dziękuje Danusiu za odwiedziny i podpowiedzi)
Mam pewne trudności z odróznieniem lewej strony od prawej i w ogóle organizacją przstrzenną- taki mózg więc wybaczcie jeśli od czasu do czasu pomylę się w kierunkach.
Danusiu, ta prawa strona jest dla mnie bardzo kłopotliwa gdyz musi biec tamtędy "szlak" od drzwi bocznych do garażu. Na dodatek ten róg to najlepsze miejsce na mały plac zabaw dla dzieci, bo jest widoczne z okien kuchni. Zupełnie nie wiem jak z tego wybrnąć...burzy mi to harmonię całej częsci tarasowej. A co myslisz na temat takiego pomysłu
z prawej strony żywopłocik trochę przesuniety by było miejsce dla dzieci i ewentualnie jakieś mało oficjalne przejście. Generalnie jednak przejscie do garażu wiodłoby przez taras i środkiem. Ładne to to ale nie wiem czy praktyczne.
Z tego co zrozumiałam widziałabys w miejscu dla dzieci koło.
limka w porannym słońcu
miłego dnia wszystkim, ja dzisiaj z doskoku....muszę podziałać w ogrodzie, bo w weekend znów wyjazd (do Kubusiowa, ta dam ! )
Podpatruję Twój raj już jakiś czas, ale ciągle w biegu przy tylu pieknych ogrodach, ale koło tej hotrtensji nie można przejść obojętnie, jest przecudna, ja się cieszę że moja ma jeden kwiatek, przy takiej jak Twoja zwariowałabym ze szczęścia
czy ktoś nie jaka to dokładnie odmiana ?
bo kupiłam drugie niby też marmelade, ale są bardziej zielone - myslałam że się do siebie "upodobnią" a tu nic z tego nie chcą się zaczerwienić
Ach - zapach lilii w ogrodzie - uwielbiam Ja na swoje czekam - stoją w pąkach - oporne są - ale przesadzałam niedawno, dlatego daję mi czas
Pięknie Ci wszystko kwitnie!
Pozdrawiam !
Marta wstawiam dla ciebie te wielkie lilie co tak pachna dzis zrobiłam zdjęcie niestety choc stałam na palcach by je złapac od środka(a mam 176) to i tak nie złapałam całych
Wszystkim odwiedzających serdecznie pozdrawiam i dziękuje za odwiedziny w moim ogrodzie. Właśnie wybieram się z wnukiem do kina. Ja jestem kinomanką, od dziecka biegałam na poranki, a potem całe życie uwielbiałam kino. Chcę to zaszczepić mojemu wnukowi. Ale musiałam wejść na Ogrodowisko, a wieczorem poodwiedzam moje znajome ogrody. Maju, ja zaczynam dopiero robić rabatę z przewagą traw, weźmiemy się za to z M już pod koniec sierpnia.
Mam jeszcze w ogrodzie takie trawki.
Turzyca ptasie łapki, którą podzieliłam, ładnie się rozrosła.
Turzyca "Carex morrawi "Silver Sceptre", też była podzielona i jej dzieci rosną w innych częściach ogrodu.
A teraz coś dla ciała
Maliny Polana, zapowiadają dobre plony.
Moje pierwsze w życiu pomidory - jest ich naprawdę sporo i niektóre całkiem duże.
Porzeczki oberwane, dżemy porobione, degustacja już była.
A u Justynki mówisz o tym zestawieniu z hortensjami czy z pęcherznicą?... Bo powiem Ci, że pęcherznica i anabelki (chyba) wyglądają super! Mam kalinę 2 sztuki, mogłabym to jakoś połączyć
Sorry, nie chciałam samego zdjęcia kopiować, bo dużo z tym zachodu a i nie wiedziałam, czy akceptujesz, by Ci do ogródka kamyki obce wrzucać
Tak, właśnie o ten zakątek pęcherznicy z kaliną i żurawką, bo pamiętałam, że masz pęcherznicę
O, to:
A ta Twoja żurawka to bardzo bordowa jest? Bo ta u Justi to taka zielono bordowa Purplecośtam