Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 18:36, 31 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
popcarol napisał(a)
Pobawiłam się chwilę w Gardenpuzzle... narysowałam sobie mój szpalerek z róży, dodałam parę bukszpanowych kulek z przodu i cis (duuuzy!!!) z tyłu... co teraz? Chyba kulki wylatują, albo czymś je uzupełnić - czym? Sucho, strona zachodnia - stosunkowo mało światła...



Karola jak to czym a trawki???
Lecę w kulki... 18:34, 31 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Do góry
Aniu gratulacje!



Ogródek Hanusi po zimie 18:33, 31 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Karolinko,U Was musowo musi popadać,Bożenka Rh przesadzała!
Tess ,Tobie słoneczko niech świeci!Cały weekend!


Haniu piekne mieczyki. Co robisz, że się nie pokładają???
U nas pada i dobrze, bo ziemia sucha jak kamień była
Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 18:33, 31 sie 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
Gratuluje 100 !!!

Mój kawałek raju II 18:33, 31 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
A ja w ogonie? Na 107 stronie?
Aniu,życzenia zdrowia przyjmij,i nie dziw się,że rzadko jestem,
nadrobię późną jesienią,jak noc z dniem na długość się zmienią!



Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 18:21, 31 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2012
Posty: 300
Do góry
Aniu... lepiej tego nie można było ująć!

Betysiu, gratuluję PIERWSZEJ seteczki




Domowe "słoneczko" dla Ciebie

P.S. Ogród wciąż jeszcze wirtualny, niestety...
Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 18:16, 31 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Ja też gratuluję setuni - i zostań z nami koniecznie

Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 18:05, 31 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Betysiu... ja napiszę tylko tyle..... jeden czy dwa rude lisy nie mogą rządzić w całym lesie..... i wyrzucać reszty zwierzyny Poza tym aby była równowaga biologiczna w lesie muszą żyć wszystkie zwierzęta.... i tak Bozia dała, że nie każdy jest królem lwem czy pięknym motylem

A teraz z wróc i podziękuj piekne za życzenia Twoich przyjaciół....... daj znów to ciepło

"Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca. Ludzie nie mogą stać sie przyjaciółmi bez ciepła przyjaźni"
Phil Bosmans

Ja oczywiście też gratuluję pierwszej setki i moje różyczki

Zimozielony ogród przy białym domu 17:39, 31 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry


Mam dalszą część, ale najpierw mały lifting i zdjęcia własnego ogrodu, żebym miała co wklejać wieczorkiem

O murek muszę zapytać, bo nie przyglądałam się czy to gotowe moduły

Margoth napisał(a)
Danusiu, to wrzosy czy wrzośce?



Tak, Sebek dobrze napisał, są na zmianę wrzosy żółte z białymi kwiatami, potem wrzośce, potem znów jaskrawe wrzosy bordowe i znów wrzośce. Będą kwitły na zmianę.
Kaktusy Dawida. 17:35, 31 sie 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 884
Do góry
Zakwitł Echinopsis subdenudata Po raz pierwszy więcej niż jeden kwiat. Na razie tylko dwa, ale bardzo mnie cieszą jego kwiaty, bo kupiłem go jako małą kuleczkę na początku przygody z kaktusami.









A teraz coś o samej roślinie:

Rodzina: Cactaceae

Opis:
Roślina kulista lekko wklęsła na szczycie, rosnąca pojedynczo. Pęd koloru szarozielonego. Osiąga wysokość 5 - 8 cm i średnicę 7 - 12 cm. Żebra ostre w ilości 10 - 12. Areole małe, barwy kremowej. Cierni brak lub występują tylko bardzo krótkie w kolorze kremowym.
Ten kaktus posiada wspaniałe, nocne białe, pachnące i lejkowate kwiaty. Mają one długość 15 - 22 cm. Na starszych roślinach może występować kilka kwiatów na raz. Otwierają się one rano pierwszego dnia i pozostają otwarte całą noc. Kwitną tylko 1 dzień. Następnego dnia kwiat więdnie.

Pochodzenie: Boliwia, Paragwaj.

Opis to własne tłumaczenie z książki "The Cactus Family" E. F. Andersona

Reanimacja ogrodu mamy-potrzebne inspiracje,pomysły :-) 17:15, 31 sie 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 41
Do góry
I jeszcze mały misz masz za domem .Wszystko jest takie mało wyrazne powiedziałabym że niewidoczne.
"Ogród japoński po polsku" 17:09, 31 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Do góry


Opis:
1 - świerk, sosna
2 - magnolia Nigra lub Randy
3 - jaśminowce
4 - wiśnia Kiku-Shidare lub magnolia (nie mogę się zdecydować)
5 - żywotnik ????
6 - ????
7 - grujecznik Pendula lub Rostfus (chyba dobrze napisałam)
8 - sosna czarna Geant de Suisse
9 - choina kandyjska Ammerland ????
10 - sosny czarne Columnaris lub Pyramidalis ???
11 - miłorząb Chotek lub Marike
12 - ostrokrzew (ale jaki) ???? Jest japoński, ale chyba u nas niedostępny.
13 - oczar Arnold Promise
14 - Klon palmowy (chyba Garnet)

Zastanawiam się nad zmianą nr 13 tzn zamiast oczaru może dereń kwiecisty Rubra lub dereń biały Elegantisima lub dereń pagodowy. Hmmm.....
Jeżeli zaś chodzi o nr 4 to skłaniam się raczej do wiśni niż magnolii...
Nr 5 mógłby być cisem, a nr 6 żywotnikiem (w jakiś żółtym kolorze), ale co pomiędzy nimi... i jeszcze żeby zimozielone było i nie wyższe niż 5 metrów..... hmm......
Ogródek Hanusi po zimie 17:03, 31 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Karolinko,U Was musowo musi popadać,Bożenka Rh przesadzała!
Tess ,Tobie słoneczko niech świeci!Cały weekend!

Hanuś... to kolory które najbardziej lubię w ogrodzie.... wyrażne, radosne... i pełen energii
Reanimacja ogrodu mamy-potrzebne inspiracje,pomysły :-) 17:03, 31 sie 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 41
Do góry
Witam wszystkim.Mam dość prosty problem-może zaczne od początku.Mama ma piękną działke i fajne możliwości.Więc kupowała wszystko i sadziła gdzie popadnie.W związku z tym wyszedł straszny misz masz.Od roku prosiłam ją żeby dała mi wolną ręke i razem z pomocą taty zrobimy małe "przemeblownie"w ogrodzie.Ale jakoś się opierała.No i nadeszła okazje ,rodzice wyjeżdżają na tydzień na wczasy.Ja z mężem wzięłam pare dni urlopu i od środy ruszamy w boje ogrodowe.Problem jest że nie mam pomysłu jak to wszystko ułożyć co dokupić by to wszystko miało smak.No i pomyślałam że może ktoś mi coś podpowie.Największy problem mam ze skarpą rosną tam dwie tuje cięte na kule i skalniaki które są dla mnie do przesadzenia gdzieś indziej.A oto skarpa pod domkiem A i droga pod dom sprawia kłopot.Mama ma na niej posadzone róże wszystkie możliwe odmiany i lilje i takie zółte śmierdziuszki.Nie ma już sił robić przy różach,więc chce je przeniesc na jedną okrągłą rabatę a tam posadzić coś ale co?Może jakieś sugestie. A to po drugiej stronie drogi, trzy stopnie mojego wykonania.
Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 16:59, 31 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Jak się chce,to wszystko można dopasować.......
Zobaczcie ile tu skojarzeń! Miłego dnia wszystkim!

Drzewka trzymają się za rączki Pierwsze skojarzenie
Drugie skojarzenie.... w środku stoi jeszcze anioł ze skrzydłami... i pilnuje tych trzymajacych się za rączki
Ogród Sylwii od początku :) 16:58, 31 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Do góry
Safoya napisał(a)
Syla to zdjęcie rozłożyło mnie na łopatki! Perfect!


Safoya a jakbyś to cudo na żywo zobaczyła !!!! Poezja,wyższa sztuka kształtowania przestrzeni

Sylwuś dziękuję Tobie i Kubusiowi za fantastycznie spędzony czas - czas tak szybko mignął że nasze dzieci prawie z płaczem się rozstały
Ogród na żywo "rokłada na łopatki" jak to Safoya napisała. Rabaty perfekcyjne,rośliny tak zadbane i duże ,że momentami mowę mi odejmowało...nic tylko chwalić za cieżką pracę.
Bardzo dziękuję za cisy!!!
Pozdrawiam cieplutko
Nigdy nie mów nigdy 16:50, 31 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Do góry
nl_kinia napisał(a)

Jasne.On Ci przekopie, a Ty sobie ładnie chwaściory wybierzesz, w rączkach twarde grudki zmielisz i niech czeka. Potem tylko pilnuj, żeby nie zarosło znowu
Jeszcze do każdego dołka dosypuję trochę obornika granulowanego, przysypuję leciutko ziemią i do tego cebula. Rosną potem jak na drożdżach
ja mam obornik naturalny, po konikach, i póki co taki wszędzie sypię ale jak mi się kupa (dosłownie i w przenośni) skończy to też sobie granulat pewnie zakupię.

ech, też bym chciała taki ładny gospodarczy - ale niestety, mamy same murowane potworki... tyle z nimi dobrze, że absolutnie wszystko się tam upchnie i nie ma problemu z wydostaniem


Kinga szczęściara z Ciebie ja też bym chciała taki naturalny oborniczek, ale u mnie nie ma koników
Początki w Kruklandii 16:01, 31 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
I pod wiązem koniecznie obwódka z bordowych żurawek
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 15:53, 31 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Do góry
Tak giełda Krakowska ,wrzosy z pierwszego planu i ostatniego i trawka mam 4 sztuki

Początki w Kruklandii 15:42, 31 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
Justyna wklejam
jak cos to usune mów:
wiąz na pniu

wiąz krzak


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies