Bogdziu pięknie wygląda Twój ogród jesienią nie tylko wiosną, tyle w nim kolorów, a co do grzybów, przez nie wczoraj głowa mi poleciała na klawiaturę, chyba było za dużo tlenupozdrawiam słonecznie
Zatem lista na dzieiaj wygląda tak:
1 Finka z M i dzieciaczkami
2. Madżenka z M
3. Ania Asc z M?
4. Pszczółka z M
5. Joaśka z M
6. Anitka -Enya
7.Iza Konstancja
Zapisujta się ludziska
ja tez.... dla mnie to, toć to rzut kamieniem......
....ni jak.... odpuścić sobie tych upadków
Witam wszystkich zaglądających w nieco ,,zapuszczonym" chwastem zapomnienia wątku
Tess - mój balkon jest z gumy niestety moja doba nijak nie chce powtórzyć tego fenomenu, niezależnie jak bardzo staram się w nią powciskać rozmaite zajęcia... no nie chce się rozszerzyć... jest tyle rzeczy do zrobienia... chyba, że kosztem snu, ale ja tak kocham spać
Kukliku- maluj koniecznie, najlepiej zanim wsadzisz mój zamysł był taki, by je na biało pociągnąć, ale czasowo na razie nic z tego
Agatko - oj się zdziwisz jak kiedyś pokażę to ,,kubańskie" - używam do mięsa, do sałatki, na kanapkę zamiast szczypiorku... ma intensywny aromat coś między rozmarynem i oregano, a rośnie jak głupie.
Drzewko szczęścia - do szczęścia, potrzebuje: mało ziemi, sporo słońca (choć daje radę też w innych warunkach) i podlewania jak się czasem przypomni (nie lubi być zalewane). Służy mu też wystawianie latem na zewnątrz - wtedy szaleje ze wzrostem, a brzeg liścia, aż się robi czerwony z radości
Abiko - na Zieloną
Diano - witam Ciebie i twą hiszpańską opaleniznę
A dla wszystkich, którym się zdarza tu zaglądnąć, taki oto widoczek (ponownie, pałac w Kowarach):
Relacje z wycieczek po Szlaku Pałaców i Ogrodów zostawiam na długie, zimowe wieczory
Lewisje na skalniaczku powtarzaja delikatnie kwitnienie i smosiejki naparstnice wyciągaja sie do słoneczka......
Maczek chciałzakwitnąć, ale zauważył, że to nie jego pora..i chyba się "zwija"
Rozchodniki na skalniaku wcale nie maja zamiaru się zwijać.. to ich pora
I takie migawki, które na foto w minaturze są do niczego.... a w rzeczywistosci jest ładnie... przynajmniej mi się podoba
I tu Aniu zawarłaś całe sedno Najważniejsze, że Tobie się podoba Mnie przy okazji też. Wiesz już, że ja też wolę takie klimaty I dzięki za porady odnośnie grzybów
Małgosiu..... Wsiowa rabata jest posadzona bez sensu, składu i ładu... mus poprawić.....
Viva.. jeżówki są cudowne... i cieszą dłuuuuuuuugo.......
Rano nie wytrzymałam i zrobiłam przy okazji zbierania róznego dobra z ogrodu (bo dziś wywozu śmieci) kilka fotek.. któym znó was pokatuję....... wybaczcie.... ale jak sie nie cieszyć z takiego początku jesieni.. jest cudnie..
Nie jest to niestety najlepsza kompozycja, ale wklejam to co mam. Postaram się zrobić fotki z bliska, ale dziś nie miałam już siły. Bukszpan, który widać na zdjęciu dał mi dziś popalić. Postanowiłam go przesadzić na rabatę bukszpanową i w życiu moim ogrodowym nie miałam do czynienia z tak upartą rośliną! Normalnie nie chciał się wykopać. Jeśli się nie przyjmie to się załamię. Jutro pstryknę cosik, jeśli pogoda pozwoli. Ma średnicę 1,6m i ledwo go dotaszczyłam na tę rabatę. M. mi pomógł, ale nagadał przy tym oczywiście, że starych "drzew się nie przesadza". Tradycjonalista jak nie wiem co.
Podziwiam - z tak ogromnym bukszpanem to nielada wyzwanie było
Bardzo podoba mi się świerk Inversa - a przyznać muszę że powoli otwierają mi sie oczy na iglaki - no wstyd przyznać ale nie przepadałam za nimi....Im dłużej ogladam Twój ogród tym bardzioej przekonuję sie do zwiększenia "igiełek" w moim ogrodzie
napisałam już w wątku wystawowym, ale jeszcze tu pozostawiam ślad...
Zapraszam do spotkania z Tomkiem (TOMGROCH) i moją skromną osobą oraz do podziwiania pięknych barw jesiennego ogrodu.
Serdecznie zapraszam do Wojsławic !!! Zapowiada sie piękna niedziela !!! Uwaga! - To ostatnia okazja na spacer po arboretum w tym sezonie !!! Nie można tego przegapić !!!
IV FESTIWAL TRAW OZDOBNYCH i KWIATÓW JESIENI
Arboretum w Wojsławicach
30 WRZEŚNIA (niedziela)
W PROGRAMIE:
• Kiermasz roślin – m.in. wielu unikatowych bylin i krzewów dekoracyjnych jesienią.
• Wykłady i porady specjalistów:
Godz. 11.OO
Mało znane gatunki traw ozdobnych. Zakładanie rabaty bylinowej.
Tomasz Grochowski – Szkółka Roślin Ozdobnych w Radkowie
GODZ. 11.30
MISKANTY – trawy wielkiego formatu?
Artur Maj – Szkółka Roślin Ozdobnych „Daglezja” w Rykach
GODZ. 12.30
ROŚLINY – moja pasja
Marek Synowiec – współczesny „łowca” roślinnych nowości z Kozienic
GODZ. 13.00
Prezentacja jesiennej rabaty bylinowej oraz kolekcji miskantów
i hortensji.
Hanna Grzeszczak-Nowak – inspektor Arboretum w Wojsławicach
napisałam już w wątku wystawowym, ale jeszcze tu pozostawiam ślad...
Zapraszam do spotkania z Tomkiem - autorem powyższego ogrodu i moją skromną osobą
Serdecznie zapraszam do Wojsławic !!! Zapowiada sie piękna niedziela !!! Uwaga! - To ostatnia okazja na spacer po arboretum w tym sezonie !!! Nie można tego przegapić !!!
IV FESTIWAL TRAW OZDOBNYCH i KWIATÓW JESIENI
Arboretum w Wojsławicach
30 WRZEŚNIA (niedziela)
W PROGRAMIE:
• Kiermasz roślin – m.in. wielu unikatowych bylin i krzewów dekoracyjnych jesienią.
• Wykłady i porady specjalistów:
Godz. 11.OO
Mało znane gatunki traw ozdobnych. Zakładanie rabaty bylinowej.
Tomasz Grochowski – Szkółka Roślin Ozdobnych w Radkowie
GODZ. 11.30
MISKANTY – trawy wielkiego formatu?
Artur Maj – Szkółka Roślin Ozdobnych „Daglezja” w Rykach
GODZ. 12.30
ROŚLINY – moja pasja
Marek Synowiec – współczesny „łowca” roślinnych nowości z Kozienic
GODZ. 13.00
Prezentacja jesiennej rabaty bylinowej oraz kolekcji miskantów
i hortensji.
Hanna Grzeszczak-Nowak – inspektor Arboretum w Wojsławicach