Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

ewalm 09:55, 26 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Przetacznik napisał(a)

pozdrawiam i na dobranoc roślinka, która mnie ostatnio zachwyca - czyli ... koperek



o jak pięknie koperkowo, uwielbiam takie zdjęcia, mam ochotę natychmiast zobaczyć co jest za tym płotkiem... A w którym ROD działka mamy? Pozdrawiam


Weroniko, w ROD na Bemowie, ale nazwy za nic nie mogę sobie uświadomić.
Za ten płotek, to lepiej nie zaglądać
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 09:57, 26 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
motylla napisał(a)
Jaka piękna, kolorowa jesień Mój dereń tak samo nie zawiązał w tym roku owoców- właściwie to miał tylko, kiedy go kupowałam

Dzień dobry Motyllo, ja myślę, że ten dereń to akurat miał owoce, tylko już mu je zjedzono
A to dziwne, że Twój nie ma, nie wiem czemu.
____________________
Ogródek na trzy lata
monteverde 09:58, 26 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewo zawsze czytam wpisy moich miłych gości, pozdrawiam jesiennie i słonecznie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agata_chrosc... 10:46, 26 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
ewalm napisał(a)
No w Warszawie są przecież lasy, na obrzeżach z różnych stron. Są także obszary chronionego krajobrazu.
Holandia jest bardzo ładna, chociaż jak to ktoś powiedział, wszystko co w tym kraju jest ładne jest wytworem człowieka. To widać.
Macie zjazdy z autostrad po najłagodniejszych łukach w całej chyba Europie . Wystarczy zwolnić do 100 km/h i jest w porządku.

Amsterdam natomiast nie za bardzo mi się podobał. Ale może to tylko niekorzystne pierwsze wrażenie. Nie minęło nawet 15 minut, a już widziałam dwa wypadki z udziałem rowerzystów.


Ja tez to zawsze powtarzam - na tym małym kawałku ziemi ludzie stworzyli sobie miejsce do mieszkania o wielkiej urodzie, choć prawie wszystko co naturalne musiało przy tej okazji zniknąć.
Amsterdam jest trudny bo jest bardzo zatłoczony, cięzko się po nim poruszać, ale ma tez piękne zakątki. Ja najbardziej lubię te mniejsze miasta - Haarlem, Lejdę, Den Bosch, Amersfoort. I całkiem małe jak pobliskie Wijk bij Duurstede. Ale sa tez piekne plaże , zwłaszcza na wyspach na Pólnocy - mają po 200-300 m szerokości!! W sumie ciesze się, że moje dziecko patrzy codzienne na miejsca ładne i zadbane, bo poczucie estetyki moim zdaniem kształtuje się w dzieciństwie. Potem jest juz za późno
____________________
ogród w Holandi
malkul 11:13, 26 wrz 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Witam sie Ewciu ależ piękną jesień nam pokazałaś najbardziej urzekła mnie wielopniowa jarzębina.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
ewalm 11:26, 26 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Wracając do opisu historii ogródka - jestem już prawie, prawie na bieżąco: mamy teraz wrzesień.

Wrzesień to miesiąc rozchodników: Sedum spectabile "no name" i równie okazałego, ale bardziej roztrzepanego 'Cloudy Walker', który przyjechał ze mną z Polski w postaci małego kawałka (długo myślałam że to też jest S. spectabile, ale nie, to jakiś S. hybridum).














____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 18:35, 27 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Sierpniowe upały pokonały lobelię. Kilka dni temperatury powyżej 30 stopni bez podlewania mocno dały się jej we znaki. Wycięłam też łubin prawie do zera w ramach walki biologicznej z mszycami. Za to przycięta w sierpniu smagliczka zaczyna swoje drugie życie, jako wypełnienie gazonów i oprawa bukszpanów.










____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 18:49, 27 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Smagliczka rośnie też przy ławeczce, gdzie wysiała się sama (rosła tam posadzona rok wcześniej). W gazonach dosadzałam białą, a fioletowa to także samosiejki.









____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 19:01, 27 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
A przy tarasie rozrosła się kobea i wilce:







____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 19:10, 27 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Im bliżej października, tym bardziej widać, że ogródek szykuje się powoli do jesieni. Widać jeszcze ostatnie w tym roku kwiaty barwinka:



Pięknie rozrastają się siewki żurawki:





a funkia przy ławeczce kwitnie po raz drugi:






____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies