Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 15:16, 07 lut 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12206
Do góry
Przyszły kolejne nasiona, pięknie, super, tylko gdzie ja je wsieję i posadzę?! Tzn część z nich!

Konkurs 4 pory roku z trawami ozdobnymi 15:13, 07 lut 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
Rozplenice Hameln

Wiosna


Lato


Jesień


Zima
Róże w naszych ogrodach 14:51, 07 lut 2022

Dołączył: 13 mar 2019
Posty: 18
Do góry
Nie wiem gdzie napisać o moim problemie więc wybaczcie jak nie trafiłem. Na swoim ogrodzie (nabyłem 5 lat temu razem z domem) mam taką róże jak na zdjeciu (2019). Chyba to odmiana pnąca, ale pewny nie jestem. Kwiaty pokazują się raz w sezonie. Rozrasta sie bardzo tak jak na obecnych zdjęciach. Z listewek zbudowałem kratke i jakby delikatna balustrade bo krzak kładł sie pod ciężarem kwiatów ale mimo tego gałęzie łamią się a balustrada nie wytrzymuje naporu. Po kwitnieniu natychmiast ścinam kwiaty aby odciążyć gałęzie. Czasem obok głównego pnia z ziemi potrafi wypuścić kilka nowych odrostów które lecą do góry na kilka metrów ponad korone krzaka ale na nich kwiatów brak. Nie wiem czy te nowe pędy wycina się? (tak zrobiłem). Czy tą odmiane przycina sie? Jak to ugryzć aby miało wygląd i cieszyło oko.
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 14:45, 07 lut 2022


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry




Cis - Taxus 12:31, 07 lut 2022

Dołączył: 07 lut 2022
Posty: 1
Do góry
Dzień dobry wklejam zdjęcia moich chorujących cisów...przejrzałam cały wątek, wiem już, że bardzo dużo rzeczy było z nimi zrobione źle... Przez 3 lata rosły w szmacie Rok temu szmata usunięta, podsypany dolomit, opryski p/grzybowe, nawiezione dolistnie pinivitem. Część krzaczków zaczęła sobie dobrze radzić, a część nadal wygląda źle. Część gałązek jest wiotka, igiełki są poszarpane, a kolor bardziej brązowy jak zielony.
Czy jest jeszcze dla nich szansa? Obawiam się, że pod Wrocławiem wiosna w tym roku zacznie się szybko, chciałabym przygotować plan działania.
Małymi krokami-Ogród Wioli 12:17, 07 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
olciamanolcia napisał(a)
To mniejsze nożyce. Też mam takie-a własciwie ich szczątki bo skończyły właśnie swój żywot- do podcinania trawy.
Wiolka pozwolisz na prezentację?



Spoko
Też mam te małe i cięłam nimi wąsy trawy.Ale też mi nawaliły.Teraz myślę o małych akumulatorowych
Mirkowy ogród (początki) 12:12, 07 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
Mirka napisał(a)


Ależ piekny widok!
Mirkowy ogród (początki) 11:50, 07 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Martka napisał(a)


Mirko, piękności! Obejrzałam z przyjemnością Twoje trawy. Jaka to odmiana stipy? Piękna kompozycja!

Dziękuję za pochwały one zawsze zakręcają do działania
Stipa to zwykła Ogrodowiskowa jest
Na tych zacytowanych zdjęciach to już takie kilkuletnie okazy.
Małymi krokami-Ogród Wioli 11:22, 07 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
To mniejsze nożyce. Też mam takie-a własciwie ich szczątki bo skończyły właśnie swój żywot- do podcinania trawy.
Wiolka pozwolisz na prezentację?

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 11:09, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Sierpień

Gdy nadchodzi sierpień zawsze łapie mnie smętna myśl, że to ostani miesiąc lata (a lato dopiero co się zaczęło) i łapie stresa, że tyle było do zrobienia i niestety niewiele udało się zrobić

Początkiem sierpnia zaczęłam dopiero cięcie. Niestety lipiec był zbyt nieprzewidywalny pogodowo


Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 11:07, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

A skoro mowa o ogrodowej faunie to przez przypadek uchwycone okiem obiektywu ciekawe osobniki

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 11:03, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

Oczywiście były i porażki
Nieprzewidywalna pogoda, która serwowała raz iście tropikalne temperatury a za chwilę ulewy, grad i wichury
Plaga ślimaków, które pomimo codziennego zbierania podżerały wszystko co było na ich drodze

No i sporo nerwów kosztował mnie dwukrotny już atak ćmy bukszpanowej i to niestety zdecydowanie na większą skalę niż w ubiegłym roku. Starałam się systematycznie dogladać bukszpanów. Jednak tego mojego kolosa nie jestem w stanie obejrzeć w każdym miejscu a pozostałe są tak już gęste że też to nie jest takie proste
Przyznam, że jak zobaczyłam, że na wszystkich bukszpanach są róznej wielkości gąsienice to ręce mi opadły i w pierwszej chwili miałam ochotę odpuścić Tym bardziej, że już w nocy miało padać i kolejne dni zapowiadały się również deszczowe.
Jednak zmobilizowałam się i do nocy opryskiwałam Lepinoxem kolejne bukszpany. Potem aby ochronić je przed ewentualnym deszczem okrywałam naprędce jakimiś kawałkami foli. Niestety po burzowej nocy rano mocno przyświeciło słońce i niektóre bukszpany zostały przypalone

Ale lepsze było to niż pozostawienie buksów bez oprysku. Po kilku dniach zauważyłam że jedna z kul bukszpanowych jest prawie szara Prawdopodobnie w tym pośpiechu pominęłam z opryskiem ten jeden bukszpan. Widok aż ściskał za serce

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 11:01, 07 lut 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14182
Do góry
m_gocha napisał(a)
[img


Z przyjemnością oglądam obrazki z twojego ogrodu, który bardzo lubię.
Zaciekawił mnie ten zadarniacz - zielone listki pod hostami na pierwszym planie. Co to jest?
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 10:42, 07 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
April napisał(a)
Była wiosna i nie ma wiosny
W Warszawie wali taki śnieg, że nie wiem jak z roboty wrócę Padają ogromniaste płatki.

Mahonia Ci nie przemarza?

Mahonię mam pierwszy rok - dostałam od sąsiadki. Rośnie w zacisznym miejscu, powinno być dobrze.
A co do wiosny - taka sytuacja:

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 10:31, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

W niewielkim warzywniku zaczęły się pierwsze zbiory (oczywiście nie licząc tzw. zieleniny czyli szczypiorku, sałaty, pietruszki, kopru, rukoli, selera, jarmużu, lubczyku które traktuję jako podstawowe i obowiązkowe w każdym warzywniku)

Glina i zielsko 10:25, 07 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13865
Do góry
Szmaragdowe tematy



Czy jak przytne tak micro czubki tych mniejszych tujek w marcu to one przytyją???
Chcialabym to jakoś wyrównać?

I jeszcze myśle nie dawać nawozu wiosną tym większym.


Szpaler nierówny na rabacie południowej bo cześc tuj chorowala i wypadła. Dosadziłam inne chyba zeszłej wiosny.
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 10:21, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

lilie wodne
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 10:18, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

kwitły czosnki główkowate i liliowce oraz hosty
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 10:11, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

kwitły jeżówki.
Nietety te odmianowe po roku u mnie zanikają.
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 10:08, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Lipiec 2021'- cd.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies