Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

lilarose 00:11, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
vita napisał(a)


Hej lilarose Tak, koniecznie pomyśl o tych miejscach. Czy są wilgotne czy suche? W pierwszym przypadku możliwości są bardzo duże, a efekty zaskakujące.

wilgotne tylko te, gdzie mam linię kroplującą Możliwości wzrosną, jak jej dokupię
Ale mój ogród, jak Twój na glinie, do tego lekko w dołku, więc jak już popada, to długo wilgoć trzyma. Z drugiej strony na niekorzyść, mam ogromnego świerka- pijusa, który na dodatek ma ogromną koronę niczym parasol chroniącą podłoże przed deszczem. Mam też stare tuje, których nie wielbię ale nie miałabym serca ich wyciąć. Więc taki to u mnie cień- nie najlepszy
Ale się nie poddajemy
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 00:17, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Hortensje masz bajeczne- ja też mam kilka i o nie walczę co roku- w tym roku postanowiłam otulić je dopiero na przedwiośniu, też myślę, że to wtedy nadchodzi rzeź niewiniątek i dziesiątkuje ich kwiatowe pędy
No chyba, że zapowiedzą -20, wtedy na pewno polecę je chronić
Mój sąsiad zakłada na swoje hortensje wielkie tekturowe pudła
I to jest kurde skuteczne!
Ale nawet nie próbuj sobie wyobrazić, jak jego działka wygląda zimą bo ma tych hortensji, oj ma
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
daredevil 09:10, 31 sty 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
lilarose napisał(a)
Hortensje masz bajeczne- ja też mam kilka i o nie walczę co roku- w tym roku postanowiłam otulić je dopiero na przedwiośniu, też myślę, że to wtedy nadchodzi rzeź niewiniątek i dziesiątkuje ich kwiatowe pędy
No chyba, że zapowiedzą -20, wtedy na pewno polecę je chronić
Mój sąsiad zakłada na swoje hortensje wielkie tekturowe pudła
I to jest kurde skuteczne!
Ale nawet nie próbuj sobie wyobrazić, jak jego działka wygląda zimą bo ma tych hortensji, oj ma

Zgodzę się, miałam hortki ogrodowe i mroziły je kwietniowe-majowe przymrozki, wcześniej sobie radziły. Duże worki po kawie (amazon: hessian bags) kiedyś kupiłam chyba 20, lepiej wyglądają niż kartony (i łatwiej je umocować)

pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Margerytka40 10:36, 31 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Masz piękny ogród z wieloma ciekawymi roślinami a cieniste miejsca po prostu wymiatają
Moje ogrodówki wciąż nie okryte. W tym roku ekspeeymentuję i tak jak wy okryję je chyba dopiero jak duży mróz zapowiedzą. Otuliny czekają naszykowane. Mam kilka takich, które kwitną nawet bez ojrycia ale w zeszłym roku musiałam ściąć je prawie do zera po zimie. Kwitły ale może jak je okryję będą miały więcej kwiatów, tak myślę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Szymka 11:23, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Ja swoje ogrodowe okrywam co roku i i tak marnie kwitną. Część mam w donicach, które przechowuję w ciemnym garażu co też im nie służy. Przed końcem zimy wypuszczają słabe, blade pędy więc się nad nimi lituję i zawożę na działkę do domku Jak ściśnie mróz , to i tak przemarzną. Co roku próbuję inne sposoby, a efekty są marne.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
April 12:38, 31 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
vita napisał(a)


Ciemiężyce


Witam
nie pamiętam czy się tu kiedyś wpisywałam ale z pewnością podziwiam od wielu lat.
Mam pytanie odnośnie ciemiężycy. Jakie warunki jej zapewniłaś? Ja posadziłam na jesieni dwa lata temu, na rabacie z łagodnym słońcem, w dobrej ziemi, i... nie przezimowała. Chcę spróbować jeszcze raz. Nie wiem czy popełniłam błąd czy sadzonka była za słaba. Chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach z tą rośliną.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magara 21:59, 31 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6675
vita napisał(a)
Sylwia, ale masz wiedzę Robiłam notatki na temat szkliwa, jaką glinę kupić, chociaż zawsze pewniej jest zabrać na zimę pod dach

Vita, pięknie u Ciebie
Ja hortensje ogrodowe też odpuściłam - kiedy miałam je w mieście na tarasie co roku pięknie kwitły, a nigdy nie okrywałam. Od kiedy przeniosłam je na działkę nie zakwitły ani razu Nawet okrywane w zimie złapały wiosenne przymrozki i ....

A temacie ceramiki, glin i szkliw ja też chętnie pomogę, pisz na priv jakby co
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 22:20, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
daredevil napisał(a)

Zgodzę się, miałam hortki ogrodowe i mroziły je kwietniowe-majowe przymrozki, wcześniej sobie radziły. Duże worki po kawie (amazon: hessian bags) kiedyś kupiłam chyba 20, lepiej wyglądają niż kartony (i łatwiej je umocować)

pozdrawiam!

Karola, na jakim amazonie je kupujesz?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:26, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)
Ja swoje ogrodowe okrywam co roku i i tak marnie kwitną. Część mam w donicach, które przechowuję w ciemnym garażu co też im nie służy. Przed końcem zimy wypuszczają słabe, blade pędy więc się nad nimi lituję i zawożę na działkę do domku Jak ściśnie mróz , to i tak przemarzną. Co roku próbuję inne sposoby, a efekty są marne.

mi tylko w zeszłym sezonie nie kwitły, więc nie mogę narzekać- ale jak one kwitną, to jest szał przez wiele miesięcy, trudno mi sobie to kwitnienie ot tak, darować. Dwa tyg temu sprawdzałam i pąki miały w super kondycji, dlatego muszę się przygotować na wiosnę z tym okrywami. W razie czego jestem gotowa zwieźć te kartony i pozakładać -co tam, raptem trzy pudła po lodówkach nie oszpecą działki, c'nie?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 22:28, 31 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dziecko masz zdolne, niech te pudła ładnie umaluje, to jeszcze przyozdobią
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies