Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

LIDKA 17:15, 03 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Kasiapod napisał(a)
Lidka ja uważam, że piaseczek płukany W okresie zimowym miejsce to będzie ładniej wyglądało aniżeli beton/kostka.



Kasia
Te koty....i upór męża więc staneło na kostce. W lecie na placyku stanie basen a od jesieni może misa ogniskowa i jakas ławeczka.

Dzięki za odwiedziny.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 17:24, 03 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
olciamanolcia napisał(a)
Proso jest super. Nie rozłazi się na boki - trzyma fason cały sezon. Jest gęste , ma prawie niewidoczne kwiatostany. Wstawiłam u siebie zdjęcia z pełni lata.



Zaraz oblukam to proso. Tyłko nie wiem czy będzie u mnie w szkółce.
Z neta juz nie zamówie traw. Zeszłego sezonu się wyleczylam z takich zakupów.

Dzięki za podpiwiedź. Ale powiem że mi w duszy grają najgłośniej miscanty jak ma razie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 17:26, 03 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
LIDKA napisał(a)
Hey dziewczyny,
U nas sie zaczely duże prace w ogrodzie.
Ostatecznie staneło na kostce pod basen. Placyk będzie miał ok 23 m2.

A to widok na 300 m2 przyszłego trawnika.

Poszalałas! Zapowiada sie smakowicie
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 17:40, 03 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Judith napisał(a)

Poszalałas! Zapowiada sie smakowicie


Dziękuję ale to głównie mąż.
Nawet automatyczna kosiarka ma być.

Tak sie czasem zastanawiam...
Jak my wszystko w koło domu już porobimy to co ten mój Ślubny bedzie planował i robił?
On żyje od urlopu do urlopu. Na jednym coś zaplanuje a na drugim realizacja. Lub jak uskładamy kasy np przez zimę. A te urlopy to ma co 4 tydzień. (7 dni wolnego)

Mieszkamy 2 lata. Już bym już łazienke zmieniła ale mąż na razie nie chce słuchać. Może po sezonie ogrodowym...


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiolka5_7 18:06, 03 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Wow ale się dzieje u Was ! trawnika będzie sporo, może warto go od razu pomniejszyć na nowe rabaty?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 18:45, 03 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
LIDKA napisał(a)


Dziękuję ale to głównie mąż.
Nawet automatyczna kosiarka ma być.

Tak sie czasem zastanawiam...
Jak my wszystko w koło domu już porobimy to co ten mój Ślubny bedzie planował i robił?
On żyje od urlopu do urlopu. Na jednym coś zaplanuje a na drugim realizacja. Lub jak uskładamy kasy np przez zimę. A te urlopy to ma co 4 tydzień. (7 dni wolnego)

Mieszkamy 2 lata. Już bym już łazienke zmieniła ale mąż na razie nie chce słuchać. Może po sezonie ogrodowym...



My mieszkamy 8 lat. Małżonek nieustająco ma kolejne pomysły, które realizuje. Rozbudowanie i automatyzacja nawodnienia, huśtawka, ganek altanki, ławeczki tu i tam, placyk przy ognisku, masa innych drobnych prac (wymieniłam tylko prace z zeszłego sezonu )
W tym sezonie będzie szopka na rowery przy wiatce, nowa ławeczka, nowy stolik na taras . I tylko specjalistycznych sprzętów przybywa do realizacji stolarskiej pasji .
Zawsze będą pomysły -Twoje lub męża .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 19:12, 03 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Wiolka5_7 napisał(a)
Wow ale się dzieje u Was ! trawnika będzie sporo, może warto go od razu pomniejszyć na nowe rabaty?


Wiola to poszerzanie to może kiedyś. Teraz i tak mam ok 300 m2 rabat razem z przedogródkiem . Na razie wiecej nie obrobie. A chcialabym na gęsto i elegancko obsadzic to co mam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 21:05, 03 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Oo dzieje się na całego Ale u mnie była dziś taka ładna pogoda, że też już prawie zaczęłam sezon Przejrzałam Twoje plany, spisałam kilka polecanych odmian róż i hortensji - może coś wykorzystam u siebie.
Widzę, że już decyzja zapadła co do kostki pod basenem. Ja od siebie tylko dodam, że mam taką prowizoryczną plażę pod basenem i nie raz przeganiałam z niej własnego kota, bo przyłapałam go na kuwecie Więc to realne ryzyko było. Ale ze świeżo zasianych grządek warzywnych też zdarzyło mi się go przeganiać...

I cieszę się, że z Twoim zdrowiem już lepiej
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Magleska 08:18, 04 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18404
Lidka rozpoczęłaś sezon z przytupem będziesz miała piękny trawnik

i jeszcze placyk basenowy -super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wiaan 09:59, 04 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Lidka szalejesz tak jak pisze Wiola, zostawiłabym sobie trochę przestrzeni na rabaty bo później jest trochę zabawy z przestawianiem nawadniania, wiem to z doświadczenia. Chyba, że faktycznie chcesz ograniczyć prace ogrodowe

Z drugiej strony - ładny, zadbany trawnik jest prawdziwą ozdobą ogrodu i takiego dywanu Ci życzę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies