Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Wiolka5_7 21:05, 02 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Iwonko fajny przegląd narożnej rabaty zrobiłaś dopracowałaś ją tak, że jest atrakcyjna i zmienna cały rok i to mi się podoba
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
TAR 21:24, 02 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7315
inka74 napisał(a)
no i co ja teraz będę robić? Do Joli na kopanie pojadę.
a tak serio to chodzi mi po głowie zrobienie jeszcze jednej rabaty na środku trawnika z wodą w jakiejś formie ale nie mogę się kompletnie zdecydować więc pomysł czeka na realizację kiedyś tam, jak się skrystalizuje. Na wiosnę muszę poprawić różankę przytarasową, która z rabaty słonecznej zrobiła się bardzo cienista.


ja chetnie zaprosze do siebie, poszalalbys na areale
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 22:09, 02 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Normalnie czuję się rozrywana Tarcia - u ciebie to wiesz wakacyjnie jak przynajmniej tojtojka jakaś będzie. Do Joli bliżej i kucharza znam, wiem, że głodną nie zostawi a że w pracy ostatnio mnie coraz bardziej wkurzają więc pewnie łopata się przyda w garści i Joli piaski do obsadzania tymi doniczkami zadołowanymi w ziemi z sezonu

Wiola, jedyna moja obawa z tymi rabatami jest taka, ze sekator to mi do rak sie przyklei i nie odklei już przez następne sezony. Od czerwca do października ten narożnik to istny busz.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:15, 02 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Krótsze zestawienie teraz zapodam - miejsce z ławką

Zima


Wiosna
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:21, 02 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Lato



Jesień
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 05:00, 03 lut 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Miejsce z ławką w wiosennej odsłonie, przepiękne.

Też mnie wkurzają w pracy i też bym już chętnie się wyżyła ogrodowo a tu jeszcze remont, który się wydłuża w nieskończoność... Ciężko o spokój w takim okresie.
____________________
Helen - Hortensjowo
daredevil 10:49, 03 lut 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Pięknie u Ciebie, wiosna i jesień podoba mi się w zakątku z ławką chyba najbardziej. Pewnie dlatego że zimy nie lubię ani ciut ciut Jeszcze 45 dni do wiosny

pozdrawiam serdecznie!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
inka74 11:00, 03 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ja lubię to miejsce na wiosnę i w końcówce lata. Na wiosnę bo mam widok z niej na wszystkie rabaty z tulipanami a w końcówce lata jak Wims's Red się przebarwia i kwitną obok jeżówki.
Muszę jeszcze delikatnie skorygować nasadzenia po lewej stronie, kształt samej rabaty delikatnie poprawić bo lewa i prawa strona są odrobinę inne i pilnować, jak rozrastają się Kanzany, aby za ciężkie nie były do tej przestrzeni ale dramatu nie ma. Bomby nie muszę już tu wrzucać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:23, 03 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Dziewczyny, potrzebuję trochę podpowiedzi bo utkwiłam w miejscu i nie mogę ruszyć. Chcę trochę odświeżyć moje ciurkadełko i nie do końca wiem jak.
Chodzi o to miejsce - zdjęcia z sezonu. jak jest zarośnięte to jeszcze znośnie.



Tak wygląda teraz - dramat. To jest miejsce cieniste. Kamienie wiecznie zachodzą glonami. Co roku muszę je szorować i to mnie wkurza. Lubię wodę w tym miejscu i nie chcę zmieniać miejscówki ale nie wiem co by tu pasowało.


W ubiegłym roku kombinowałam z dodaniem misy pod kamień ale kupiłam za małą i... nie wyglądało to dobrze. Na szczęście misa była tania bo to nie korten.


Ogólnie wszystkie listwy plastikowe zostaną zamienione na kortenowe. Zastanawiam się też nad obiciem skrzyni takimi samymi listwami bo drewno po ok. 8 latach powoli woła o wymianę. Kamienie te drobne idą do wymiany.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ewik 15:27, 03 lut 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Przegląd rabat super, czekam na wiecej Z fotami ogrodu mam podobnie , robię i potem głównie zimą porównuje co jak porosło i co by tu ulepszyć , a potem przebieram z niecierpliwością do wiosny
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies