Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Doświadczalnia bylinowo-różana 18:29, 18 gru 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Magara napisał(a)
Niezależnie od wątpliwości, po nabazgraniu dziesiątków rysunków, zrobieniu kilku modeli 3D i spędzeniu dobrej godziny albo dwóch z miarką i kątomierzem przy moich skrzyniach, doszliśmy z Małżonkiem do wniosku, że u nas oblachowanie musi być zamocowane pod planowanymi parapetami i to pod takim (jednak) kątem, żeby tą ostrą krawędzią nie zrobić sobie krzywdy kiedy się w warzywniku coś robi. Kąt 90 stopni byłby optymalny z uwagi na łatwość wykonania (i cenę) ale jednak nie do końca jesteśmy przekonani. Z kolei zamocowanie oblachowań w innym miejscu niż pod parapetem byłoby arcytrudne z uwagi na planowane dodatkowe pionowe deski mające wzmocnić narożniki.
Wrzucam zdjęcia moich skrzyń i rysunków z pomysłami na oblachowanie (mocno robocze, nie techniczne i bazgrane na kolanie). Czy te pomysły mają ręce i nogi??? Ewcia, czekam na Twoją ocenę podpartą doświadczeniem, a może ktoś jeszcze się podzieli doświadczeniem
Daj znać, zdjęcia oczywiście usunę, wpisy niech zostaną dla potomnych


Ok, teraz moje (i mojego Działu T.) przemyślenia na temat powyższy. Super pomysły.

Chyba najbardziej pewnymi rozwiązaniami byłyby te (na czerwono)



Jedno i drugie u Was nie wchodzi jednak w rachubę w rachubę.

Dlatego myślę, że prawdopodobnie rozwiązanie A pod kątem 45 stopni (i chyba B) byłoby najlepsze. Kąt prosty się nie sprawdzi. Nie wszystkie, ale jednak wiele ślimaków pokonuje taką przeszkodę.

Panowie od dachów chyba jednak lepiej zrobią, jak posłuchają Was

Będziecie to robić z blachy metalowej ocynkowanej? Tak się zastanawiam, dlaczego moje blachy nie są rdzawe...

Są jeszcze takie plastikowe brzegi, pod kątem prostym właśnie, ale mają jakby podwójny brzeg i nie wiem, jak się sprawdzają.

https://cdn02.plentymarkets.com/bl8cypz80juz/item/images/297147/full/Juwel-Hochbeet--SCHNECKENKANTEN-basaltgrau-Schneckenabwe.jpg

https://cdn02.plentymarkets.com/bl8cypz80juz/item/images/297147/full/Juwel-Hochbeet--SCHNECKENKANTEN-terracotta-Schneckena_2.jpeg

Mam wielką nadzieję, że wariant który wybierzecie zapewni Wam wygraną w walce ze ślimakami. Trzymam mocno kciuki Zdawaj relację na bieżąco





Małymi krokami-Ogród Wioli 17:37, 18 gru 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Ubrana...







A jak u Was? Choinka ubrana czy czekacie do Wigilii ?
W moim małym ogródeczku II 17:15, 18 gru 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 1365
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Dzisiaj u Ciebie posiedzę przy takich pięknych ozdobach! U mnie minimalizm, jakieś
gwiazdy w kuchni i świąteczna firaneczka.
Jak dojedzie choinka to jeszcze coś wymyślę.
Haniu u mnie na minimalizm nie można liczyć, wiecznie coś dostawiam. Ozdób mam bardzo dużo, nagromadziło się tego przez lata.
Zostawiam pierniczki na poczęstunek.






W moim małym ogródeczku II 17:08, 18 gru 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 1365
Do góry
kasiek napisał(a)
Raju jakie cuda piernikowe, nie byłabym w stanie zjeść tylko gapiła bym się na nie
Moi wnukowie nie mają oporów, żeby coś sobie skubnąć. Pomimo tego, że pierniki leżą na stole, to te z wioski mówią że lepsze. Ja im wierzę...... też dawno temu byłam dzieckiem i wiadomo, że to co zakazane jest najlepsze.





Przedziwny Ogród 14:59, 18 gru 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Dekoracje świąteczne czas zacząć....







Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:59, 18 gru 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry



Rany jakbłka jak bombki - super!
Kurcze ile u Ciebie nerwów z ludźmi, a wydawało sie że w takim zacisznym miejscu zyjesz... Współczuje bardzo i zycze duzo sił z walce z głupotą...
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:53, 18 gru 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:53, 18 gru 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:52, 18 gru 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Dorota321 napisał(a)
Trochę banieczek, kilka dzwoneczków i już czuć świąteczny klimat.


Oj Dorotko, pierniczków Twoich brakuje ale robie co mogę
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:50, 18 gru 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Fajne!


Dzieki, trochę drzewek obombkowałam

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 14:48, 18 gru 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Te bombki czerwone i altana - bardzo nastrojowo.



Postawiłam na czerwony bo jest widoczny, biały był śliczny, elegancki ale do pierwszego śniegu, potem ginął w tle...
A dzis zapodaje focie saloniku
Ogród Basi 10:05, 18 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
basia3012 napisał(a)
I jeszcze takie skrzaty opanowały klatkę schodową.








Podobają mi się Twoje skrzaty, bardzo sympatyczne.
Miłego weekendu.
Ptasi gaj 09:40, 18 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Żaden śnieg nie zapewni takich baśniowych widoków jak ta szadź która się u nas utrzymuje od kilku dni. Codziennie jest mgła i do tego temperatura na minusie. I ten szron przyrasta na gałązkach.
Trochę śniegu jest, ale to takie okraszenie trawników.

Dzisiaj światło z latarni się odbija






Elu, przepiękne zimowe widoki, bajkowe.
Masz rację, szadź wygląda rewelacyjnie, dobrze, że udało Ci się uchwycić te piękne obrazy.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 09:32, 18 gru 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Pytanie za 100 punktów czy ma ktoś wiąza Hillera jakie on ma korzenie .Siedzi u mnie w złym miejscu i muszę go przesadzić .Jest karłowy .



Sezon 2017 u Hanusi 09:29, 18 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)


U mnie jest! Nareszcie!





Hanusiu, przepiękne niebo, dawno takiego nie widziałam (u nas dalej zachmurzenie).
A wracając do ogrodów, masz rację, bioróżnorodność jest bardzo ważna i coraz więcej zwraca się na to uwagę. W dzisiejszych czasach, gdzie na polach i w ogrodach niszczone są chemicznie chwasty i szkodniki, a przy okazji wiele pożytecznych stworzeń i roślin. Zresztą one też są ogniwem w łańcuchu pokarmowym. Myślę więc, że dobrze jest tworzyć miejsca i mamy zdrowe podejście do ogrodu.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
Doświadczalnia bylinowo-różana 00:02, 18 gru 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10340
Do góry
Tak obecnie wygląda narożnik skrzyni:


Taki "parapet" dojdzie:


A to trzy wersje mocowania naszych Schneckenzaun :




Ufffff.....
Sezon 2017 u Hanusi 22:31, 17 gru 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Zbyszku,kałuże wyleciały w kosmos, 3 dni mgła się snuła.I teraz suchą nogą mogę.

Czekam na nowy śnieżek,u mnie ma być we Wigilię. A co będzie?

Miłego weekendu.

Ogród Basi 16:59, 17 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Basieńko Przeglądam sobie wątek z uwagą, cudowne miejsce stworzyłaś.
Ogród niewielki i taki w kontakcie wzrokowym z bliskim otoczeniem, jednak tworzy bardzo atrakcyjną przestrzeń i czasami zaskakuje. Zachwyciłam się przed ogródkiem i przed przed ogródkiem Nieobce jest Ci cięcie topiarów, kolekcja powojników viticella imponująca. Aż mi się ciepło na sercu zrobiło.
Dobrze, że w porę przygotowałaś dla nich dobre podpory. Przy ich uprawie to podstawa. Wiem, że uprawiasz je też bez podpór, używając sąsiednich roślin.
Ja na tym właśnie poległam. Podpory to podstawa, no i jeszcze podłoże.

Zachwycam się Twoimi dekoracjami świątecznymi. Doskonale wpisujesz się z ogrodem w osiedle. Założę się, że zerkają przechodnie pełni zachwytu.
Jakbym zobaczyła takie drzewo (czy to wiśnia, a jeśli tak to jaka?), dostarczyłoby mi pięknych wrażeń. Uwielbiam (tak, tak, dyskretnie) zaglądać do ciekawych ogrodów.

basia3012 napisał(a)


Pozdrawiam serdecznie, nie raz jeszcze zajrzę, bo będę potrzebowała wiadomości o powojnikach. Ach, jeszcze kolwicje u Ciebie- wspaniałe. Tak dobrze rosną na północy? Zmykam, bo kto widział tak gadać
Małymi krokami-Ogród Wioli 13:08, 17 gru 2021


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1349
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
Kolejna świdośliwa w jesiennych kolorkach...uwielbiam ją a do tego przebarwione trawy...mniam












te zdjęcia autentycznie powaliły mnie na kolana, przepiękne kolory, przepiękne formy, wszystko na złoty medal. Jestem zauroczona, zachwycona, brak mi słów.
Działka prawie w Borach Tucholskich 11:12, 17 gru 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
świętowanie chyba będzie na wysokim poziomie i odpowiednim zabezpieczeniem

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies