Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Migawki z ogródka 11:45, 13 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15240
Do góry
tulucy napisał(a)
Gosiu

A ktoś jeszcze zmienia????

Dziś się złachałam. Ale połowa truskawek posadzona. Tzn połowa miejsca na truskawki obsadzona. Bo sadzonek mam na trzy razy tyle chyba. Ale nie zrobię połowy warzywnika w samych truskawkach Za rok będę miała jeszcze trochę miejsca dla nich, to dosadzę.

Jutro kończymy ze skrzyniami.

Nowa rabata, po moreli.

I od drugiej strony.



Łucja witam

Prace trwają u mnie też. Miałam dzisiaj jechać na wieś, ale zrezygnowalam wilgotno i buro może jutro słonko wyjrzy zza chmur. Mam jeszcze trochę grabienia i róże okryć na tym finisz.
U mnie też jeszcze pojedyncze róże kwitną może jutro przytne do wazonu.
Chciałam zapytac jaka cegłę dajesz na te obwódki wygląda mi to na klinkier.

Pozdrawiam
Ogród prawie wymarzony … 11:27, 13 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Moje ambrowce jadą do domu

Sezon 2017 u Hanusi 10:45, 13 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Elu, Kasiu, miło mi. Zwłaszcza jak z rana otrzymuję się porcję dobrych życzeń.

Wam też dużo dobrego i weekendowego odpoczynku na miarę Waszych zapotrzebowań. Odstres potrzebny każdemu w dzisiejszych czasach, żeby nie wpaść w szpony depresji.
Dziękuję i ściskam gdziekolwiek sie wybieracie na weekend.

Bawcie sie dobrze
.
Ogród w remoncie 09:47, 13 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Gdyby tak te dęby, robiły by za lizaki. Pomiędzy okna może jeden wyżej szczepiony i po bokach troszkę niższe. Albo wszystkie jednakowe

Krowy, staw i my... 09:09, 13 lis 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Do góry
Listopad

Ogród długi 09:08, 13 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Joann napisał(a)
I trochę zdjęć.
Rabata przy donicy bez trzmielin na pniu uspokoiła to miejsce.


A tu trochę taka szkółka. Za gęsto, ale no niech rośnie. Będę rozsadzać pewnie na wiosnę. Niektóre seslerie obcięte na jesień ponownie zakwitły.


Rabata Polinkowa.


Kącik jeżówkowy ze stipą (z donic).


Rabata grabowa z rozplenicami. Gigantycznymi!



A tu jakby nie u mnie.




Podwiązałam miskanty, bo mnie denerwowały.


I takie przymiarki.



Rabata graby rozplenice fantastyczna . Pieknie
Krowy, staw i my... 09:02, 13 lis 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Do góry
Październik cd.


A latem i wiosną wylewało się z tej rabaty. Były kocimiętki i piwonie.


Wymieniłam róże "Rio Aga" na "The Fairy".
Krowy, staw i my... 08:58, 13 lis 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Do góry
Październik
Zacisze Alicji 08:29, 13 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13739
Do góry
Alija napisał(a)
Wczoraj była piękna pogoda, więc w przerwach między grabieniem liści a zbieraniem liści pstryknęłam parę fotek w ogrodzie.



Fajnie, że pstryknęłaś, kilka zdjęć, bo te róże śliczne o tej porze szczególnie ta pierwsza mi się podoba
Migawki z ogródka 08:02, 13 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry



Miłego dnia
Migawki z ogródka 07:56, 13 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Trochę róż jeszcze kwitnie.
Migawki z ogródka 07:52, 13 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Migawki z ogródka 07:47, 13 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Trochę zdjęć z czwartku. Nadal działam, dziś będzie sadzenie róż i jeszcze ostatnie byliny mi zostały. Cebulki, jak zdążę. Jeśli nie, to jutro, albo za tydzień.

Nowa jeszcze trochę do zrobi tu zostało, ale to już wiosną. Teraz za zimno i za mokro na układanie kostki. Ale może przedłożę jeszcze darninę na brakujący kawałek.

Sezon 2017 u Hanusi 23:04, 12 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15240
Do góry
Haniu!!!

Ja to już na samym ogonie z życzeniami, ale dobrych życzeń nigdy nie za duzo

Wszystkiego dobrego zdrowia najwięcej i wszystkiego co sobie życzysz.
Pisałam już wcześniej, że jesteś na forum dużym autorytetem. Milka też tak twierdzi więc musisz się trzymać jak najdłużej aby nam doradzać w różnych sprawach.

To dla ciebie niech zapach się roznosi




Pozdrawiam


W ogródku emerytki 21:37, 12 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
gogo napisał(a)

I mój cudny klonik Firecracer

Grażynko Twój klonik cudny!
Fajne porównania, dorodne już trawki. Ja w tym roku dokupiłam sporo różnych traw i już nie mogę doczekać się nowego sezonu...
W kamiennym kręgu od początku 21:16, 12 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
GorAna napisał(a)
Pawani ma się znakomicie.

Tutaj będzie rosła strażniczka ogrodu
Brakuje jej jeszcze głowy, a sukienka już prawie gotowa


Cuda, bajkowe cudeńka.
Ogród w remoncie 21:14, 12 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Margerytka40 napisał(a)


On chyba dobrze znosi cięcie? Tylko przy dość wolnym wzroście to z tym cięciem chyba bez przesady.
Szczerze, to myślę o trzech sztukach, jedno na pewno między okna, reszta chyba tak


Na tej trójkątnej praktycznie rabacie chyba tak byłoby najlepiej


Hmmm a może coś o lekko parasolotowatej budowie/pokroju? Zwłaszcza ta środkawa "na ścianie"? Może świdośliwa - kwitnie wiosna, ma pycha owoce i dość rzadkie liście więc dużo swiatła nie zabierze. A - i fajnie przebarwia się jesienią. No i jest tania. Wielopienna np?
Albo klon palmowy sango kaku [mój ukochany?!] ładny nawet w zimę bo ma takie czerwono-koralowe kolory gałązek, nawet tych najstarszych...

Czy miejsce w którym stoisz jest np siedziskiem, w sensie czy chciałabyś się przysłonić od drogi/wjazdu/od tego czerwonego domu? Widzę że obok jest wielkie drzewo ale sadzenie takich bardzo zwartych tak średnio mi się widzi.

Jeśli masz poduchy cisowe to zawsze możesz dodać tzw lizaki, czyli kulki na patyku.

zawsze z tyłu możesz dać hortensje lime light bądź fanila fraise albo inne które ci się podobją. jeśli ci się podobają....

Te cisy kolumnowe tam pasują jak kwiatek do korzucha....
Ogród w remoncie 21:12, 12 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
No to tak







A to już wiem, że to derenie kousa w hacone - super!
Moja ostoja 21:06, 12 lis 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
A dziś sadziłam krokusy, które przysłała mi córka. Dużo ich - 150. Są mieszane i posadziłam w dwóch miejscach. Pod brzozą i przed kuchennym oknem. Już jestem ciekawa jak zakwitną.
Ogród w remoncie 21:03, 12 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Margerytka40 napisał(a)



Hakonki






Niesamowite, pełen zachwyt. Jakie drzewa w nich rosną? Nie poznaję.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies