Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Milka 09:19, 14 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Koniec sezonu, to zaczynasz artystycznie się realizować, ładnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 08:46, 03 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Na północy lekka zima od tygodnia





Pozdrawiam z ciepłego domku.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 09:28, 03 gru 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Jolu, Kocie towarzystwo w zimie jak najbardziej wskazane, ale nie u mnie. / Za wysoko/. Ale widok z okna jest u Ciebie cudny! Koty plotkują!

U mmie też spadło białe.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
vita 10:39, 03 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Koty plotkują jaka zima U mnie jak nigdy chyba do tej pory, wszędzie coś pobieliło, na Lubelszczyźnie słońce i w miarę ciepło. Ciągle rozwożę jeszcze kompost i kończę prace w ogrodzie.
Jakoś pusto zrobiło się u Ciebie na parapetach, skrętników żal. Masz jakiś pomysł co zamiast?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
an_tre 11:22, 03 gru 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Joku napisał(a)
Na północy lekka zima od tygodnia





Pozdrawiam z ciepłego domku.
Jolu jak pięknie i nostalgicznie u ciebie i cały czas pruszy...
u nas na razie nie pada, wiatr ucichł a temperatura oscyluje koło 0
widząc twoje zimowe dekoracje, pomyślałam, że warto i u mnie coś zmienić
miłego weekendu
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 11:26, 03 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Dziwne, zawsze jakieś krzywe te moje zdjęcia. A staram się uważać żeby było prosto .
Koty nie plotkują tylko obserwują okolicę bo tam ptaszki latają . To matka z synem, zazwyczaj się tłuką, tzn. mamusia synalka tłucze .

Haniu, no zimę mamy.

Vita, ja już skończyłam prace ogrodowe. Wczoraj schowałam ostatnią donicę do szopki Szkoda by mi było gdyby mróz ją załatwił.
Ze skrętników zostały mi 2, mam je na parapecie w moim pokoju na piętrze. Na dole walczę nadal z wełnowcami (takie drobniutkie szkodniki tworzące białą pierzynkę, to chyba one)- oj, upiorna ta walka. Co kilka dni robię przegląd i katrupię to co mi w oko wpadnie. Własnie skrętniki, hoja i bluszcze to ich ulubione miejsca żerowania.
Dlatego staram się nic nie kupować żeby nie mieć więcej do sprawdzania.

Czyli u ciebie póki co zimy nie ma?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 11:46, 03 gru 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Aniu moje dekoracje całoroczne, ale iglak posłuży mi za choinkę. Wystarczy lampki powiesić .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 12:10, 03 gru 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Joku napisał(a)
Aniu moje dekoracje całoroczne, ale iglak posłuży mi za choinkę. Wystarczy lampki powiesić .

Jakąś dekorację wymyślę, lampki koniecznie, co roku to moje zadanie
Piszesz o szkodnikach na doniczkowych, ja miałam kłopot z tarcznikami na białym storczyku ( p u mnie) walczyłam długo, pomógł Mospilan, a miałam akurat bo walczyłam z ćmą. Byłam przerażona jak zobaczyłam lepką plamę na parapecie, a między liśćmi drobne pajęczynki, To paskudztwo zaczęło mi wchodzić na sąsiednie doniczkowe. Porażone liście usuwałam i paliłam, wycinałam też pędy ze storczyka i potraktowałam Mospilanem. Pryskałam na ganeczku i zostawiłam na dworze, cały czas monitoruję wszystkie doniczkowe i chyba jest spoko, nie widzę nowych plamek, a storczyk pięknie zakwitł, to ten biały na parapecie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Pszczelarnia 18:28, 03 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Koty i wiewiórki na parapetach - piękna zimka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Roocika 20:20, 03 gru 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Jak jest śnieg to jakoś tak weselnej jest zimą. Sierściuszki chyba lubią z domku popatrzeć na śnieg
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies