Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II 20:45, 01 sie 2012

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Do góry
Danusiu pytanie do eksperta w sprawie orzechówki... próbuję ją zrobić 1 raz w życiu i nie wiem ma teraz taki " jadowity kolorek" czy to normalne?

Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia 20:44, 01 sie 2012


Dołączył: 30 lip 2012
Posty: 16
Do góry
Aby ja uratowac kup grzybnię do wrzosowatych (mikoryzę) . Moje magnolie po kupieniu były bardzo słabe liście pożółkłe , kupiłam mikoryzę i dałam pod korzenie . Moje magnolie rosna jak na drożdzach liście mają bardzo duże i przyrosty też .
Tak wyglądały już w czerwcu ,były wsadzone w kwietniu nie mam akurat zdjęć po wsadzeniu ale tu już maja liście ładne

To zdjęcie zrobione w lipcu
Moje roślinki 20:42, 01 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
majkel0326 napisał(a)




Kolory lata na zimowe dni

Hej ! Piękne dalie i te przetwory zazdroszczę pozdrawiam M
Mój ogródek pod Gdańskiem 20:31, 01 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
No i dziś przyszła paczuszka z Ogrodowiska : szpadelek do wycinania kancików na trawniku, ale nie zdążę w tygodniu się tym zająć, zresztą słabo mi to szło jak dziś próbowałam, muszę poczytać w wątku o kancikach jeszcze raz instrukcję:
Mój ogródek pod Gdańskiem 20:27, 01 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
Czy ktoś może wie co to za roślina ? dostałam sadzonki od przemiłej sąsiadki, u której strasznie się rozrosła, ale ona też nie wiedziała jaka to roślina...
Mój ogródek pod Gdańskiem 20:21, 01 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
powoli pączki otwiera Polish spirit


i moje pachnące surfinie :

Ogrodnik mimo woli 20:21, 01 sie 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
asc napisał(a)
I tegoroczne nowe nabytki jeżówkowe..



A to mama jezówka..



A to koło niej jej dzieci... w takim zagęcszczeniu sie rozsiewają...


Piękne jeżówki - w sobotę Ci je trochę przerwiemy.
Ogrodnik mimo woli 20:20, 01 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Jakieś liliowce..




I na więcej czasu brak... byście o mnie nie zapomnieli... bo jakos się tak cicho zrobiło....
Ogrodnik mimo woli 20:17, 01 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
I tegoroczne nowe nabytki jeżówkowe..



A to mama jezówka..



A to koło niej jej dzieci... w takim zagęcszczeniu sie rozsiewają...
Nasz przydomowy ogródek 20:16, 01 sie 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Pozdrawiam Was wszystkich i dziękujemy za życzenia. Irenko dzięki za link do trawki.

A teraz spojrzenie na ogród "z góry"

Na tych rurkach był winobluszcz . Uległ kasacji a rurki w jesieni też.









I nowa rabatka-wysepka . Proszę zwrócić uwagę na mistrzowskie wykonanie hi hi hi. Roślinki wsadzone :
Tuje, modrzew na pniu i katalpa.





Ogrodnik mimo woli 20:14, 01 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
I trochę kwiatuchów... już mojego ogrodu
Motylek na budlei..


I rudbekie... Goldstrum czy jakoś tak..



Trawki które musze posadzić z ograniczeniem...


Ogród w Holandii 20:13, 01 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
Megi napisał(a)

Sesja mojego odkrycia z wizyty w Appeltern. Nazywa się Sanguisorba Officinalis i podobno rośnie dziko na łąkach, ale nie widziałam. Jest przecudnej urody i komponuje się właściwie ze wszystkim. Docelowo powędruje na różaną rabatę.



Witam, jak podglądająca

Mam pytanie jak wysoki to cudo jest ? w pierwszej chwili pomyślałam "łysa lawenda"


Witaj Megi! Ta łysa lawenda dorasta do 80 cm i chyba dość szybko się rozrasta. Pozdrowienia!
Ogrodnik mimo woli 20:11, 01 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Wczoraj odwiedziłam ogród kolegi mojego S... z fajnym i nietuzinkowym ogrodzeniem... jestem fanką tego ogrodzenia...


A za ogrodzeniem mieszka kotek...... Simba...... no, takeigo kotak to bałąbym sietrzymać... kotek waży 350kg.



niestety nie chciał zejsć na dół i się ze mna przywitac... wiec oglądanie było z za ogrodzenia....

Mój ogródek pod Gdańskiem 20:09, 01 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
Drugie kwitnienie powojnika , który ma opleść całą tę starą ławeczkę w przyszłości:
Pamela Jackmann
Mój mały raj na ziemi :) 20:08, 01 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
anula_wn napisał(a)
pod lustrem powstaje bylinówka - były irysy, ale te są b. krótko, są lilie, dosadziłam jakiś czas temu naparstnice od Danusi, a teraz ostróżki (białą i niebieską z białym środkiem) zakupione w Hortulusie tydzień temu

to pod lustrem, bo po bokach są róże pnące i hosty fire & ice

no i czekam na taras.... już mnie denerwuje to niedokończone miejsce
bo na studni też będzie prostokąt, a nie koło.... no ale pomału zaczyna to przypominać zamierzony plan
. Pięknie!!!!
Ogród w Holandii 20:07, 01 sie 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Do góry
agata_chroscicka napisał(a)
Sesja mojego odkrycia z wizyty w Appeltern. Nazywa się Sanguisorba Officinalis i podobno rośnie dziko na łąkach, ale nie widziałam. Jest przecudnej urody i komponuje się właściwie ze wszystkim. Docelowo powędruje na różaną rabatę.



Witam, jak podglądająca

Mam pytanie jak wysoki to cudo jest ? w pierwszej chwili pomyślałam "łysa lawenda"
Mój ogródek pod Gdańskiem 20:04, 01 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
Kilka aktualnych zdjątek wstawiam

jeżówka - zapomniłlam nazwę - zakup z allegro - nie szaleje u mnie jeszcze - rośnie drugi sezon i tak zakwitła
kwiatek nn kupiony od starszej Pani na rynku w zeszłym roku - lepiej się rozrósł nież ta jeżówka ze szkółki

Ogród w Holandii 20:00, 01 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
KasiaWB napisał(a)
Agatko, spóźnione ale najszczersze gratulacje z okazji 200! wraz z życzeniami zdrówka i spełnienia marzeń


p.s. odnośnie lawendy - jakbyś ścięła przekwitłe kwiaty to chyba jeszcze raz zakwitnie?


Kasiu, jak miło Cię znowu widzieć! Dzięki za ciepłego kwiatka! A co do lawendy - część ścięłam i faktycznie coś jakby nowe pędy puszcza. A czy tę dam radę ściąć? Oby! Pozdrowienia i juz się szykuję na wizytę u Ciebie tylko niech ja już normalnie zacznę funkcjonować
Ogród w Holandii 19:56, 01 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Do góry
agata_chroscicka napisał(a)
I na koniec, na specjalne życzenie Julity, różanka w wersji roboczej. Na dowód, że to jest stadium wyłacznie wstepne, stoi jeszcze łopata oraz kilka doniczek, które tu się tylko przechowują. Ale kształt boków i dwóch pierwszych poziomów jest w zasadzie docelowy. Pozostaje jeszcze dosadzenie bylin (czekają aż się nad nimi zlituję, a ja czekam aż się zlituje mój kręgosłup). Jest więc łyso i bez tła, ale od czego jest wyobraźnia.

Tu widok ogólny ( z tym, że żurawki stąd wylecą )



Tu część lewa z posadzonymi własnie The Faun (Granny), Sharifa Asma i James Galoway. James ma na razie jeden pączek (nieco z tyłu) , Sharifa rozwija 2 pierwsze kwiatki (z prawej), a The Faun juz całkiem ładnie się prezentuje (na pierwszym planie)

A tu część prawa - Jalitah i Leonardo da Vinci z trawami. Na drabinę wspina się rambler biały.


No i żeby wyobraźni nieco pomóc - kwitnąca The Faun


Pozostaje do obsadzenia cały środek - Jaqueline du Pre, William&Catherine, Queen of Sweden i jeszcze 2 Sharify. Ale to dopiero w październiku/listopadzie.


Ha, ha , ha ale się nałożyłyśmy z pisaniem

Dzięki na te fotki czekałam
Mój mały raj na ziemi :) 19:56, 01 sie 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Do góry
pod lustrem powstaje bylinówka - były irysy, ale te są b. krótko, są lilie, dosadziłam jakiś czas temu naparstnice od Danusi, a teraz ostróżki (białą i niebieską z białym środkiem) zakupione w Hortulusie tydzień temu

to pod lustrem, bo po bokach są róże pnące i hosty fire & ice

no i czekam na taras.... już mnie denerwuje to niedokończone miejsce
bo na studni też będzie prostokąt, a nie koło.... no ale pomału zaczyna to przypominać zamierzony plan
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies