Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Konkurs 4 pory roku z trawami ozdobnymi 18:10, 03 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Moje trawy cd
proso Northwind
miskanty Morning Light
Rozplenice rózne gatunki chociaż
ponadto miskanty cukrowe, miskany Cabaret kleine Silberspinne i wile wiele innych

Wiosna-koniec maja



Lato





Jesień- pażdziernik




Zima






Ogród prawie wymarzony … 18:08, 03 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13860
Do góry
olciamanolcia napisał(a)
Proso.



Tu lipiec 2020






Super wygląda. Jak to proso sie dokładnie nazywa?
Ogród bez reguł 18:06, 03 lut 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
galgAsia napisał(a)
Raport pogodowy

wschód słońca 07:38
zachód słońca 16:48
długość dnia 09:10

Do wiosny zostało 45 dni

Faza Księżyca wzrastający sierp, pierwsza kwadra

Jest dobrze, jest dobrze!!!



To ubiegły rok


Na takie widoki czekam i aż przebieram nóżkami
Glina i zielsko 17:26, 03 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
LIDKA napisał(a)
Hey dziewczyny,
U nas sie zaczely duże prace w ogrodzie.
Ostatecznie staneło na kostce pod basen. Placyk będzie miał ok 23 m2.

A to widok na 300 m2 przyszłego trawnika.

Poszalałas! Zapowiada sie smakowicie
Wilczy ogród 17:25, 03 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry

Z grudnia nie mam fotek


styczeń



Oprócz dosadzenia jesienią cebulowych ,zamierzam tą rabatę zostawić w spokoju .....

cdn przeglądu rabat nastąpi
Wilczy ogród 17:25, 03 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
pazdziernik





listopad

Wilczy ogród 17:24, 03 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry



Wilczy ogród 17:24, 03 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
sierpień -nie mam fotek
wrzesień -zaczęłam tetrisy -dosadziłam derenie ,poprzesuwałam niektóre trawki ,zabrałam klona ,który cierpiał od nadmiaru wody ,dosadziłam cyprysika błotnego ,jakieś wierzby ...




Wilczy ogród 17:24, 03 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
dalej lipiec -chyba w tym czasie wyglądała najlepiej ,bo mam sporo fotek

Wilczy ogród 17:24, 03 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
z czerwca nie mam żadnych fotek tej rabaty -zajęta byłam tworzeniem nowej części

lipiec 21
obfocona najwięcej


Wilczy ogród 17:23, 03 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Inka zaczęła fajny przegląd rabat a ja odgapiam i też robię ,bo przygnębia mnie ta pora roku bardzo ,a wspominki ukwieconych rabat pomagają przetrwać ten trudny czas

no to zaczynamy
rabata limonkowo brązowa ,która w ciągu sezonu zaliczyła też sporo drobnych tetrisów roślinnych ....z powodu ,że ta rabata jest mocno bagnista w ciągu sezonu dosadziłam dużo roślin lubiących wodę
kwiecień


początek maja

końcówka maja

brakuje na tej rabacie wiosennych cebulowych -założyłam sobie zeszyt i zapisuję co w tym sezonie chciałabym zrobić -
w planie dosadzić dużo białych tulipanów i żonkili
Glina i zielsko 17:09, 03 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13860
Do góry
Hey dziewczyny,
U nas sie zaczely duże prace w ogrodzie.
Ostatecznie staneło na kostce pod basen. Placyk będzie miał ok 23 m2.



Taki plan narysowalam dla majstra.

A dziś zdjęte zostały plastykowe obrzeża i pojeździła glebogryzarka.
Na razie wygląda tak:


Widok na południe od strony domu


A to widok na 300 m2 przyszłego trawnika.

Jutro ekipa Pana Zbyszka będzie kopać nawodnienie.

Mąż zaklada prąd i lampe w wiacie.

A ja przed zmrokiem ciachnełam trawy. Niektóre któtko a inne tak by dociąć w marcu.
Smieciły już choc nie mam ich jeszcze zbyt dużo.



A to moje zwiastuny wiosny. Rozchodniki.
Tulipanów jeszcze ani widu ani słychu.
Konkurs 4 pory roku z trawami ozdobnymi 17:00, 03 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Teraz rabata pod białym lilakiem.
Hakonehloa- All Gold(chyba)
Wiosna - maj

Lato- późne

Jesień-pażdziernik

Zima- luty
Rozpoznawanie traw 16:32, 03 lut 2022

Dołączył: 03 lut 2022
Posty: 2
Do góry
Przerwa na kawę... 16:26, 03 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Wszelkie okrągłe misy czy ciurkadełka (ale nie tylko) chodzą mi po głowie bo gdzieś z tyłu czaszki mam grabież trawnika na rabatę, mini warzywnik i może szklarnię. Chciałbym, aby to wszystko ze sobą jakoś współgrało. Kiedyś w przyszłości.
Na rysunku to koło to misa 120 cm taka jak u Aprilka tylko mniejsza. Docelowo myślę, żeby zakryć trochę tę kratkę na środku trawnika bo mnie wkurza totalnie.


Rabata powstałaby tu, w tej części trawnika


A obecne ciurkadełko jest dokładnie na wprost

Konkurs 4 pory roku z trawami ozdobnymi 15:38, 03 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Rabata wjazdowa.
Miskant Morning Light.
Wiosna-kwiecień.

Lato-lipiec.

Jesień-listopad.

Zima- grudzień.
Przerwa na kawę... 15:23, 03 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Dziewczyny, potrzebuję trochę podpowiedzi bo utkwiłam w miejscu i nie mogę ruszyć. Chcę trochę odświeżyć moje ciurkadełko i nie do końca wiem jak.
Chodzi o to miejsce - zdjęcia z sezonu. jak jest zarośnięte to jeszcze znośnie.



Tak wygląda teraz - dramat. To jest miejsce cieniste. Kamienie wiecznie zachodzą glonami. Co roku muszę je szorować i to mnie wkurza. Lubię wodę w tym miejscu i nie chcę zmieniać miejscówki ale nie wiem co by tu pasowało.


W ubiegłym roku kombinowałam z dodaniem misy pod kamień ale kupiłam za małą i... nie wyglądało to dobrze. Na szczęście misa była tania bo to nie korten.


Ogólnie wszystkie listwy plastikowe zostaną zamienione na kortenowe. Zastanawiam się też nad obiciem skrzyni takimi samymi listwami bo drewno po ok. 8 latach powoli woła o wymianę. Kamienie te drobne idą do wymiany.
Wielkie marzenie w małej przestrzeni. 14:54, 03 lut 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3944
Do góry
Czytając różne wątki doczytałam w jaki sposób użyźnić glebę, wiem już, że trzeba dodać obornik, mączkę bazaltową, kompost i korę. Tylko czy wyłącznie w miejsca gdzie mają być rabaty czy tam gdzie będzie trawnik również? I pochwalę się, że załatwiłam sobie obornik koński, ileż radości
I jeszcze co z darnią, doczytałam też, że mogę z niej zrobić ziemię darniową, ale jak dobrze zrozumiałam to muszę ją składować gdzieś w ogrodzie, czyli zrobić pryzmę? I jeszcze jedno pytanie czy mogę nawieźć tylko kompost jak mi brakuje ziemi czy muszę nawieźć ziemię i dopiero ją mieszać z kompostem i innymi dobrociami? Będę wdzięczna za podpowiedź.
Dziękuję z góry
Pachnący różami, malowany bylinami 14:17, 03 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
ewsyg napisał(a)
Dzisiaj róża Rhapsody in blue.

U mnie jest już kilka lat i bardzo ją lubię. Podoba mi się, że ma sztywne pędy i nie trzeba jej podpierać. Ma dużo ślicznych fioletowych kwiatów. U mnie rośnie w rozproszonym słońcu, kwiaty nie są przypalane przez ostre słońce. Niestety przypętał się do niej ten robak co podcina pąki kwiatowe. W tym roku muszę z tym zawalczyć. Niestety, nie jest całkiem zdrowa, ale nie można jej też nazwać przesadnym chorowitkiem. Uważam, że jest godna polecenia.









Twoja Rhapsody wspaniała. Moje tak gęsto nie obsypują się kwieciem. Pewnie kolejna róża która mogłaby dostać więcej słoneczka ale go niestety nie mam.
Chociaż właśnie złamały się dwie sosny od wiatru więc trochę się poprawią warunki świetlne w tym miejscu
Zieleń, drewno i antracyt 14:07, 03 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Oczar pięknie się prezentuje. Tylko czy to na pewno Diane, skoro tak szybko zaczął?

Ciemierniki niestety ucierpiały od ostatniego mrozu. Większość kwiatów ma ślady przemarznięcia, pąki również. Plus taki, że z daleka tego nie widać i nadal prezentują się jak białe poduszeczki na burym tle. Jedyny wyglądający w miarę ok

Reszta ogrodu (nie liczę wychodzące cebulowe kły) nadal śpi

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies