Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Droga do spełnienia 15:33, 31 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Kawa napisał(a)
historia 3 rabaty


Czy Ty masz pieska rasy Boston?
A przemiany imponujące..
Wilczy ogród 15:30, 31 sty 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Trochę podsumowania z zeszłego sezonu
przede wszystkim uprzątnęłam bałagan na nowej części i powstały rabaty wokół placyku ( placyk miał być miejscem na wiatę samochodową-i nadal pozostaje w planach na nie wiadomo kiedy )

z serii było i jest




Zielono mi... 15:23, 31 sty 2022


Dołączył: 01 gru 2021
Posty: 28
Do góry
Agatorek napisał(a)


Hej Atina

Bardzo ładny plan, świetnie wygląda to zestawienie.
Te drzewka na pniu to hakuro? Pamiętaj, żeby nie dawać zbyt niskiego pnia, bo Ci zasłonią tyły rabaty.

Pozdrawiam i życzę przyjemności w planowaniu .

Edit: te drzewka na pniu to chyba jednak nie hakuro, teraz zauważyłam pojedynczą sztukę, rzeczywiście, wydaje się zbędna w tym miejscu


hej!
dzięki za wizytę
te drzewka docelowo to mają być klony globsum po bokach a w środku mam już posadzonego jesienią platana alpine globe.. niesety nie ma go w programie.. jest szczepiony na ok. 1,90 i takich też będę szukać klonów. A hakuro wylatuje na boczną rabatę

Droga do spełnienia 15:20, 31 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
No No, powiem Ci, że metamorfozy to Ci się udały. Uwielbiam takie napakowane rabaty (dlatego gęsto sadzę u siebie ) i faliste linie.
Ambrowiec cudny! Piękne hortensje. I prześliczne heptakodium (miałam już nic nie kupować, ale cóż… niestety mam słabą silną wolę w tym temacie).

Kawa napisał(a)


Czy ta różowa róża to bonica? Jak duża jest u Ciebie?
Zielono mi... 14:57, 31 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
Atina napisał(a)
i jeszcze jedno


to ma być moja główna rabata - 3 m głębokości i 28 m dług. wiem wiem muszę bardziej pogrupować rośliny i dokonać selekcji bo na razie dodawałam co ładnego znalazłam już widzę że programik garden puzzle jest prymitywny.. sporo roślin nie ma..niektóre nie wyglądają tak jak w rzeczywistości... a może da się eksportować z netu?
tak czy inaczej zieleń i ta kolorystyka mnie zachwyca ! idę snuć dalej marzenia o ogrodzie buziaki dla wszystkich którzy odwiedzą moje skromne progi <3


Hej Atina

Bardzo ładny plan, świetnie wygląda to zestawienie.
Te drzewka na pniu to hakuro? Pamiętaj, żeby nie dawać zbyt niskiego pnia, bo Ci zasłonią tyły rabaty.

Pozdrawiam i życzę przyjemności w planowaniu .

Edit: te drzewka na pniu to chyba jednak nie hakuro, teraz zauważyłam pojedynczą sztukę, rzeczywiście, wydaje się zbędna w tym miejscu
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:29, 31 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)



Ptaki piękne ale mnie bardziej to futerko interesuje
Cudna psina Kolejny piesek jakiego będę mieć to właśnie taki
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:21, 31 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)



Ale masz fajnego pajęczaka
Udomowiony?
Konkurs 4 pory roku z trawami ozdobnymi 14:15, 31 sty 2022


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Rozplenica i hakonechloa.
Ogród hortensjowo różanecznikowy 14:07, 31 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Z dzisiejszego dnia.
Konkurs 4 pory roku z trawami ozdobnymi 14:04, 31 sty 2022


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Hakonechloa aureola.
Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 14:01, 31 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Sonka napisał(a)


Wstawię nowe aktualne na wiosnę, widzę jak rośliny podrosły.


Piękne rodki, ale moją uwagę przykuł ten rh po prawej stronie na drugim zdj biały z delikatnym muśnięciem różu.
Bawarka 13:52, 31 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Kasiek napisał(a)
Wiosennie.... Jutro duze opady sniegu.


. Jak szybko wystartowały a mamy dziś ostatni dzień stycznia moje przebiśniegi też coś tam pokazują małe pączki.
Bawarka 13:46, 31 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Kasiek napisał(a)
. Uwielbiam takie barwy
Bawarka 13:32, 31 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Pada, wieje...Nastrojowo robimy sobie w domku...


Bawarka 13:26, 31 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Wiosennie.... Jutro duze opady sniegu.


Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 13:26, 31 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10949
Do góry
zawitka napisał(a)




Tę środkową na pewno w tym roku przesadzę. Rosną jak głupiutkie.


Duże są, ile lat mają? To zdjęcie chyba z góry robione to też inaczej je widać.
Dzięki Halinko.
Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 13:22, 31 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10949
Do góry
zawitka napisał(a)


Zrobię jutro zdjęcie Ty zebibom jak siedzą w jednym rzędzie . Azalie mam 4 ty rok rosną fajnie i powiem Ci że u mnie im dobrze bo na wiosnę kwitną jak szalone .jedne mam kupione a inne ,, dostanięte ,,czyli dostałam np na imieniny czy urodziny to jak przekwitły poszły do ogrodu .

żadnych azalek nie okrywam. Jak wsadzam do ziemi kopię dużo większy dołek daję kwaśny torf ,mieszam z ziemią i bez nawozu wsadzam rośliny. Nawóz daje w drugim roku po posadzeniu. Pozdrówka ślę.


OK, rozumiem. Ja moje azalie wykopię w tym roku po kwitnieniu i poprawię im ziemię. Może będą lepiej rosły. Bo one ani przyrastają ani kwitną. No jedna sprawuje się ok, Ledikanense. Ale już kilka mi uschło. Tam był torf więc wydawało mi się, że jest dobrze i nic nie dokładałam a przecież ten torf mógł być odkwaszony.
O dodaniu garści nawozu do dołka to czytałam u jednego sprzedającego rh. Jak się wykopie dla rh duży dół 1mx1m i głęboki na, no nie wiem 50cm? to ta garść nawozu pewnie nie ma znaczenia.

Dzięki Halinko za wszystkie informacje. Pozdrawiam.
Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 12:57, 31 sty 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Karola, ja też, dzisiaj obcięłam hortensje, miałam to zrobić przed wichurami, bo suche kwiatostany latają po ogrodzie i trawnik wygląda jakby nie był jesienią wygrabiony, zostały jeszcze Anabell.Dziękuję za komplement.
I ja czekam na zieleń i kolory.
Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 12:38, 31 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
vita napisał(a)


Ciemiężyce


Witam
nie pamiętam czy się tu kiedyś wpisywałam ale z pewnością podziwiam od wielu lat.
Mam pytanie odnośnie ciemiężycy. Jakie warunki jej zapewniłaś? Ja posadziłam na jesieni dwa lata temu, na rabacie z łagodnym słońcem, w dobrej ziemi, i... nie przezimowała. Chcę spróbować jeszcze raz. Nie wiem czy popełniłam błąd czy sadzonka była za słaba. Chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach z tą rośliną.
Ogród z uśmiechem 12:23, 31 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
jolanka napisał(a)


Ech, takie to mi kot żywe do łóżka wrzuca
Wynoszę na koniec działki, nie mam serca zabić. Ale na poddaszu nieużytkowym rozsypałam trutkę. No nic nie poradzę. Mój dom jest MÓJ i koniec.
Po wichurze mam dwie złamane sosny. Muszę ekipę wezwać do ogarnięcia tego bajzlu, bo sami nie damy rady. Wiszą na ogrodzeniu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies