Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Blaski i cienie nowego życia 16:58, 05 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Zrobiłam sobie też nową kompozycję bo azalia sama mi się już znudziła




a azalię 2-kolorową rozdzieliłam....białą zostawię, a tę różową dam mamie


Blaski i cienie nowego życia 16:53, 05 lut 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Dzisiejsze zakupy do donic letnich
(nie wiem czy opakowania można sfocić.....jakby coś napiszcie mi to wykasuję)




Ogród w skali mikro :) 16:51, 05 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
gierczusia napisał(a)
Oprócz licznych planów na wiosnę i nie tylko ,doszłam do wniosku ,że muszę zliftingować moją rabatę przed domkiem ... Mam tam dwa bidne rododendrony , które uwielbiam i będę reanimować wg opisu Bogdzi ...z tylu jest tam cis , którego chyba przytnę w stożek ... Ale może coś mi tu podpowiecie???


Liczę na Was




Z przodu przed rh jest teraz hebe i irga


Jaką wystawę ma ta rabata? tzn od jakiej strony świata jest ta sciana domu? Chodzi o to że nie powinna byc ani od południa ani od zachodu bo rh będę sie piekły od goraca, bo nie tylko słońce będzie swieciło ale ściana będzie się nagrzewac i oddawac ciepło co jeszcze bardziej wysuszy rh. No i napisz jakie masz swoje propozycje bo mnie trudno decydowac jak masz posadzic , wole sie ograniczyc do zaakceptowania stanowiska lub nie z jakichś tam powodów.Cis podobno lubi faktycznie zasadowe środowisko ale chyba nie musi miec az tak bardzo zasadowego bo u mnie rosnie bez szczególnego przygotowania gleby w róznych miejscach. Widzę ze rozmawiacie jeszcze o białej hoście. Czy to chodzi o White Feather? bo jeśli tak to nie wiem czy wiecie że jest biała tylko wczesna wiosna , potem zielenieje.No to napisz cos więcej, to jeszcze pogadamy.
Ogród w budowie - nieustającej 16:48, 05 lut 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
agniecha973 napisał(a)
Ja tak pytam, bo nie umiem sobie zostawić miejsca na rabatach na jednoroczne, nie umiem i tyle


Agnieszka, musisz zostawiać więcej miejsca między bylinami i tyle, to nietrudne.
Ja mam kłopot z czym innym, sadzę za małe grupy bylin, no ale już staram się sadzić sensowniej.
Spróbuj wysiać między bylinami wypełniacze typu roczna gipsówka, czarnuszkę czy ogórecznik. W tym roku będę miała też biały ogórecznik.
Tak to wtedy z grubsza wygląda, nie mam zdjęć na których lepiej byłoby widać ww. roślinki.







Moje ukochane miejsce na ziemi 16:46, 05 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Do góry
Oj minęły mnie urodzinki.........wszystkiegi najlepszego i spełnienia ogrodowych marzeń.
Roztoczańskie klimaty 16:43, 05 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Do góry
sylllwia napisał(a)




Śliczny wianek uwiłaś i wiosennie ozdobiłaś, trzeba po jakieś kwiatki sztuczne jechać na giełdę i do roboty

Koniecznie .....rób zakupy giełdowe i pokazuj Swoje dekoracje...ja będę zaglądać...
Kubusiowo 16:21, 05 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
Dziewczyny.... jeste jak jest i dopóki nie zmieni sie myślenie ludzi to nic na to nie poradzimy.... tyle, że dzieciaki cierpią....

...Ania przykro mi Oskar nie daj się! Buziaka Ci przesyłam

A na osłodę ciacho, które chodziło za mną całą zimę.... jadłam takie w cukierni w Łukcie i nie mogłam znaleźć przepisu. Za sprawą Monitki przepis sie znalazł

Ogród u stóp klasztoru 16:19, 05 lut 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Do góry
trochę się to miejsce zmienia , bo ciągle coś stamtąd usuwam . wedle zasady żeby było mniej gatunków a nie więcej . ale hosty mnie zaskoczyły tym kolorem nie jest to zbyt widoczne ,ale pod drzewem są zieloniutkie









po wyrzuceniu krwiwściągu i janowca jest o wile przejrzyściej

przed




PO

Topiary - formy strzyżone inne niż cis i bukszpan 16:08, 05 lut 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Do góry
Ostatnio zrobiłem takie o to spiralki ze smaragdów:


I najwyższa

Jak na pierwsze cięcie wyglądaja całkiem nieżle
Marzenia i plany vs. rzeczywistość 16:05, 05 lut 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Do góry
Moje krokusiki zaczynają wychylać czuprynki....
jak przyjdzie mróz mam nadzieje, że im to nie zaszkodzi...



Zajrzałam też do hortensji Everbloom - tu też robi się zielono....






I zawilce sadzone w październiku oznaki życia pokazują



Ogródek na betonie 16:04, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Do góry
Tak mniej więcej wygląda teraz (zdjęcia z lata 2012)
Parasola chciałabym się pozbyć (własność rodziców) - koszmarny...
Ogród u stóp klasztoru 16:04, 05 lut 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Do góry
renatamama3 napisał(a)

renatamama napisała -]

[ HEJ Alinko,róże z przetacznikiem super ja połączyłam z szałwią omszoną ,też fajnie wygląda.Nasze mamy mają tą samą manię kwiatek na kuchennym stole ,oraz na kuchence.Jak ja tego nie cierpię .]




Ja mam ochotę przemieszać te rabatkę z żurawek i złociutkiej hosty z szałwią . to jest jedna rabata przy różach pnących










Alinko powinno być ładnie.Też mam hosty z żurawkami oraz trawami .Ciekawa jak diabli jestem jak w tym roku będzie to miejsce wyglądało bo to 2-3 sezon tych roślinek .Miłego dnia.




Renia ....teraz to zabrzmiało jak zarzut że nic nie zmieniam ...hahaha .ale jakoś mi się tak podobało ..fakt że już trochę znudziło . w jesieni wyrzuciłam z tej rabaty ( z dalszej części , nie ma jej na fotce ) krwiwściąg a rozsadziłam hosty , ale nie wiem co jest grane , bo była rozsadzona hosta Fire and Ice . ona jest bardzo jasna a po rozsadzeniu nowe sadzonki są bardzo zielonkawe . nie wiem czy to sprawka cienia , czy się geny jakoś zmutowały , ale to raczej przy wysiewaniu się zdąża a nie rozsadzaniu .. czekam niecierpliwie wiosny jakie wyjdą te sadzonki
Formowanie małego drzewka z sadzonki 15:59, 05 lut 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Do góry
Jesli juz jest watek to wklejam również tu;
Weigela

Hortensja
Łąki z roślinami cebulowymi 15:58, 05 lut 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Łąka to może nie jest,ale widok zawsze mnie zachwyca w moim malutkim ogródku!


Formowanie małego drzewka z sadzonki 15:52, 05 lut 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Do góry
Thuja 'Zebrina'

'Brabant' w doniczce

'Smaragd'

Ogródek na betonie 15:48, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Do góry
Kiedy była zakładana woda do domu siostry, zrobiliśmy też własne przyłącze (wcześniej mięliśmy od sąsiadów), no i korzystając z "wykopków", posadziłam przy wyjściu na podwórko wymarzoną wisterię. Teraz mi się wybór miejsca nie bardzo podoba, ale wtedy wciskałam co się da w każdą dziurę w betonie.


U góry widać część naszej przebudowy.
Ogródek na betonie 15:37, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Do góry
Trawka rośnie, a samochód u sąsiadów.


Kupka gruzu też rośnie, bo jednocześnie zaczęliśmy przebudowę poddasza.


I na takim etapie nastąpiła dłuższa przerwa w działaniach "ogródkowych".
Ogródek na betonie 15:30, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Do góry
Zachciało się nam też mieć trochę trawki, więc spróbowaliśmy wyeksmitować troszkę betonu.
Ogród Dominiki 15:30, 05 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Do góry
Domi napisał(a)
Niom, niuch...niuch.... ja już czuję wiosnę...nawet jakiś ptaszek śpiewa gdzieś za oknem. Strasznie mnie ciągnie, żeby poprzycinać hortensje i trawy.


Wiosna bliziutko widziałam dzisiaj muchę żywą fruwającą
Ogródek na betonie 15:21, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Do góry
Z czasem nawet zaczęło się coś zielenić i kwitnąć, ale teraz wiem, że cały czas robiłam wszystko nie tak...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies