Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:34, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Przypomniałam sobie, że mam przecież projekt tej rabaty od Danusi! wstawiam zatem i chyba tak posadzę tą Nigrę. Nasadzenia świerków i hortensji oraz miskantów są zgodne z projektem, bukszpany mniej, bo nie mam przeciez jeszcze żwirowej rabaty, która w przyszłości powstanie a może zamiast łezki będzie kiedyś żwirowe kółko? zatem jeśli posadzę Nigrę zgodnie z projektem to i tak będę miała możliwość zrobienia czy to łezki czy też kółka może być?

W miniformacie 20:32, 07 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Do góry
Poziomka napisał(a)







Witaj Beato
bardzo ciekawa i klimatyczna doniczka - kociołek na petunie. Do czego służył nim przypadła mu ta miła rola ?
Urokliwe kępy jeżówek, są ozdobą sierpnowego ogrodu.Lubię je za przydymione kolory i za to że długo można cieszyć się ich urodą.
Pozdrawiam Jasia



Poziomko dziękuję za odwiedziny.

Klimatyczna doniczka do nieużywany żeliwny gril, do którego została wstawiona doniczka.

Jeżówki też bardzo lubię między innymi za to, że świetnie sobie radzą na rabacie o południowej wystawie, ale w tym roku bardzo szybko przekwitają. Jakiś ten rok dziwy w moim ogrodzie. Hortensje ledwo co rosną nie mówiąc już o kwitnieniu.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:28, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
mogę również przesadzić żywopłocik bukszpanowy pod Nigrę o ile na coś się przyda


wstawię może starsze zdjęcie z lepszą perspektywą na tą rabatę


Ogródek Hanusi po zimie 20:27, 07 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Hasają żyjątka przez większość czasu przeze mnie nie niepokojona.To jest ich ogród,ja jestem tylko rzadkim gościem.Ostatnio na róży siedział taki złoto - zielony osobnik,a dziś już pożywiał się na jeżówce.
Bajkowy ogród Weroniki 20:26, 07 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
weronika77 napisał(a)



Lime Light i Grandi Flora



Witam, jak się ślicznie przytulają.
Śliczne zdjęcia, ale nie może być inaczej przy tak bajkowym ogrodzie
Pozdrawiam
Ostróżka ogrodowa (Delphinium cultorum) 20:26, 07 sie 2012

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Do góry
nie wiem, jaka to odmiana, ale urzekł mnie kolor fioletowo-niebieski
W miniformacie 20:26, 07 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Do góry
Puste pole z wysepką kwiatową 20:25, 07 sie 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Do góry
Tereniu, Miluśka – ten rozchodnik w ub. roku był niewielką sadzonką, ku mojej uciesze tak pięknie się już rozrósł i zakwitł pierwszy. Inne całe w nabrzmiałych pąkach jeszcze.... Będę się chwalić...
Celinko – no popatrz, jak ja manipuluję... Niby ładnie, ale w całości już mi się nie za bardzo podoba i chętnie bym wszystko przerobiła, ale sił brak...


Martusiu – chciałaby dusza do raju, ale wiesz jak to jest: nie można być wszędzie... W dodatku te odległości mnie limitują czasowo, bo mój kierowca nie może jeździć w nocy... No i problem z zostawianiem Amisia... Wiem, że było cudnie! Przez dwa wieczory czytałam...

Jolu – okropnie było... koszmarna ulewa z wichurą. Rano znalazłam w ogrodzie takie ładne kwiatki:



Aż dziw, że stół się nie połamał, za to stalowa rura od parasola powyginana... Na ganku doniczki i skrzynki porozwalane... Nie ma to jak takie kwietniki. Żadna wichura ich nie ruszy




Ale roślinki w ogrodzie dzielnie przetrwały, choć wiele przygięło aż do ziemi, trzeba było opatykować i podwiązać. Mój peryskop mężnie stawił czoło wichurze i nawet się nie pochylił


Piękna z nich para -dalia z Vanilką


Zmierzyłam Limlajtkę: kula o średnicy 1,5 m


A te kulki mają średnicę ~3 cm... Za to ile ich jest! W maju sadzonka zmarzła na amen, ale obsypałam wysoko ziemią i odbiła! No i rodzi te kulki w ilości niesamowitej!
Rododendronowy ogród II. 20:25, 07 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
monteverde napisał(a)
Bogdziu pozdrawiam kwiatek lotosu przesyłam z arboretum


Piękny lotosik, ale wygląda na olbrzymi , lilie przy nim malutkie. Odpoczęłas po podróży?
ogrodoweimpresjejolki 20:24, 07 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Też testuje nowy sposób wgrywania zdjęć


działa
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:24, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
A tu rabata na której zostanie posadzona Nigra jak myślicie, w którym miejscu będzie jej najlepiej?


z innej perspektywy



hortensje i bukszany zostają na swoich miejscach. Wszystko co rośnie przed bukszpanami chcę wykopać, posadzić nigrę i na nowo posadzić te różności, które tam mam czyli
Ogród na skraju sadu 20:24, 07 sie 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry




O raju, jaka piekna... A niech tam bedzie sobie wiotka, ale te kwiaty.... Obledne Kasiu, czym Ty ja karmisz???
Bajkowy ogród Weroniki 20:22, 07 sie 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry

Kajtek też lubi kwiaty, często je wącha, i...przeskakuje, jak nie da się z powodu prędkości, ominąć.

Róże kwitną nieustannie, w pąkach też są ozdobą.

Moje słodkie maleństwo, Kajtuś.
Rajski ogród Ani 20:21, 07 sie 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Testuję nowy mechanizm wgrywania zdjęć, działa

Mój kawałek raju II 20:20, 07 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
wczoraj dzisiaj Twiggy's Rose
Reine des Violettes miniaturka
Queen of Sweden Chopin i werbena Ginger Syllabub
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 20:19, 07 sie 2012

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Do góry
4-letnia limonka
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 20:18, 07 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Właśnie mój M. dostarczył mi świeżą porcję zdjęć z działki

Pod murem



Ogród średniowieczny i nie tylko 20:13, 07 sie 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Do góry
i różyczki
Ogród średniowieczny i nie tylko 20:12, 07 sie 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Do góry
inne kwiatki
Bajkowy ogród Weroniki 20:11, 07 sie 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry

Violette Perfume, nareszcie pokazała swoje pierwsze kwiaty.

Powtórzyła kwitnienie Grand Prix.
Różowy nenufar


Nowa róża z fioletowych.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies