Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 18:40, 12 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
nicol21 napisał(a)
No to czas przemyślen start!
Dla mnie różanka jest atrakcyjna tylko jak kwitnie, a potem jak trafią się róże któe lubią łapać grzyba, tracić liście to może wyglądać nie tylko jak uboga krewna, ale nawet jak jakiś podrzutek, którego nikt nie chciał . Dlatego samych róż nigdzie nie planuję. Trzeba zadbać o atrakcyjność wcześnie i późno w sezonie. Tylko co tam dodać oto jest pytanie! Może warto zimo zielone. Skoro cis nie to może trzmielina? mam taką, niską, prowadzę ją jako mini żywopłot. Nawet spoko. ma ciemno zielony kolor lisći.


Też kombinuję by różanka była w miarę atrakcyjna poza kwitnieniem róż. Mam tam byliny i trawy i poduchy cisowe. Te ostatnie jeszcze muszą nabrać ciała by były widoczne. Nie widzą mi się kolumnowe cisy, które też tam dałam. Początkowo wydawało mi się ok a teraz widzę, że jednak nie. Raz, że poduchy i kolumny razem a dwa, że obok rondo z hakonką i dereniami kousa, gryzie mi się to.
Szukałam zdjęć tej różanki, takich na tle domu. Niewiele znalazłam a to tylko świadczy o tym, że nie do końca mi się ten widok podoba
Wydaje mi się, że problemem jest ta golizna domu. Tam powinno być coś wyższego



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 19:11, 12 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
A wiąz Jacquelin Hiller( nie wiem czy dobrze napisałam). Fajny ma zarys gałązek nawet jak nie ma liści. młode listeczki super, potem ładna zieleń i fajny kształt listków a jesienią dość późno w żółty wchodzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 19:35, 12 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
A wiąz Jacquelin Hiller( nie wiem czy dobrze napisałam). Fajny ma zarys gałązek nawet jak nie ma liści. młode listeczki super, potem ładna zieleń i fajny kształt listków a jesienią dość późno w żółty wchodzi


On chyba dobrze znosi cięcie? Tylko przy dość wolnym wzroście to z tym cięciem chyba bez przesady.
Szczerze, to myślę o trzech sztukach, jedno na pewno między okna, reszta chyba tak


Na tej trójkątnej praktycznie rabacie chyba tak byłoby najlepiej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agatorek 19:37, 12 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Margerytka40 napisał(a)


Kruszyna mi się podoba sama w sobie choć właśnie nie do końca chcę tam kolumnowe. Rozważam, szukam na razie. Te buczki fajne. Do zapamiętania


Jest jeszcze kruszyna w wersji „krzaczastej” .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Margerytka40 19:54, 12 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Agatorek napisał(a)


Jest jeszcze kruszyna w wersji „krzaczastej” .


A może drzewko można by z niej zrobić?,
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 20:35, 12 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Mój miał 20 cm jak sadziłam 6 lat temu, teraz jest blisko mojego wzrostu, uwielbiam go, nawet próbowałam rozmnożyć, ale mi się nie udało. Jak kiedyś gdzieś trafię to na bank jeszcze ze dwa dokupię Mira z Ogrodowego spektaklu ma i Ona podgoliła ślicznie od dołu, bo on ma jeszcze bardzo ciekawy kształt tych konarów gdy już jest dorosły. Takie drzewko do zakochaniaDo tego zero przy nim roboty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:03, 12 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)



Hakonki






Niesamowite, pełen zachwyt. Jakie drzewa w nich rosną? Nie poznaję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:12, 12 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)
No to tak







A to już wiem, że to derenie kousa w hacone - super!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 21:14, 12 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mój miał 20 cm jak sadziłam 6 lat temu, teraz jest blisko mojego wzrostu, uwielbiam go, nawet próbowałam rozmnożyć, ale mi się nie udało. Jak kiedyś gdzieś trafię to na bank jeszcze ze dwa dokupię Mira z Ogrodowego spektaklu ma i Ona podgoliła ślicznie od dołu, bo on ma jeszcze bardzo ciekawy kształt tych konarów gdy już jest dorosły. Takie drzewko do zakochaniaDo tego zero przy nim roboty


Czyli same plusy. Nie widziałam nigdy na żywo. Tak po zdjęciach trochę ciężkawy swoją bryłą mi się widzi jak na różankę. Chciałabym tam lekko, chyba coś bardziej ażurowego. Mogę się mylić. Zajrzę jeszcze do Miry zobaczyć.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
nicol21 21:14, 12 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
Margerytka40 napisał(a)


On chyba dobrze znosi cięcie? Tylko przy dość wolnym wzroście to z tym cięciem chyba bez przesady.
Szczerze, to myślę o trzech sztukach, jedno na pewno między okna, reszta chyba tak


Na tej trójkątnej praktycznie rabacie chyba tak byłoby najlepiej


Hmmm a może coś o lekko parasolotowatej budowie/pokroju? Zwłaszcza ta środkawa "na ścianie"? Może świdośliwa - kwitnie wiosna, ma pycha owoce i dość rzadkie liście więc dużo swiatła nie zabierze. A - i fajnie przebarwia się jesienią. No i jest tania. Wielopienna np?
Albo klon palmowy sango kaku [mój ukochany?!] ładny nawet w zimę bo ma takie czerwono-koralowe kolory gałązek, nawet tych najstarszych...

Czy miejsce w którym stoisz jest np siedziskiem, w sensie czy chciałabyś się przysłonić od drogi/wjazdu/od tego czerwonego domu? Widzę że obok jest wielkie drzewo ale sadzenie takich bardzo zwartych tak średnio mi się widzi.

Jeśli masz poduchy cisowe to zawsze możesz dodać tzw lizaki, czyli kulki na patyku.

zawsze z tyłu możesz dać hortensje lime light bądź fanila fraise albo inne które ci się podobją. jeśli ci się podobają....

Te cisy kolumnowe tam pasują jak kwiatek do korzucha....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies