Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

Anna_ogrodni... 10:02, 02 lut 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Geoff Hamilton jest cudny ale aktualnie nie do kupienia
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Urszulla 13:50, 03 lut 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Prezentacja róż zawsze budzi dyskusje. Zamówiłam już nowe i ciągle na róże mam niedosyt. Na liście ciągle jakieś są
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
April 14:16, 03 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
Szymka napisał(a)


U Ciebie rzeczywiście pięknie kwitnie. Muszę jej zmienić miejscówkę na bardziej słoneczną. Pisanie, że róża dobrze radzi sobie w cieniu jest zupełnie bezcelowe. Różę sadzimy dla kwiatów , a w cieniu albo słabo albo wcale nie kwitną.


Veilchenblau u mnie też ma za dużo cienia i kiepsko sobie z tym radzi. To zdecydowanie róża na słońce. Też mam do przesadzenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:17, 03 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
ewsyg napisał(a)
Dzisiaj róża Rhapsody in blue.

U mnie jest już kilka lat i bardzo ją lubię. Podoba mi się, że ma sztywne pędy i nie trzeba jej podpierać. Ma dużo ślicznych fioletowych kwiatów. U mnie rośnie w rozproszonym słońcu, kwiaty nie są przypalane przez ostre słońce. Niestety przypętał się do niej ten robak co podcina pąki kwiatowe. W tym roku muszę z tym zawalczyć. Niestety, nie jest całkiem zdrowa, ale nie można jej też nazwać przesadnym chorowitkiem. Uważam, że jest godna polecenia.









Twoja Rhapsody wspaniała. Moje tak gęsto nie obsypują się kwieciem. Pewnie kolejna róża która mogłaby dostać więcej słoneczka ale go niestety nie mam.
Chociaż właśnie złamały się dwie sosny od wiatru więc trochę się poprawią warunki świetlne w tym miejscu
____________________
April April podbija las Mazowsze
ewsyg 18:37, 03 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Witam
Z opisanych powyżej róż mam Rhapsody i Eden Rose.
U mnie Rhapsody ma dużo kwiatów które dość szybko przekwitają ale zaraz ma następne wiec ciągle kwitnie raz ja przesadzałam a edenka jest super śliczna i dorodna na wiosnę krotko ja przytnę mam jeszcze mini eden rose kwitnie na okrągło i jest zdrowa ma tak same kwiaty jak Edenka tylko male są to zdrowe ładne róże


Ja moją Edenkę chcę poprowadzić jako pnącą. Dostanie w tym roku ściankę i ją rozepnę na niej. Dosadzę do niej tą przesadzaną Giardinę.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:40, 03 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Szymka napisał(a)


U Ciebie rzeczywiście pięknie kwitnie. Muszę jej zmienić miejscówkę na bardziej słoneczną. Pisanie, że róża dobrze radzi sobie w cieniu jest zupełnie bezcelowe. Różę sadzimy dla kwiatów , a w cieniu albo słabo albo wcale nie kwitną.


Też tak mi się wydaje, róże lubią słońce. Te z ciemnymi kwiatami nie lubią mocnego słońca, przypala im płatki i brzydko wyglądają.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:46, 03 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Witaj Ewa a co powiesz na roze: Abraham Derby, Lady Emma Hamilton,boscobell


Jeżeli chodzi o różę Abraham Derby, to była miłość od pierwszego wejrzenia. Kupiłam ja u nas w centrum ogrodniczym, jako sadzonka w doniczce. Wspaniały duży,pachnący kwiat w kolorze brzoskwiniowym. Chyba ją urzekłam, bo stała się bardzo chimeryczna. Najpierw zaczęła chorować, po zimie mocno podmarzła. Potem odbudowywała krzak, po kolejne zimie znowu mocno podmarzła i podjęłam decyzję o rozstaniu. Nie jestem pewna, czy zdecyduję się zaprosić ją ponownie do mojego ogrodu.

Róży Lady Emma Hamilton nie znam.
Bascobella ma pierwszy rok, póki co ez zastrzeżeń. Ładnie udowała krzak, zdrowa, ładne, pachnące kwiaty.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:48, 03 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
nicol21 napisał(a)
Edenka jest piękna oj tak. Dobrze wiedzieć, że dobrze znosi przenosiny A swoją drogą jaka jest najlepsza pora na przesadzenie? Jesien czy wczesna wsiona?


Ja wszystkie rośliny przesadzam wczesną wiosną, w marcu jak zejdą ostatnie śniegi i ziemia na to pozwala.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:48, 03 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Geoff Hamilton jest cudny ale aktualnie nie do kupienia


Szkoda
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:49, 03 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)
Prezentacja róż zawsze budzi dyskusje. Zamówiłam już nowe i ciągle na róże mam niedosyt. Na liście ciągle jakieś są


Ula, jakie róże zamówiłaś ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies