Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:46, 02 kwi 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
A teraz mniej ogrodowo, ale pokażę co przed świętami m. in. ukradło mi sporo czasu

A to tylko kropla w morzu
Kamienny ogród patykiem malowany 00:44, 02 kwi 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Do góry

Najbardziej lubiana przez ślimaki....sypałam niebieską karmę ale i tak liście są zawsze dziurawe....chyba, że coś innego ja jeszcze wmiata.


Strasznie szybko się rozrasta.



Ogród prawie romantyczny 00:44, 02 kwi 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10548
Do góry
Napia napisał(a)
Coś mi urosło - malutkie i niebieskie absolutnie nie pamiętam, co tam posadziłam.



To nie jest zawilec grecki?
Kamienny ogród patykiem malowany 00:44, 02 kwi 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Do góry
Nie wiem jak powiększyć zdjęcia, bo chyba nie wiele widać.


Po obcięciu starych liści okazało się, że jest cała obsypana malutkimi kwiatuszkami....na gęsto.


Ślad po niej zaginął.





Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:31, 02 kwi 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Do góry
m_gocha napisał(a)
Zasiana stipa ładnie wykiełkowała. To zdjęcie sprzed tygodnia.
Teraz ciut podrosła i tak się zastanawiam czy mogę ją zostawić w tych doniczkach - siałam a właściwie sadziłam po kilka nasionek. Wiem, ze niektórzy narzekali, że po przepikowaniu padła. A ja nie mam zbyt gęsto - czy ktoś mi może coś doradzić (to mój pierwszy raz ze stipą)


Ta sitpa to jest w końcu wieloletnia czy co rok zabawa od nowa?
MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi 00:24, 02 kwi 2016


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Do góry
Przebiśniegi przekwitły, przyszedł czas na krokusy i reszta też się podciąga powolutku.
Buk pospolity - Fagus sylvatica 00:15, 02 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Podpowiedzcie proszę Mam buk purpurea pendula, nisko szczepiony. Wygląda tak:



Sadzony była wiosną ubiegłego roku, nie jest jeszcze zbyt duzy, ale dowiedziałam się, że pendula rośnie szeroko i z czasem moze wejść mi na dom. I teraz się zastanawiam, bo chciałabym go prowadzić jako drzewko o parasolowatej koronie, ale nie wiem, czy z jego pokrojem jest to możeliwe. Czy taki buk mocno rośnie w górę jak purpurea fountain. W razie czego mam dla niego miejsce na innej rabacie, ale wolałabym wiedzieć, czego się spodziewać.
Witam serdecznie - Marta ze stepu ;) 00:07, 02 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Do góry
Kierując się sugestiami wymyśliłam coś, co niestety wydaje mi się za szerokie na ten kawałek przedogródka. On ma szerokość 5 m, a mi rabata wyszła w najszerszym miejscu na 3 m.

Zastanawiam się, czy to rzeczywiście tyle miejsca zajmie, czy ja złą skalę przyjęłam. W takim układzie rabata po drugiej stronie musiałaby być chyba szeroka na metr, aby został już tylko metr trawnika.

Tak to miejsce wygląda:


Dodatkowe zdjęcie tego łysego miejsca za cyprysami:


I zdjęcie drugiej strony ze zdechlakiem jaśminem:


A wymyśliłam coś takiego:



Spis roślin:
1. Żywopłot z cyprysików, żywotników i innych składaków, które nie wymarzły (jest)
2. Drzewko szczepione na pniu, np. miłorząb dwuklapowy, szczepiona trzmielina, cis szczepiony na pniu, albo tuja Golden Globe
3. 2 kule z bukszpanu, z cisa, albo np. jedna kula bukszpanu i jedna trzmielina formowana w kule
4. trawa Hakonechloa macra "Aureola"
5. żurawka citronella
6. Miskant Variegatus
7. Inna trawa - nie mam pomysłu
8. Hortensje bukietowe Limelight
9. trzmielina Emerald'n Gold
10. lawenda drobnolistna
11. bordowe drzewko, np. buk purpurowy, lub buk czerwonolistny, lub buk rohan obelisk szczepiony
12. berberys bordowy, ten co rośnie kolumnowo

Bardzo was proszę o opinie, czy np. nie przesadziłam z ilością roślin, czy to rzeczywiście by tyle miejsca zajęło - 3 m szeroości (?) (zupełnie nie mam doświadczenia w tym zakresie). Dotychczas był to żywopłot i jednoroczne byliny przed nim .
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:01, 02 kwi 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Zasiana stipa ładnie wykiełkowała. To zdjęcie sprzed tygodnia.
Teraz ciut podrosła i tak się zastanawiam czy mogę ją zostawić w tych doniczkach - siałam a właściwie sadziłam po kilka nasionek. Wiem, ze niektórzy narzekali, że po przepikowaniu padła. A ja nie mam zbyt gęsto - czy ktoś mi może coś doradzić (to mój pierwszy raz ze stipą)
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 23:51, 01 kwi 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Choć trochę nadrabię zaległości Ogrodowiskowe. Przed świętami udało mi się zrobić gipsowe jajo. Oto dekoracja

Przyznam nieskromnie, że trochę wysłuchałam ochów i achów Każdy w pierwszej chwili był pewien, że to prawdziwa skorupa z jaja giganta
W Dolinie Muminków 23:47, 01 kwi 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry
I prezencik od Mojego Kochana Męża

W Dolinie Muminków 23:43, 01 kwi 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry
Nasze ostatnie zakupy.......kora.......dużżżżo kory
Ogród prawie romantyczny 23:39, 01 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Cały czas myślę o rabatce na środku ogrodu



W głębi za rabatą rośnie orzech, na razie malutki. Bliżej prawej strony dałabym buk purpurea pendula, a z lewej dereń pagodowy. Przy pergoli rosną róże, mam trzy pomponelle, które rosną w półcieniu i nie najlepiej się tam czują, chciałabym dać je na pierwszy plan i może podsadzić niebieską szałwią. Pomysł na pozostałe rośliny może trochę później Myślę o zielonych, limonkowch, białych, niebieskich i oczywiście różowych. Macie jakieś typy?

Ogród prawie romantyczny 23:29, 01 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Nallar napisał(a)

Z jaśminami mam złe doświadczenie, pozbyłam się wszystkich. Sorki, został jeden.
Zawsze były obwalone mszycami i nigdy nie kwitły.
Ale wiem że kwitnące w dużej grupie wyglądają przepięknie. Może poczekaj sezon i zobaczysz czy nie będzie im zbyt ciasno.

Dochodzę do wniosku że dziewczyny które są na diecie do niektórych wątków zaglądać nie powinny.


Sorki Ewa, źle się wyraziłam - chodziło mi o róże jasminy pnące różowe


Jaśminowce też mam i walczę co roku z mszycami, niestety.

nooo, dietetyczne nasze wątki nie są na pewno ale ile przyjemności dają w przyszłym tygodniu może się przymierzę do jabłecznika
W Dolinie Muminków 23:29, 01 kwi 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry
zawitka napisał(a)
Super ---spadkobierca rośnie ma od kogo się uczyć ,domek się zmienił i roślinki rosną ---wszystko co ogrodnicy lubią .Cieszcie się wiosna idzie ha ha Pozdrawiam cieplutko


Witam ogrodową Koleżankę - Nasz Miki faktycznie fajnie rośnie - oby tak dalej -ma już dwa lata- jest bardzo pomocny i pracowity.....sami zobaczcie



domek się zmienia z każdym dniem...
Ogród prawie romantyczny 23:25, 01 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Coś mi urosło - malutkie i niebieskie absolutnie nie pamiętam, co tam posadziłam. Było to krótko przed przyjazdem córki z rodziną po prawie dwóch latach nieobecności. Teraz na pewno czekają mnie liczne niespodzianki, bo nie tylko nie do końca wiem co ale i gdzie sadziłam


I z bzyczkiem, któremu ten kwiatek spodobał się szczególnie.
Ogród prawie romantyczny 23:22, 01 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Zaczynają hiacynty. Jak ja je lubię w tej postaci

Ogród prawie romantyczny 23:22, 01 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Dzisiaj wpadłam do ogrodu tylko na chwilę, przycięłam część róż, mam nadzieję, że dobrze, i miskanty, które wyglądają, jakby już było po nich. Część stip zaczyna się zielenic, a mnie bardzo cieszą kolejne znaki świadczące o tym , że roślinki przeżyły.

Piwonie wystawiły kły wszystkie już karnie się zameldowały, a już się martwiłam, że trzy sztuki nie dają oznak życia.



Migdałek, który wyglądał fatalnie i nie dawałam mu szans na przeżycie zimy, puszcza pierwsze pąki,a cioci, która odprawiła nad nim małe czary, w przyszłym tygodniu zawiozę butelkę dobrego wina



Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus 23:11, 01 kwi 2016

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
Do góry
Hej, a ja mam cos takiego. Co to moze byc i jakie środki zaradcze proponujecie?




Tylko jeden egzemplarz tak ma. Natomiast pozostałe maja żółte koncówki po zimie. Dać Florovit?



Działka prawie w Borach Tucholskich 23:07, 01 kwi 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Iza ten niebieski jeszcze z czasów PRLu

cebulica syberyjska


szachownica perska (chyba) i cesarska żółta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies