Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "Madżenka"

Ogrodowe przygody 18:45, 26 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
iwonadm napisał(a)
Hejka tak to Ascot Ty to masz oko


Jeju wreszcie doczytałam... Wiesz jak mnie to męczyło czy mam taką piękna róże bo ja sie zakochałam po uszy w purpurach i malinach

A najciekawsze jest to ze obok Ascot mam jedna red Eden i za żadne skarby nie mogę odróżnić który to krzak... Domowiłam zatem jeszcze dwie aby rozróżnić je
Ogrodowe przygody 18:37, 26 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Z rozplenic polecam little boy, bo bunny nie wiedzieć czemu u mnie wypadają ...w tym roku bede testować Tomka Grochowskiego- Little Honey. A wersja medium rośnie jednak duża... Osobiście uwielbiam w różach stipe, ale wiemy że lubi wymarzać, ale zawsze można nasiona zebrać a Tobie udają sie wysiewy. Do różowych róż tez fajnie wygląda kostrzewa sina zwłaszcza do Lawender ice i Heidi, bo to malutkie róże. Właśnie mam takie połaczenie. Z niskich tez lubię frosted curls, który mi bardzo pasuje do bladoróżowych róż.
Gdybys szukała do roz trawy niziutkiej i o intensywnej odcieni zieleni butelkowej to gorąco polecam carex montana. Teraz jesienią czaruje pomaranczowym kolorem.

Pieknie wyglada ze swoim zilono-pomarańczowym kolorem praire fire ale wymarza...
Z sesleri to raczej polecam skalna (niska) luh heufleriana (ciut wyzsza) jakos limonkowy kolor jesiennej mi do róz nie pasuje. Mam i nie polecam a do malinowych róz bardzo lubie brązowe trawy.
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 18:27, 26 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Janeczko juz kiedys myslalam o lipach ale ich miejsce zajęły buki purpurowe moze kiedyś w nowym ogrodzie, za kilkanascie lat Piekne Twoje lipy ale wzdycham na widok ogrodzenia!


Nawigatorka - gdybyś zobaczyła szpaler lipowy u Kapiasow lub te lipy we Wro zrozumialabyś moje uczucia

Makkasia - moje jeszcze nie planuja kwitnąć, musze ja obejrzeć pod lupa w sobotę. Zatem jedziemy znów w lutym na Gadenie po ciemierniki ! Wczoraj podano temin 27-28 lutego


Irenko - w niedziele w deszczu juz ogród nie był taki radosny....


Kindzia - wysprzątane do zdjęć , odkurzone, chwasty z pierwszego planu wyrwane aaa i trawa pomalowana na zielono


Margaret - oj stan nieaktualny , wczoraj w amoku powyborczym posadziłam ok 700 krokusów i 100 czosnkow Hair.... Gdyby nie deszcz skończyłabym sadzenie mimo niedzieli..... Zatem prawie juz skończyłam sadzenie i na mysl o zakupie nowych cebul wołam wpisać w wyszukiwarke "lampki bożonarodzeniowe....." Ambrowce miały romowę dyscyplinująca i jesli sie za rok nie poprawia wymienie na tulipanowce. Wiec niech walczą o miejsce w mym ogrodzie


Ewik teraz to juz wstajemy z latarka i wracamy z pracy z latarka.... Oby do lutego, wtedy wyjda pierwsze krokusy we Wrocławiu i będziemy cieszyc sie wiosna . Mi zostało tylko 30 tulipanow do posadzenia ale musze wyeksmitować fairy i jakieś marne 100 krokusow. Taka ilosc to mi zajmie 30 min w sobotę. Zwłaszcza po wykopaniu fairy bedzie sie dobrze sadzić tulipany


Iwonko gdy widze Twoj avaterek juz sie nie moge doczekac czerwca 2016... I wciąż mnie intryguje czy to Ascot czy red Eden?

U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 22:10, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Jesieni trwaj, tak sobie pomyślałam patrząc na złociste foty.

Sebku gratuluje z okazji kolejnego tysiąca, który to juz Twój tysiączek na forum?
Nie wyobrażam sobie tego forum bez Ciebie

A na tulipany i kawkę zawsze możesz wpaść!
Makowo na Kociewiu 22:05, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Ha Kasiu zatem teraz trzeba juz myśleć o lampkach bożonarodzeniowych skoro tulipany posadzone
Mała Eleczka 22:03, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Wiosnę juz mamy? A tu takie piękne jesienne kolory wkoło
Mały ogród Kasi 22:01, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Jasiu napisałam u mnie i Nawigatorki gdzie te lipy rosna

Gdybys przejeżdżała obok zrób proszę im zdjęcie
Marzenia i plany vs. rzeczywistość 21:59, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Zapinsowalam sobie twój ogród, zakątek bukszpanowy z red baronem!
Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 21:57, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
O znów odkurzanie
Ogród na glinie 21:56, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Cudowne jesienne kolory w słońcu. Dzięki za ambrowca, mój zielony jak jabłka wczesna wiosna.... Nieśmiało probuje się zarumienić ale nic mu to nie wychodzi...
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 21:53, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Bardzo proszę osoby z Wrocławia o fotkę lip drobnolistnych, które posadzono przy wyremontowanym Barze Barbara na Kazimierza Wielkiego. Aktualnie cudownie wybarwiły się na złoto-pomarańczowo i umarłam na ich widok.

http://www.propertydesign.pl/architektura_centra_handlowe/105/nowy_bar_barbara_we_wroclawiu_to_projekt_major_architekci,5276-20059.html#img
Typografia ogrodu 21:51, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
nawigatorka napisał(a)

Lipy rozwazam choc nigdy nie bralam pod uwagi ale juz biore choc graby wydaja mi sie jednak smuklejsze same w sobie


Oj musze poprosić dziewczyny aby im zrobiły fotki, sa cudne. Pomyśl o nich i idealnie wkomponowały być się w otoczenie, tylko ciut geometryczne
Typografia ogrodu 21:44, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Już melduje Bar Barbara przy Kazimierza Wielkiego ESK 2016. Trzeba wypatrywać na zdjęciach tych sześcianów. To lipy drobnolistne, cudne są

http://www.propertydesign.pl/architektura_centra_handlowe/105/nowy_bar_barbara_we_wroclawiu_to_projekt_major_architekci,5276-20057.html

http://www.wroclaw.pl/sadza-drzewa-przed-barem-barbara-zdjecia

17 lip drobnolistnych 2,2 mln zł.......

Ale uwierzcie mi wczoraj oniemiałam na ich widok.....

http://www.wroclaw.pl/bar-barbara-siedziba-esk-2016

Widac przez okno w knajpie
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 21:25, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
abiko napisał(a)
Madzenko, ten laur jakoś specjalnie traktujesz, bo mój, który dostałam nie chce rosnąć. Stał na tarasie, ale chyba miał za dużo słońca, choć ciężko mi w to uwierzyć i opadły mu liście prawie wszystkie... kurcze nie wiem co z nim robię nie tak. Twój jest przepiękny.


Własciwie to niewiele robie, stoja na tarasie w pełnym słońcu od konca kwietnia do końca pazdziernika . Niewiele z nimi robie, podlewam raz na jakis czas, moze ze dwa razy w sezonei podlałam florowitem. Stoja jednak w donicahc z systemem nawadniających wiec nigdy właściwie nie lzresyszyłam ich. Ale własciwie sa odporne na susze bo to roslina śródziemnomorska, ktra zbyt duzej ilosci wody nie potrzebuje.

Aha wiosną gdy je wystawiam na zewnątrz przez dwa tygodnie stoją w cieniu bo sa wrażliwe na palące słońce. W pierwszym roku przypaliłam im liscie i potem musiałam je całe oskubać, gdy juz zaczeły wypuszczać nowe .
Madżenie ogrodnika cz. aktualna 21:21, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
kasia_w napisał(a)

Narobiłaś mi smaku na laury Potrzebuję dwóch takich drzewek na pniu przy furtce, ale prawdę mówiąc nie chce mi się ich tachać do garażu, z resztą mam za mały na przechowywanie roślin.

Czyli jak robisz, wnosisz je tylko, jak jest -15, czy na całą zimę ?



Kasiu laury w polskich warunkach zimą nie dadza rady. Ja przenoszę je do ogrodu zimowego, gdzie maja ok 10-15 stopni w zimowe dni bez ogrzewania. Gdybyś miała chłodny pokoj lub doświetlony garaż to dalabyś rade je przechowac. Nie sadze aby wytrzymały na zewnatrz, wystarczy jedna mrożna zima i mozna je stracic. Nawet w Luwrze i Wiedniu lądują w oranzeriach na zime.
Tu ma być ogród :) 10:03, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
lindsay80 napisał(a)


Wiem, że u niektórych osób kwitną, dużo będzie zależało od tego jaką zimę będziemy mieć.


Rownie ważna jest wiosna bez przymrozków , ktora uszkadza pąki kwiatowe. Dlatego nie mozna sie spieszyć z odkrywaniem hortensji ogrodowych lub trzeba latac np z kartonami i przykrywać je gdy zapowiadaja mocne przymrozki pod koniec kwietnia lub w maju. Dobrze ukorzenione hortensje (kilkuletnie) całkiem dobrze znosza zimy, zwłaszcza gdy nie sa ekstremalnie mrozne, takie -15 wytrzymuja bez problemu
U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 09:58, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Czekam na foty jesieni.
Nie eksperymentuje czy tulipany wyjda czy nie... Ci roku wiosna musze mieć tulipany od 14 lat.....

A z Castoramy najgorsze, nie wiem czy cokolwiek wylezie wiosna...
Mały ogród Kasi 09:56, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Qurcze muszę namierzyć chłopaków aby M mi prezent zrobił
Taras świetnie sie już prezentuje a gdy go obsadzisz to za rok nikt cie z domu nie wyciągnie, będziesz leżeć i patrzeć
Rododendronowy ogród II. 09:51, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Co roku gdy oglądam Twoje klony marzę o takich drzewach przy moim tarasie.... Moze kiedys moje marzenia sie spełnia.....
Typografia ogrodu 09:43, 25 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Asiu w centrum Wrocławia prezd nowoczesnym budynkiem posadzono formowane lipy. Z daleka wygladaja jak graby ale z bliska miodzio i sa takie piekne masywne i juz cudownie żołte. Po prostu gdy obok nich przejeżdżam mlaskam z lubością. Pomysł czy by nie pasowaly bardziej do Twojej duzej przestrzeni. Wiem ze juz kiedys o tym dyskutowałyśmy ale wg mnie strzyzone lipy nie dadza rady zakwitnac i brudzić otoczenia. U Kapisaów jest szpaler z lip formowanych, może dziewcyzny obserowały jak one sie latem zachowuja. I takie lipy formowane obok tych za płotem , ah juz widze te cuda oczami wyobrażni.
Trzeba poczytać czy lipy bardziej odporne na warunki niz wisnie i graby.

Przedpłocie jak spod reki najlepszych światowych projektantów. Zazdroszcze gustu i konsekwencji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies