, 06 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Do góry
Wiosna u mnie na całego, ruszyły nawet miskanty



Nisko przycięte hortki wypuściły mnóstwo nowych pędów
Anabelki jak zwykle wyrastają z ziemi...


Magical moonlaight też ładnie się rozkrzewi...



I limka...


To wlasnie Ja 12:23, 06 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
Do góry
Mam juz zamysł na mój wymarzony taras, o to takie moje nieporadne rysuneczki





Poniżej jeszcze trochę moich wiosennych odkryć




Pogubiłam się po drodze... 12:21, 06 kwi 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Do góry
amelia_b napisał(a)
sesleria skalna



Skłaniam się ku niej ładnie startuje a robale obrzydliwy
Kiedyś będzie tu ogród 12:17, 06 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kropi deszczyk i czas na wymuszoną przerwę na kawę. Choć mógł jeszcze z godzinkę poczekać, bo zostały mi trzy porzeczki do przesadzenia. I wtedy porządnie popadać i podlać. Ale cóż ....

Miałam dzisiaj towarzyszy przy przesadzaniu- pliszki. To chyba najmniej strachliwe ptaki jakie miałam okazję poznać. Niemal pod szpadel wchodzą. Mazurki obserwowały z daleka. Robiły nalot na świeżo ruszona ziemię jak odchodziłam na bok.



A rano odwiedził mnie kopciuszek.


Prawie - jak ogród 12:11, 06 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Do góry
Udało mi się wreszcie zakupić planowane amanogawy. Nie są zbyt wypasione, ale ja do cierpliwych należę Wzięłam ostatnie, wiec cieszę się, ze w ogóle udało mi się je kupić
Moje wisienki:



Hmm, same bambusy widać na zdjęciach, Trzeba wierzyć na słowo

I nie byłabym sobą, jakbym nie przygarnęła tych cudnych pelargonii




WIęc wkrótce nastąpi zmiana aranżacji doniczkowych choć prymule nadal dzielnie się trzymają...
Coś jeszcze, coś więcej... 12:10, 06 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Do góry
Sebek napisał(a)



Mnie te pełne petunie zauroczyły. Jak różyczki wyglądają Nie wysiewałam w tym roku petunii i już za nimi tęsknię. Ciekawe co za chytry plan masz?:
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 12:09, 06 kwi 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kasya napisał(a)
a jeszcze potem zaczelam porządkowac część przedogródka

jak to wyglada ?? wszelkie uwagi mile widziane

co jeszcze tam umiecic ?? czym wysciolkowac ? rosliny czy zwirek ?

Kasiu a może golteria? Pasowałaby do sosen. No i jest zimozielona, niewymagająca, cudownie przebarwia się na zimę i ma piękne czerwone korale.
Ogród z koniczynką 12:06, 06 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
blyxa napisał(a)
Oj współczuję psince
Oj psinka daje popalić, zrobiła się rozhisteryzowana, niecierpliwa i nerwowa...To widocznie zaczyna się goić, więc ją swędzi, przy wczorajszym opatrunku okazało się, że wyrwała przez bandaż jeden szew...W piątek ma mieć zdjęte wszystkie szwy i zobaczymy...co dalej...Na zakładanie kołnierza nie kwalifikuje się, gdyż jest to za silny piesio (husky), walnie dwa razy łapą i po kołnierzu...Jedynie zakładanie kagańca może ją ograniczać w brojeniu...Dotychczas miała taki parciany kaganiec (wet. określił, że taki to tylko dla straży miejskiej).

Musieliśmy więc kupić pełny, skórzany, by nie mogła wygryzać nic przy ogonie...Nie jest szczęśliwa z tego powodu

Zabezpieczyliśmy dodatkowo trytytkami, umocowanymi do szelek, by nie ściągała...ale po pół godzinie i tak uwolniła się z tego...
Gożdzikowa - wiejski ogród 12:04, 06 kwi 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry

Bociany są ,wiosna jest ...ale taka trochę za sucha , słabo wszystko rośnie
Mały ogród Kasi 12:02, 06 kwi 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Do góry
Z innej beczki
Jestem na spotkaniu służbowym ładnie u klienta prawda


Moja pierwsza hortensja w ogródku. 11:52, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry
Tej wiosny zakochałam sie w ubiorku wieczniezielonym

http://www.zielonyogrodek.pl/plozace-lub-okrywowe/ubiorek-wieczniezielony







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies