Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 08:40, 03 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
No to pięknie mi Koleżanki namieszałyście w głowie z cięciem owocowych
Chyba jednak przypomnę Małżonkowi, że sad to jego broszka i niech się bawi i bierze na siebie konsekwencje, ewentualnie niech się na forum zaloguje i czyta

P.S. Kasi podcastów staram się słuchać na bieżąco - i właśnie u niej mi się zaplątało w głowie, żeby absolutnie śliw nie ciąć wiosną... O brzoskiwniach chyba ostatnio w podcastach nie było mowy albo przeoczyłam
P.S. (2) Z brzoskwiń (póki co nie własnych ale z pobliskiego gospodarstwa) od paru lat robię kompoty i dżemy - gdybym miała nadmiar własnych owoców raczej bym nie narzekała


Powiem tak - ja bym zaufała osobie, która się podpisuje pod swoimi słowami własnym nazwiskiem, poza tym ma doświadczenie, którego efekty można obserwować, sprawdzić itd., z którą można się skontaktować, porozmawiać, w razie potrzeby dopytać. Np takiej:

https://zielonepogotowie.blog/2018/03/02/ciecie-drzew-owocowych-kiedy-i-jak-to-robic/

____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:44, 03 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Właśnie miałam pisać, że korzystam z porad tego pana
Chociaż czasami lekko się one mijają z tym co piszę i mówi Kasia B. Ostatecznie, wybierz metodę i termin najbardziej pasujące Tobie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:48, 03 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Z tego, co on pisze wynika, że cięcie lutowe absolutnie nie zabije brzoskwini
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:51, 03 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kokesz napisał(a)
https://m.facebook.com/TargOgrodniczy/

Ciekawe czy się odbędzie? Zaryzykowałam 10 zł za bilet i idę 26-03

Pewnie tak. W zeszłym roku (chyba, już mi się myli przez covid) nabyłam tam kilka roślin poszukiwanych i kilka bonusików Szału nie było, sprzedawców ilość ograniczona, ale wróciłam zadowolona. Impreza odbywała się na zewnątrz, między halami. Trzeba trzymać kciuki za pogodę.
W tym roku liczę jeszcze na majówkę w botaniku, może w końcu wróci. Tam to można się było obłowić rarytasikami
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 13:18, 03 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Obczytane Wniosek taki, że ciąć Bardzo mi się podoba stwierdzenie, że lepiej źle przyciąć niż nie zrobić tego wcale Niech się dzieje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 13:44, 03 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ja właśnie wykorzystałam piękną pogodę i cięłam Do tego ogarnęłam częściowo miskanty i inne brzydko leżące trawy. Od razu mi lepiej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 13:56, 03 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
lilarose napisał(a)
Gardenię odwołali a w Nadarzynie jakaś nowa impreza https://warsawexpo.eu/kalendarz-targowy/green-days-targi-ogrodnictwa-i-architektury-krajobrazu/
te targi są od 3 lat, nigdy nic ciekawego nie było
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magara 14:06, 03 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Ja też wykorzystałam pogodę - zamówiłam dwie róże
U nas pogoda wybitnie barowa, ewentualnie zakupowa
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 14:07, 03 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Oczar pięknie się prezentuje. Tylko czy to na pewno Diane, skoro tak szybko zaczął?

Ciemierniki niestety ucierpiały od ostatniego mrozu. Większość kwiatów ma ślady przemarznięcia, pąki również. Plus taki, że z daleka tego nie widać i nadal prezentują się jak białe poduszeczki na burym tle. Jedyny wyglądający w miarę ok

Reszta ogrodu (nie liczę wychodzące cebulowe kły) nadal śpi

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:12, 03 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara napisał(a)
Ja też wykorzystałam pogodę - zamówiłam dwie róże
U nas pogoda wybitnie barowa, ewentualnie zakupowa

Haha, chwal się jakie

ps. U mnie 8stopni na plusie i słońce
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies