Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 15:43, 31 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Przemyślałam temat. Dzięki Danusiu, że popierasz inicjatywę berberysową. HURAAA. Od początku chodziło mi to po głowie, a Twoja akceptacja dodała mi otuchy że dobrze wyjdzie. . Nie martwię się kolcami, nawet lepiej bo pies nie będzie niszczył rabat.
Zastanawiam się jak rozmnożyć szybko sadzonki (kupić 5szt. i podzielić, czy rzadziej posadzić żeby się rozrosły)- MOŻE KTOŚ MA SWOJE DOŚWIADCZENIA z BERBERYSAMI ADMIRATION? Te sadzonki są drogie 15zł zakładając że będę ich potrzebowała kilkadziesiąt i dwa kolory. Jak szybko przyrasta berberys karłowaty? Porady technicznej sadzenia potrzebuję.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Moniika 19:27, 31 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Urszulla napisał(a)
A i jeszcze jedno- kupiłam sobie żurawkę Lime!

Ale moje zdjęcia nic nie ukryją. Muszę ją chyba odkurzyć w słoneczny dzień, bo ziemia się przyczepiła do listków.

I jeszcze skromne wrzosiki



Swietnie z tymi pięknymi kamieniami pozdrawiam serdecznie m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
zbigniew_gazda 08:02, 01 sie 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Faktycznie wrzoski pięknie na tle kamieni. Urszulko - dziś wstawię rabatkę o którą pytasz . Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Danusza 10:24, 01 sie 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
Urszulla napisał(a)
I jeszcze jedna fotka z moim młodszym
Czerwiec 2012



hahahaha takie sztuczki i mój młodszy syn pokazywał teraz ma 24 lata i 197 cm


a tak fajnie się ogląda i czyta bardzo ciekawa twoja relacja i zakładanie ogrodu przyniesie ci sporo radości życzę tego pozdrawiam
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Milka 17:11, 01 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457


hahahaha takie sztuczki i mój młodszy syn pokazywał teraz ma 24 lata i 197 cm


a tak fajnie się ogląda i czyta bardzo ciekawa twoja relacja i zakładanie ogrodu przyniesie ci sporo radości życzę tego pozdrawiam


ale fajna wrzosy też, ale ten owczarek środkowazjatycki super; kolega miał takiego, zwali go Jengił
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 18:35, 01 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Danusiu-dziękuję za odwiedzenie mnie w ogrodzie. Masz rację -choć kilka lat zajmie mi aranżacja ogrodu będzie to olbrzymia frajda. Gdy wchodzę do szkółki kupiłabym połowę asortymentu-no cóż- trzeba trzymać się za kieszeń i dobrze kombinować
Pozdrawiam Ciebie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
boguslaw_r_ 11:24, 07 sie 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witam serdecznie, będzie z Ciebie ogrodniczka że hej, Gratuluję Wam samozaparcia i determinacji czas pokaże że warto, trzymam za Was kciuki , będę podglądać.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
popcorn 11:28, 07 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Urszulla napisał(a)
Przemyślałam temat. Dzięki Danusiu, że popierasz inicjatywę berberysową. HURAAA. Od początku chodziło mi to po głowie, a Twoja akceptacja dodała mi otuchy że dobrze wyjdzie. . Nie martwię się kolcami, nawet lepiej bo pies nie będzie niszczył rabat.
Zastanawiam się jak rozmnożyć szybko sadzonki (kupić 5szt. i podzielić, czy rzadziej posadzić żeby się rozrosły)- MOŻE KTOŚ MA SWOJE DOŚWIADCZENIA z BERBERYSAMI ADMIRATION? Te sadzonki są drogie 15zł zakładając że będę ich potrzebowała kilkadziesiąt i dwa kolory. Jak szybko przyrasta berberys karłowaty? Porady technicznej sadzenia potrzebuję.


hej Ula,
kup ile mozesz, na jesien najlepiej - tak we wrzesniu, jeszcze ze 2-3 tyg. Sadzac na docelowe miejsca berberysy, utnij polowe (ciach, nie boj sie). I te obciete do ziemi - dobrej, w cieniu. Podlewaj do zimy. Na wiosne powinny ruszyc i jak zauwazysz paczki przesadz do pozostalych na docelowe miejsce

Tu sa tansze, po 10 zl, ale wysylka dochodzi...
http://allegro.pl/piekny-karlowy-berberys-admiration-szkolka-garden-i2539002414.html
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 12:10, 07 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Dzięki Ci Karolinko za namiary i radę -tak zrobię.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:14, 07 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Witaj Bogusławie- czy będzie Ogrodniczka to się zobaczy. Ale pewne jest że muszę powalczyć ze sobą w ogrodzie. Bo taki pusty mi nie odpowiada A w tym jeszcze dużo prac budowlanych, które będą trochę psuły i opóźniały .
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies