Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 19:27, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370








____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:31, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
CAFE AU LAIT
Piękna, smukła, bardzo wysoka, wytwarza sporo pąków, nie wszystkie dają radę się rozwinąć do końca, natomiast te, które się rozwiną, są zjawiskowe. Kolor nie do opisania inaczej jak coś słodkiego, jadalnego, deserowego Mniam













____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:36, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Diana's Memory - u mnie nowa, ale zostaje Śliczne, ciut mniejsze kwiatki w moim ulubionym kształcie lilii wodnej. Ogólnie niewysoka dalia, bardziej nadająca się do donicy, niż do bukietu.






Poniżej druga od lewej - widać, że jest niewysoka




____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:40, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
SMOKEY - fajna, bogato kwitnąca, średniej wielkości, zgrabny krzaczek. Spodziewałam się, że te paseczki będą bardziej wyraziste, ale i tak bardzo dobra odmiana.








____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:44, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
GEERLING'S BEATRICE - moja smocza dalia, patrząca okiem
Posadzona do donicy i nieuszczykiwana, w lepszych warunkach na pewno będzie jeszcze piękniejsza. U mnie po raz pierwszy, już ją bardzo lubię








____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:51, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
WIZARD OF OZ - trafiła mu się najdalej wysunięta miejscówka, gdzie docierało mniej słońca i nieco gorsza ziemia. Śliczny, chociaż nie kwitł oszałamiająco, w przyszłym roku powinien trafić na lepsze miejsce.





FRANZ KAFKA - miałam chwalić, więc powiem, że się starał, ale coś było nie tak z tą karpą, widać cętki na liściach, przypuszczam, że to jednak bardzo udana odmiana, chętnie kwitnąca, a mi się trafił zawirusowany egzemplarz.




____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:56, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
NN, której Nicol znalazła imię - ale mam je zapisane na biurku w pracy (!) Mam ją od lat, parę sztuk zmarnowałam zimą, mam nadzieję, że znów będzie jej więcej, bo chciałam obdarować osobę, od której ja dostałam, a która też ją straciła.





Pozostałe dalie, z różnych powodów - braku słońca lub zbyt dużej konkurencji w donicy, kwitły słabiej, ale wszystkie były piękne i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będą jeszcze piękniejsze

FANSY PANTS



LAMBADA



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:01, 02 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Na deser wszystko razem

Diana's z Franzem




Bukiet z Bacardi


Baron, G. Beatrice, Cafe, Franz, Bacardi





Zadaję sobie pytanie - czy ja potrzebuję nowych dalii?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 20:19, 02 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Sporo Ci się tego dobra nazbierało i to wcale mie takiego delikatnego w odbiorze jak pisałaś wcześniej. Najbardziej przypadła mi do gustu czerwona nn, ma piękny kształt kwiatu.

Ciekawe jak odpowiesz sobie na ostatnie pytanie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 20:27, 02 gru 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Kobitko, czy możesz mi podać gdzie się kupuje takie piękności, bo barona to ja muszę mieć. Wszystkie świetne.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies