Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Rosen Tantau - róże nostalgiczne 22:21, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
iwonadm napisał(a)
aaaa mam jeszcze Elfe

Mam też kilka Tantauek ale będę wstawiała je zimą, powiedz jak Elfe się sprawowała, pierwszy rok ją masz?
Kwiatowy ogródek Monteverde 22:19, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Sweet Dream

Rosario

pączków jeszcze jest dużo ale poobcinam, żeby nie pleśniały bo chyba już nic z kwiatów no i jak śniegu nie będzie to resztę pograbię liści , porobię kopczyki różom i bylinom i ogród zamknę do wiosny
Dereń pagodowy - Cornus controversa 22:18, 18 lis 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Do góry
Martika, zdecydowałaś się go posadzić?
Nie wiem jak do tego doszło, ale ja mam tylko takie kiepskie zdjęcie mojego derenia. W dodatku robione z okna i nie widać, że on jest tak naprawdę już całkiem spory. W przyszłym roku nadrobię braki

Już w jesiennej szacie (połowa października) dlatego te listki takie czerwonawe (te, które jeszcze są).
Czy on się do cienia nadaje? Trudno powiedzieć. Zauważyłam, że wybarwienie liści, czyli ilość bieli na nich jest wprost proporcjonalna do ilości światła. Górne liście są całkiem białe, a te, które roślina samą sobą cieniuje biały mają już tylko pasek. Jeśli twój cień jest "świetlisty" z pobliskich drzew to ja bym śmiało sadziła. Jeśli nie ma słońca przez 2/3 dnia z powodu np. ściany to ja nie wiem czy to ma sens. Myślę, że roślina będzie rosła tyle tylko, że nie będzie tak ładnie wybarwiona, a na tym ci przecież zależy.
Podziel się doświadczeniami jeśli zdecydujesz się go tam posadzić ok? Sama jestem ciekawa. Zawsze jeśli nie będziesz zadowolona będziesz mogła go przesadzić albo sprzedać przecież
Kwiatowy ogródek Monteverde 22:16, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
No i różyczki ostatnieLarissa

Candelight ma nakrapiane płatki chyba z zimna

C de Mayo

New Dawn
Kwiatowy ogródek Monteverde 22:10, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Zrobiłam dzisiaj zdjęcie kwiatkom kaliny ale za blisko i nie wyszły ale pokażę

ciemiernik cały czas ma pączek nie rozwija się

liliowiec miniaturowy już nie zakwitnie

a to liście zawilca chyba zmarzną

powojnik Ville de Lyon ma kwiatka i poniżej widać jeszcze jeden który postanowił się otworzyć
pierwiosnek jeszcze kwitnie i dzwonek Poszarskiego ale nie sfociłam, bo padł aparat
Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu.... 22:09, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Magnolia Suzan lub Betty - nie jestem w stanie jej zidentyfikowac - kwitnie najpóźniej, zwykle w maju gdy wszystkie inne magnolie już kończą swój spektakl





Magnolia Alexandrina - kwitnie w środku sezonu magnoliowego

Rosen Tantau - róże nostalgiczne 22:08, 18 lis 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
aaaa mam jeszcze Elfe
Ogród w budowie - nieustającej 22:07, 18 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Gabriela napisał(a)
Zwariowała mi kamelia i już drugi rok wypuszcza pąki o tej porze roku i kwitnie, olewając wiosnę. Od wiosny przebywa na tarasie i chyba traktuje nasze lato jako zimę i okres spoczynku. Kwiaty i pąki ma ogromne, ten jest pierwszy.



U mojej córki w Australii też teraz kwitnie w ogrodzie więc pewnie to jej okres kwitnienia.Tyle tylko ze tam własnie jest wiosna.Piekne zdjecia owocków i liści azalii.Pozdrawiam.
W cieniu - zacieniona 21:51, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
bogumila_bienko napisał(a)


Aniu...nie wiesz?Nie domyślasz się?
...oczywiście ,że ja i to w dodatku ręcznie...
Jeden jedyny raz pozwoliłam podciąć maszyną i więcej nie pozwolę...pociapane na połówki listki...prawdą jest,że zabiera mi to dużo czasu...ale mam go pod dostatkiem...buksiki są jednak przycięte tak jak chcę...


Tak myślałam musisz mnie nauczyć tak ładnego cięcia
Makowo na Kociewiu 21:43, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry


Życie w wiejskim ogrodzie 21:41, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
Gardener27 napisał(a)


Chorowałem na te hortensje od kiedy pojawiły się u mnie na dziale ogród Udało mi się trochę zebrać kasy i wreszcie zakupiłem Chyba to ostatnie zakupy w tym sezonie przed zimą Mam posadzony u siebie cały rząd vanilek i jestem z nich mega zadowolony A pomyśleć że rok temu nawet bym na nie nie spojrzał



Uśmiechnę sie do Ciebie o patyki od vanilek po cięciu na wiosnę
Te rabaty ze zdjęć rozwaliły mnie
ściskam
Pszczelarnia 21:40, 18 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
I zostawiam fotkę znad strumienia letniego pt. "obsadzanie skarp strumienia".

Pszczelarnia 21:36, 18 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
I są już 3 jarząby przy płocie w innej części ogrodu (ufff), o trzeba jeden naprostować. Wykopki trwają!








W Gąszczu u Tess 21:35, 18 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
Dla Danki pokazuję studium przypadku, czyli dwa lata z życia zawilców

25 lipca 2013 roku





16 września 2013 roku





5 sierpnia 2014 roku



22 sieprnia 2014 r.



17 września 2014 r.




6 października 2014 roku


Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 21:13, 18 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Do góry
Druga rabata z tych kłopotliwych to rabata przy garażu, bo jak zalało tą wąską to woda sobie leciała gdzie niżej i płynęła przez rabatę przy garażu właśnie część wody poszła do sąsiada a część stała sobie u mnie- no i nie ma wyjścia trzeba tam chyba zrobić rabatkę podniesioną ... odwodnić i dopiero sadzić...

Natomiast jednym z wielu nasadzeń, które zrobiłam do tej pory a którego ruszyć nie dam to świerk INVERSA na rabacie przy wejściu do domu, tylko że w ramach ograniczonego budżetu nie jest za wysoki więc nie wiem co posadzić koło niego żeby go nie zasłoniło od razu póki trochu nie urośnie.
Rododendronowy ogród II. 21:10, 18 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Gabriela napisał(a)
Przedwczoraj odkryłam jak bardzo różnią się teraz kolorami liście poszczególnych , odmian azalii japońskich, bo wiosną dokupiłam kilka sztuk różnych białych i różowych. Wyobrażam sobie spektakl u Ciebie pod oknem tarasowym.


Mnie sie wydaje ze najmocniej wybarwiają sie Kermesiny . Te pod oknem krótko są oświetlone słońcem wiec wybarwiają sie umiarkowanie , dużo bardziej wybarwiają sie rosnace w pełnym słońcu ale nie zrobiłam im zdjecia, moge tylko pokazac te spod okna.

Pszczelarnia 21:09, 18 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Agniecha prosiła o zdjęcia przebarwiającej się gruszy ozdobnej. Choć zdjęcia są bardzo robocze (wykopki ogrodowe wszędzie), to oddają urok tego drzewka. To jedna, kolejna dopiero dojedzie - będzie ciąg dalszy porządkowania.
Muszę jeszcze powysadzać cisy i może rododendrony (czy te mogę jeszcze ruszyć?)








Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 21:05, 18 lis 2014


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Do góry
a jak się udało sprawy techniczne załatwić maluchy spać położyć to trochu o tych moich rabatach opowiem, mam dwie takie kłopotliwe: kłopotliwe bo w tamtym roku zalała mi je woda od sąsiada dwukrotnie ehhhhhh zalała z drogi osiedlowej jego a od niego płynęła do mnie a ode mnie do kolejnego sąsiada bo jest niżej itp.
To jest taka wąska długa rabata od południa. No i wymyśliliśmy z mężem, że trza podnieść murek przy tej rabacie, zrobić spadek i wzdłuż obrzeża dać odwodnienie ... więc wszystko co na niej było wykopałam, przeorali my widłami no i teraz myślę co posadzić na niej. Coś tam mi w głowie już urosło ale czytam dekalog ogrodnika sto razy dziennie i myślę i myślę i myślę ....

tragizmem powiało ale generalnie nie jest źle
Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to! 21:04, 18 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
Ewkakonewka napisał(a)
Pierwsze próby. Dostaną jeszcze zielone, ale to żywe i za wcześnie




Cudne!!! Wszystkie
Ewka, Ty perełki naszywałaś na wianki czy kupiłaś specjalną taśmę z perełkami
Makowo na Kociewiu 21:03, 18 lis 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
4 pory roku jednej rabaty
tak na początek wątku pod tytułem Vivaldi



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies