Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Borówcowy raj 14:41, 27 lip 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Do góry
Borbetka napisał(a)
Kulkowo:





Borbetko, mnie zachwyciły Twoje kulki tujowe i dlatego wczoraj posadziłam je u siebie w ogródku. Przystrzyżone wyglądają naprawdę elegancko. Stąd moje pytanie, jak o nie dbasz? Przeczytałam już, że robisz oprysk profilaktyczny, możesz napisać coś więcej, np. w jakim terminie i czym? Ja mam największe sukcesy w zasuszaniu roślin, stąd taka dociekliwość

Im bardziej odkrywasz przed nami swój ogród, tym piękniejszy mi się wydaje. Pokazuj więcej takich zakątków, bo jest się czym inspirować!

I jeszcze jedno pytanie, czy instrukcja cięcia cisa, to z książki "Przycinanie drzew i krzewów" Steve Bradley?

Pozdrawiam!
Ogrody Hortulus w Dobrzycy 14:37, 27 lip 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Do góry
Lipiec 2012

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy - niedaleko Koszalina, zostały założone w 1992 roku. Ich realizacja wciąż trwa. Obecnie do zwiedzania dostępnych jest 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin. Powierzchnia ogrodów to ponad 4 ha.
Ogrody zostały wielokrotnie nagrodzone, m.in. przez Polską Organizację Turystyczną w konkursie "Turystyczny Produkt Roku" oraz zajął I miejsce jako "Najlepszy Produkt Turystyczny Pomorza Środkowego"


Spacer po ogrodach był dla mnie cudownym doświadczeniem. Nie sposób opisać i przedstawić każdy jego zakątek, ale byłam nim naprawdę oczarowana.
Dość dużą grupę stanowią tutaj ogrody pobudzające różne zmysły min.
wzroku - czyli ogrody barw tj.

OGRÓD PURPURY I OGNIA - w stylu śródziemnomorskim
W ogrodzie tym dominują barwy i odcienie czerwieni od purpurowo-szkarłatnej kwiatów, poprzez przytłumione czerwone kolory gliny, terakoty,ściany muru, amfor i donic oraz ścieżek aż do zgaszonych czerwono-brązowych źdźbeł traw i liści rozchodnika.



NIEBIESKO - ŻÓŁTY - romantyczny
Niebieski we wszystkich odcieniach jest kolorem nieba i wody. Symbolizuje czystość, przepych, dostojeństwo, uspokaja, chłodzi a równocześnie nastraja optymistycznie.
Żółty zaś to kolor słońca. Ogrzewa i czyni kolor niebieski przyjaznym. Daje radość.




ŻÓŁTO - POMARAŃCZOWY - w stylu wiejskim

Ten ogród tonie w barwach słońca. Połączenie tych barw w równych proporcjach to płomień ognia dający ciepło i dużo radości. Nastraja bardzo pozytywnie.
Jest promienny i pełen życia. Jest połączeniem naturalnej wikliny, kamienia, gliny i drewna.




Kolejną grupę stanowią ogrody pobudzające zmysły węchu - to ogrody zapachu
Spacerując po nich należy choć na chwilę zatrzymać się zamknąć oczy i odetchnąć pełną piersią, a błogi zapach wypełnia powoli całe ciało, cudowne uczucie

OGRÓD HERBARIUM- ziołowy węzłowy
Trzy gatunki ziół: tymianek, ożanka, santolina przybierają kształt węzła-ciągłej zaplecionej linii w postaci niskich żywopłotów wpisanych w również niski obwódkowy symetryczny żywopłot z bukszpanu.


Kolejnym ogrodem o którym warto wspomnieć jest

OGRÓD JAPOŃSKO - klasyczny
Wywarł na mnie ogromne wrażenie





Do niezwykłych zakątków zależy zaliczyć
OGRÓD LEŚNY
Cudowne rzeźby szyszki, żołędzie nawet ławka, wszystkie wykonane z drewna. Każdy najmniejszy szczegół tej leśnej aranżacji przykuł moją uwagę - nawet śpiący na pniu krasnal




A o to inne zakątki naszej ogrodowej wycieczki





Ogrody są jak obrazy ciągle malowane, zmieniają się w zależności od pory roku i zapraszają nas do siebie, kuszą barwami, zapachem ...




Czas na zmiany - najwyższy czas 14:32, 27 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Jestem z wizytą u Ciebie. Byłam zachycona czwartym planem który Danusia Ci przysłała( str.4 u Ciebie). Odpisałam sobie roślinki. Ja będę mieć taką długą rabatę wzdłuż wejęscia do domu- to ta rabatą którą u mnie ogladałaś i podobały Ci się Filifery Aurea Nana
Przeczytałam o pierisach-może o nich pomyśl bo oglądałam na internecie i fajnie wyglądają. Ciekawe gdzie można je kupić?
U Ciebie duże zmiany od zeszłego roku. Ja do jesieni też bym chciała wiele zrobić, ale tak jak Ty mam zbyt wiele zakątków i miejsc na rabaty- nie da się wszystkiego naraz
Pozdrawiam, Urszula
To dla Ciebie
U Przemka w ogrodzie. 14:31, 27 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
przemekg napisał(a)
A jeszcze się pochwalę nowym zakątkiem jaki udało mi sie zrobic tej wiosny na niezagospodarowanym jeszcze terenie, w ubiegłym roku były pokrzywy i odpoady po remontach i pracach budowlanych, na szczęście dziś to już przeszłość, jak dla mnie za bylinowo ale jeszcze coś się wymyśli.



najgorsza wada tego zakątka to bardzo duży spadek terenu, pod pólnocną ścianą domu miejsce znalazły żurakwi i paprocie, a na bardziej słonecznej wystawie rabata trawiasta, taka mała sawanna ale w tym roku miskanty dostały ostro w kość i do teraz sie zbierają a jeszcze po przesadzeniu ciężko im idzie.

I jeszcze może kilka ogólnych obrazków przed burzą






Przemku, pięknie, a kamieni ciut zazdroszczę, nie byłoby gazonów
W Gąszczu u Tess 14:24, 27 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Tereso.wstawię ci zdjęcie rodegresji,może się spodoba.....

.



Oj, dziekuję, Haniu, podoba się, podoba
o rany, ile Ty tego masz
Czytałam, że rośnie do 50 cm, czy tak jest?

A dlaczego niektóre podeschły? Czego nie lubi - słońca?
Ogród Sylwii od początku :) 14:17, 27 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
Kubala przyklejony do fotela nadzoruje przebieg wydażeń ..... godzina 14 a on się nie odkleja

Ogród Sylwii od początku :) 14:14, 27 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
praca w ogrodzie na całego .... Kuba nadzoruje pracę koparki aby nie zniszczyła mi roślin .... a tu chwila odpoczynku ....



W Gąszczu u Tess 14:10, 27 lip 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Tereso.wstawię ci zdjęcie rodegresji,może się spodoba.....

.

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta 14:04, 27 lip 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Do góry




Zielony galimatias 14:03, 27 lip 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Do góry
Evchen napisał(a)
Boguś!Twój żywopłocik wygląda naprawdę imponująco!. Bardzo mi się podobala taka soczysta zieleń, będzie idealne tłem dla jaśniejszych roślin Czy teraz, po 4 latach i cięciu, masz jeszcze prześwity czy już śliczną zieloną ścianę?... Jakie są szerokie?

Moje tujki mają ok. 1,5 w doniczce, niektóre 1,60, ale są znacznie chudsze niż Twoje przed 2 laty (na zdjęciu sprzed 2 lat) dlatego też te prześwity u nas są większe. Zrobię popołudniu zdjęcie i wstawię na forum...
Może to dlatego są takie chudzitkie, ze były hodowane w donicach? Myślisz, że się jeszcze zagęszczą i rozrosną?... W tym roku ich chyba nie przycinać?...

Z początku mieliśmy sadzić co 60 cm, w efekcie wyszło tak średnio ok. 70 cm (wg męża 65.
Bardzo Ci dziękuję za zdjęcia i wyjaśnienia No i od razu wybacz, że zasypałam Cię pytaniami! U mnie jeszcze nie ma wielu kwiatów, więc dziękując muszę posiłkować się "elementem zapożyczonym"



Dzięki za uznanie, taki efekt to praca i podlewanie, przez pierwsze dwa lata naprawdę dużżżżżżo wody, nawet jak nie było mrozu to też, potem zasilałem mleczem: do beczki na wiosnę do deszczówki włożyłem dużo mleczy, po 3 tygodniach gotowe potem rozcieńczyć 1/5 i gotowy do podlewania, pół wiaderka pod roślinę i będzie piękna zieleń,
Obecnie szer. ok 60 cm. nie podcinaj do momentu aż nie osiągnie pożądanej wysokości w gruncie, nie w donicy. Jeśli teraz dotniesz to nie urośnie tylko się zagęści, a chyba nie o to chodzi. przycinasz dopiero wtedy, kiedy osiągnie odpowiednią wysokość i dopiero wtedy przycinamy i czekamy na zagęszczenie nie wcześniej. Na wiosnę wyczyścić suche z środka aby miały więcej powietrza, podlewaj i ciesz się widokiem, Pytaj ile wlezie chętnie pomogę jeśli oczywiście będę znał temat. Różyczki piękne. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta 13:58, 27 lip 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Do góry
Marzenko, Ireno, Robercie, dziekuję.
Robert, na razie muszę odłożyć wszelkie spotkania i zająć się rodziną. Być może zobaczymy się w Pęchcinie.







U Przemka w ogrodzie. 13:57, 27 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
przemekg napisał(a)




Ten szaro-niebieski kolor jest niebywały. Bardzo kolorowo masz. I dobrze, że już OK.
A bliskości szkółki Sz. prawdziwie zazdroszczę.
Moja największa pasja - ogród 13:54, 27 lip 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry
To jedna z moich funki, zdecydowanie największa






tawuła wierzbolistna ładnie rozkwitła




tawułki są u mnie wszędzie, wdzięczne roślinki do cienia



a to jedno z najważniejszych miejsc u nas - ognisko

Mój kawałek raju II 13:51, 27 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Ginger Syllabub w pełnym rozkwicie



agapant Tinkenball w rozkwicie



powojnik Avant- Garde



powojnik President


oleander


miniaturowa Gailardia


pomidor z "cyckiem"


zapraszam do odwiedzin

lilia z ogrodu



na ogród jeszcze nie wychodziłam jest 26 st., w cieniu, uff
Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem 13:43, 27 lip 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry
Dorka napisał(a)
Witam gorąco,

Do tej pory wydawało mi się, że Ogrodowisko będę tylko podglądać, czytać i zachwycać się Waszymi ogrodami ......................... i oczywiście jak już będę mądra i zaczerpnę inspiracji to uporządkuję swój ogród. Stało się jednak inaczej. Niestety nie umiem poradzić sobie sama, dlatego próbuję prosić Was o pomoc.
Pragnienie posiadania pięknego ogrodu towarzyszy mi od 7 lat. Rozpoczynając byłam pełna entuzjazmu i zapału ale po jakimś czasie okazało się, że to wcale nie jest takie łatwe.
Zaczęłam dawno temu od Gardenarium, o którym dowiedziałam się z TVN Meteo, potem dowiedziałam się o Ogrodowisku. Stwierdziłam, że z taką pomocą założenie ogrodu będzie proste ................... ależ się pomyliłam
Coraz bardziej zaczęłam zatracać się najpierw w Gardenarium a teraz w Ogrodowisku. Siedzę godzinami, dniami, ...... i zamiast mieć mnóstwo pomysłów mam galimatias w głowie. Mąż i córki najpierw się ze mnie śmieli, że wyszkolę się na ogrodnika ale po długim czasie okazało się, że ani nie jestem ogrodnikiem ani nie mam pomysłów co do ogrodu. Takie uczucie jest straszne kiedy naprawdę mam zapał do pracy i pustkę w głowie.
Zaczęłam i ............... stanęłam w miejscu.

Będąc pod ogromnym wrażeniem Waszych zjawiskowych ogrodów liczę, że uda mi się podyskutować z Wami na temat mojego.
Prawdopodobnie duży potencjał tego ogrodu mnie przerósł









Pozdrawiam serdecznie


już u ciebie jest bardzo łądnie, zgadzam się z Danusią, że jasne żurawki i hortensje pięknie ci rozświetlą ogród
Miniaturowy ogródek 13:27, 27 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
GabiK napisał(a)
Chwilowy powrót do wcześniejszej wersji ogródka.

Mam parę zdjęć, których nie zdążyłam wrzucić zanim Danusia ruszyła z fotorelacją realizacji.

Najpierw pokażę szamotowe donice, które przyjechały do mnie nie bez przygód. Jedna była klejona, bo kurierzy niezbyt delikatnie się z nimi obchodzili:









a gdzie te donice masz, są wyjątkowe i jak w nich rośliny wyglądają!
Mój jesienny ogród 13:26, 27 lip 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Do góry
Anieszko, mam dużego rębaka najpierw. Nie wiem do jakiego celu potrzebujesz, ja mam ogrzewanie na drzewo i potrzebowałem mielić na opał.
Najpierw zaczynałem od elektrycznego, Azgatec dobry rębak cichy a robota ubywa całkiem szyybko.
Potem potem wynajmowałem od znajomego coś takiego


ale on robi kiepskie wióry, które nadają się bardziej na kompost niż do ogrzewania

a póżniej zrobiłem takiego
tylko teraz przerabiam go na prąd, gdyż muszę pożyczać ciągnik a jest to kłopotliwe. Ten robi super

granulat tak jak ten elektryczny od którego zaczynałem, tylko nie mogę fotki znaleźć.
Miniaturowy ogródek 13:24, 27 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
GabiK napisał(a)
Chwilowy powrót do wcześniejszej wersji ogródka.

Mam parę zdjęć, których nie zdążyłam wrzucić zanim Danusia ruszyła z fotorelacją realizacji.

Najpierw pokażę szamotowe donice, które przyjechały do mnie nie bez przygód. Jedna była klejona, bo kurierzy niezbyt delikatnie się z nimi obchodzili:









A gdzie taraz masz te donice? No wiem, nie pokażesz teraz, bo zdjęć zrobisz nie mozesz, chwilowego bałaganu powstałego w zwiazku z robieniem donic nie chcesz pokazywać (widac trochę na jedym zdjeciu, że coś na trawnik musiałaś poprzenosić)

Dobrze, że ten fachman zażyczył sobie za dużo, te donice co M. zrobił są super
Ogródkowy chaos u monitki 13:22, 27 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
monitka napisał(a)
Hej Beatko, super że do mnie zajrzałaś
Hehe no ja też się zastanawiam jak to jest że jednym Bozia takie talenty daje a inni (ja ) dwie lewe ręce mają
Dzisiaj wykulkowałam tawułkę u mamy...nie mogłam patrzec jak taka rozchochrana na rabacie siedzi

Dzisiejszy dzień praktycznie jak każdą wolną chwile spędziliśmy nad naszym bajorkiem Pogoda taka sobie raz ciepło raz zimno ale przynajmniej nie padało
Dzień tam mija spokojnie i wesoło. każdy robi to na co ma ochotę.

Jedni łowią ryby



inni prowadzą poważne rozmowy



jak jest ciepło można pomoczyć nogi



a jak chłodniej można poobserwować przyrodę



no i nacieszyć oczy kolorami







Monitko pięknie to pokazałas i opisałaś, najlepsze jednak dla mnie, te poważne rozmowy, chociaż łany żółci też niezłe
Moje roślinki 13:21, 27 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
majkel0326 napisał(a)



Maju, piękne, ale chyba je nieźle dokarmiasz i to te pachnące,
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies