Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 07:56, 13 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Trochę róż jeszcze kwitnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 08:02, 13 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895



Miłego dnia
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Basieksp 08:41, 13 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Trochę róż całkiem sporo, bardzo ładnych róż jeszcze u Ciebie kwitnie widzę, że cały czas jeszcze działasz, super ja już raczej sprzątam tylko, tak leniwie, powoli
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 09:41, 13 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Róże piękne, uwielbiam różowe
Zapowiada się piękna rabata, ta kulista.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 11:45, 13 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
tulucy napisał(a)
Gosiu

A ktoś jeszcze zmienia????

Dziś się złachałam. Ale połowa truskawek posadzona. Tzn połowa miejsca na truskawki obsadzona. Bo sadzonek mam na trzy razy tyle chyba. Ale nie zrobię połowy warzywnika w samych truskawkach Za rok będę miała jeszcze trochę miejsca dla nich, to dosadzę.

Jutro kończymy ze skrzyniami.

Nowa rabata, po moreli.

I od drugiej strony.



Łucja witam

Prace trwają u mnie też. Miałam dzisiaj jechać na wieś, ale zrezygnowalam wilgotno i buro może jutro słonko wyjrzy zza chmur. Mam jeszcze trochę grabienia i róże okryć na tym finisz.
U mnie też jeszcze pojedyncze róże kwitną może jutro przytne do wazonu.
Chciałam zapytac jaka cegłę dajesz na te obwódki wygląda mi to na klinkier.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
tulucy 18:45, 13 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Elu, to jest klinkier. Stary bruk klinkierowy z rozbiórki .

Dziś podziałane znowu. Z gatunku "tak będzie lepiej" grujecznik dopiero co posadzony poszedł na miejsce morwy, a ona - sadzona rok temu, poszła na miejsce grujecznika.

Posadziłam róże z donic do gruntu, kalinę, buka i ostatnie doniczki bylinowe. Jutro sadzę ostatnie sadzonki bylin bez doniczek, dwie zadołowane róże wykopane z warzywnika. Cebulę chyba jeszcze poczekają, bo mi koncepcja zaświtała na przesadzanie róż i może choć częściowo ją zrealizuję, zanim zapomnę.

Ja działam na zmianę że sprzątaniem. Dziś dwa wory zapełniłam jakimiś suchelcami.
Róże to już takie resztki, pojedyncze pąki... W ogrodzie są teraz takie punkty koloru gdzieniegdzie.
Chyba nie mam ulubionego koloru róż. Najmniej lubię czerwone tylko. Chociaż odpowiednio zestawione są dobrym punktem też. Nie lubię takich wielokolorowych, na przykład jednej z bardziej lubianych na forum, Augusta Luise. Ale to są raczej konkretne róże niż kolory.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 20:17, 13 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Widzę, ze i Ty jeszcze działasz i przesadzasz Ja się łamię nad przenosinami truskawek na nowe miejsce bo dzisiaj już gotowe. Trawę dziś siałam, a jutro posadzę róże z przechowalnika
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 21:37, 13 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Sylwia rok temu też się tak łamałam nad truskawkami, dziewczyny mi doradziły, żeby przesadzać. Wszystkie się przyjęły. Ja przesadziłam tydzień temu. Ładnie stoją, nie zwiędły ani nic. A jeszcze przez noc w wiadrze stały po wykopaniu.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
ElzbietaFranka 22:11, 13 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
tulucy napisał(a)
Sylwia rok temu też się tak łamałam nad truskawkami, dziewczyny mi doradziły, żeby przesadzać. Wszystkie się przyjęły. Ja przesadziłam tydzień temu. Ładnie stoją, nie zwiędły ani nic. A jeszcze przez noc w wiadrze stały po wykopaniu.




Też tak myślałam że to klinkier, ale starszy on był wyższy niż cegła zwykła.
Ładnie wygląda gdzie taka cegłę zdobyć
Można jeszcze przesadzać mrozu na horyzoncie nie widać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
tulucy 22:31, 13 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Elu, trzeba szukać, mnie się trafiło jak ślepej kurze ziarno, bo u nas drogę remontowali. Miał iść na wysypisko. Jest wyższy, dużo cięższy. No i zwykła cegła po jakimś czasie kruszeje i pęka, a on nic, ten ma dobrze ponad 70 lat...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies