Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny... 22:35, 06 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Do góry
Nika, fajnie że posadziłaś tawuły. Będziesz z nich zadowolona. To bezproblemowe roślinki
Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny... 22:22, 06 cze 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Do góry
Dziewczyny, dziękuję za miłe słowa
Przyznam, że w tym miejscu miały być miłorzęby, ale nie dostałam takich wysoko szczepionych, dlatego kupiłam wierzby

monitko - tawuły posadziłam co 60 cm... myślisz, że za blisko??? najwyżej będę je mocno ciachać
"Baśniowy" Ogród 15:27, 06 cze 2012


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
ślicznie Basiu wyszło!!!!!!!!!!!!
bardzo mi się podoba
ja myślę, że fajnie będzie jak dosadzisz coś dla kontrastu...
trzmielinę lub berberysy żółte, a może tawuły ....zobacz u Ani...tej co leci w kulki....
pozdrawiam Cię Basiu cieplutko
Początki w Kruklandii 12:51, 06 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Do góry
Te tawuły są śliczne, a wiesz może jakie osiągają rozmiary? chyba tez bym gdzieś wsadziła u siebie
Początki w Kruklandii 12:38, 06 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Takie tanie te tawuły ???? Ło matko
najpierw zobaczę co u nas mają....chyba wolę bardziej żółte.
Początki w Kruklandii 11:47, 06 cze 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Do góry
Juzia kupuj pomysł bo ładnie te tawuły wyglądają przy furtce tak fajnie zaakcentowane wejście

Pozdrowionka
Początki w Kruklandii 11:20, 06 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
Tawuły są spoko bardzo je lubię.Tylko będziesz musiała je mocno ciachać żeby na kostkę nie wyłaziły. Zobacz u mnie jakie duże poduchy z nich wyrosły.
Początki w Kruklandii 11:14, 06 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Trzmieliny jakoś sobie tam nie wyobrażam....
Tawuły...hmmm. Postoję i popatrzę 3 godziny i może się zdecyduję


Karola moja hortensja badyle miała spore i kupiłam ją za 15 zł, ale słabo wypuściła. Poczekam.
Początki w Kruklandii 11:01, 06 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
Mi tez ilexa w szkólce odradzili ze względu na słabą mrozoodporność.
I tez będę musiała przemyśleć czym go w projekcie zastąpię i wydaje mi się że ze względów praktyczno finansowych wygraja tawuły.
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 10:57, 06 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Wieloszka napisał(a)



Praca sekatorem ręcznym kształtuje charakter i siłę ducha A tak serio: no muszę usprawnić sobie pracę, bo nie mam już czasu na cackanie się z każdą kulką. M. chciał już dawno kupić te nożyce elektryczne, ale ja bałam się, że jak źle je przyłożę, to zepsuję kształt całej kulki. Wchodzę w tego Boscha!

Może i kształtuje charakter i siłę ducha, ale i czasu zabiera
Masz już taką wprawę w ciachaniu, że na pewno nie zepsujesz niczego, a nawet jeśli, to i tak zrobisz taką fotkę, że nikt nie zauważy, hihihi
Tawuły, trawki i hakuro też tnę jak najczęściej, więcej niż przepisowo 2 razy w roku - oczywiście jak mam czas


ja mam tak z hakuro, tnę jak mi się przestaje podobać
Początki w Kruklandii 10:48, 06 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Ha....tawuły obowiązkowo, mieć muszę!!!! Tylko czy w tym miejscu? Dobrze by wyglądały tak pojedynczo ????
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 10:47, 06 cze 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Domi napisał(a)


Praca sekatorem ręcznym kształtuje charakter i siłę ducha A tak serio: no muszę usprawnić sobie pracę, bo nie mam już czasu na cackanie się z każdą kulką. M. chciał już dawno kupić te nożyce elektryczne, ale ja bałam się, że jak źle je przyłożę, to zepsuję kształt całej kulki. Wchodzę w tego Boscha!

Może i kształtuje charakter i siłę ducha, ale i czasu zabiera
Masz już taką wprawę w ciachaniu, że na pewno nie zepsujesz niczego, a nawet jeśli, to i tak zrobisz taką fotkę, że nikt nie zauważy, hihihi
Tawuły, trawki i hakuro też tnę jak najczęściej, więcej niż przepisowo 2 razy w roku - oczywiście jak mam czas
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 10:14, 06 cze 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
magnolia napisał(a)
ciąć Aga. Szczególnie trawy bo niektóre potrafia bardzo zbrzydnąć po kwiatach, choc nie wiem o które Ci chodzi.
Tawułkom tez bym nie odpuszczała, tylko cieła, jak najszybciej żeby zajeły się wypuszczaniem nowych pędów, zagęszczaniem się.


To idę ciachać swoje małe tawuły co czekają w poczekalni do przedogródka, kwitnąć im się chce, a moja intuicja podpowiadała, żeby je ciach ciach. I tu mam potwierdzenie. Idę działać natychmiast!
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 09:39, 06 cze 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Do góry
Wieloszka napisał(a)


O aga a jak ci się tnie tym czymś co masz w ręku?

Ale fajne włości

Aga, dobrze mi się tym tnie, zwłaszcza takie krzaczory - ręcznymi nie dałabym rady. Wiosną przycinam nimi wszystkie lawendy, tawuły, kwitnące trawy (bo nie lubię jak kwitną), hakuro itp. Ale jeśli jesteś jeszcze przed zakupem, to polecam boscha (ja mam Gardenę) - są do niego zapasowe akumulatory i więcej rodzajów ostrzy. Marzenka ma i Ania asc jeśli dobrze pamiętam


Bukszpan piękny.Ja też nie lubię kwiatostanów traw, a nawet tawuł. Dzięki za info dot. sprzętu. Muszę sobie coś takiego kupić na czerwcowe cięcie, bo dotąd ciachałam ręcznie, żeby mnie nie poniosło...
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 09:27, 06 cze 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
abiko napisał(a)

O aga a jak ci się tnie tym czymś co masz w ręku?

Ale fajne włości

Aga, dobrze mi się tym tnie, zwłaszcza takie krzaczory - ręcznymi nie dałabym rady. Wiosną przycinam nimi wszystkie lawendy, tawuły, kwitnące trawy (bo nie lubię jak kwitną), hakuro itp. Ale jeśli jesteś jeszcze przed zakupem, to polecam boscha (ja mam Gardenę) - są do niego zapasowe akumulatory i więcej rodzajów ostrzy. Marzenka ma i Ania asc jeśli dobrze pamiętam
Taka sobie rabatka pod oknem 13:38, 05 cze 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Do góry
kaisog1 napisał(a)








Witajcie

nie wiem czy ktoś tu jeszcze do mnie zagląda?

niestety na razie stoję w miejscu z tą częścią rabaty, brak pomysłu, inwencji itp.

pomyslam moze ze jak w tej łezce mam berberys bagatelle to moze i po drugiej stronie tez go zastosować?

większośc tych roślin przesadzę ale karagana i iglak szczepiony na pniu zostanie i te tawuły żółte na obwodzie. z tej tuji żółtej postaram sie zrobić kulę
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 08:51, 05 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Poprawione kanciki:


I obok bukszpanów


Trawa nadaje się do koszenia, ale mokro jest, może w weekend.

Tawuły kwitną powoli - po kwitnieniu strzyżenie w kulki


A tawułki się zbierają


Dalia karłowa (jedyna, bo wykopywanie jesienne i przetrzymywanie na strychu mnie przerasta) ma pierwszy kwiat:


Inversa z wyprostowanym czubkiem:
Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny... 20:21, 04 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
Do góry
nika napisał(a)
Wraz z ładną i ciepłą pogodą odeszły moje chęci do prac ogrodowych... no nic nie poradzę na to, że jestem strasznie ciepłolubna i gdy za oknem wiatrzysko i przenikające zimnem powietrze, to ciężko zmusić mnie do wyjścia
No ale trochę się przemogłam i posadziłam zakupione ostatnio wierzby i tawuły... Chociaż tyle






Nika jak to ślicznie wygląda Tak równiutko, tak dopasowanie......pięknie to wymyśliłaś Troszke słoneczka widać na zdjęciach Tobie i sobie życzę ładnej pogody Ja również wolę jak jest cieplutko, w zimę natomiast uwielbiam śnieg - ale tfu tfu, gdzie ja tu o zimie.chyba sie zapędziłam.Wszyscy chcemy zobaczyć nasze roślinki w pełnym rozkwicie, pełne przyrostów.....a ja .....
Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny... 18:18, 04 cze 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Do góry
Wraz z ładną i ciepłą pogodą odeszły moje chęci do prac ogrodowych... no nic nie poradzę na to, że jestem strasznie ciepłolubna i gdy za oknem wiatrzysko i przenikające zimnem powietrze, to ciężko zmusić mnie do wyjścia
No ale trochę się przemogłam i posadziłam zakupione ostatnio wierzby i tawuły... Chociaż tyle




Lecę w kulki... 11:44, 04 cze 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Tawuły dopiero zaczynają kwitnienie, a kwiaty cudne; tez ciacham ostro po kwitnieniu, bo inaczej zarosną wszystko!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies