Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:54, 15 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Uwielbiam Twoja pancerną dzikuskę. A krzewuszki u mnie w tym roku mają wolne. Przycięłam do samej ziemi, W tej chwili mają piękne zielone fryzurki, w kulkę,

Ja krzewuszkom co roku w marcu wycinam przy ziemi gałęzie na których kwitły w ubiegłym sezonie, to łatwe bo z reguły nasienniki mają, a nie ma jeszcze liści więc widać co ciąć. W tym roku na dużym ogrodzie to będzie najokazalsza róża....
no może jeszcze pomarszczone bo też się szybko zebrały po gradzie z drugimi kwiatami
pierwszych miały masę

miałam robić do słoików, nie zdążyłam, a teraz już nie będzie czasu...


praktycznie żywopłotem z tych róż i drzewami kończy się nasz ogród
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 22:52, 15 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
O tak:


W tych chwasciochach są sadzonki rozplenicy - nie widać ich. Wyleciał stad Orange rocket - za mało słońca miał i zzieleniał . Ogólnie rabata do dopracowania jest...Ale bez pośpiechu.
Migawki z ogródka 22:49, 15 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Wspomniane panienki od zębów
Na zdjęciu Nippon zmieniony kolor ma i nawet pasują do siebie... Od biedy

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:46, 15 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
jakieś zwierzę nasz ogród nawiedza, bo co dzień coraz więcej takich śladów w mule odciśniętych
ślad dwa razy większy od kociego i z pazurkiem

nie psi bo szeroki

a z daleka jak się jeszcze dobrze wykadruje to prawie zniszczeń nie widać jeszcze jak słonko fajnie przyświeci... ech pozory mylą bardzo

na jutro dwie tony piachu zamówione, ale z robotą dalej ruszymy jak oszacują
mam nadzieję w tym tygodniu się pojawią....
Mój ogród pod lasem 22:42, 15 cze 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
Mogę ewentualnie tyle przesunąć. Może minę jakoś ten pień, ale nie wiem czy zwiększę odległość. Jutro zmierzę
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:41, 15 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Seslerie jesienne lubią lekką glebę. U mnie potrzebowały trochę czasu, żeby się zaaklimatyzować.



Przycinam lekko pędy kwiatowe, które zrzuciły płatki. Reszta gałązek z listkami zostanie.



Wędrująca samopas naparstnica.



I na koniec cudowna szałwia lekarska.

Miłkowo - sezon 2016-2022 22:39, 15 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16254
Do góry
Kolejne cudne roślinki

Irenko, mogłabyś napisać co to za róża i ten kwiatek poniżej?


Milka napisał(a)



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:38, 15 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
tyle syfu na nich było

wyglądają tragicznie

okazało się, że woda zamuliła również placyk ze stolikiem z koła

oraz kostkę i kamień przy rabacie leśnej za stolikiem
Ogród w Klein Kottorz 22:37, 15 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4770
Do góry
Proszę znawców roślin wodnych o identyfikację.

W listopadzie dostałam od Grega66 rośliny wodne: kosaciec żółty pstrolistny,komonica błotna, krwawnica pospolita,mięta nadwodna, pontederia sercolistna niebieska, oczeret sztyletowaty,jeżogłówka gałęzista, tatarak zwyczajny, czermień bł.

Część z nich przeżyła zimę, ale nie wiem które.











Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 22:36, 15 cze 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Haniu ja mam duzo, muze kieds policzyc. Manie zbieracka mam bodziszkowa
Osatnio kupilam 3 niektore juz przekwitly

Dla Ciebie na dobranoc

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:36, 15 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Zdjęcia tak wolno się wgrywają, że brakuje mi czasu na miłe wpisy u innych. Galopem przelatuje ulubione ogrody i zastaje mnie północ.

Z aktualności ogrodowych:
przycięłam kukliki i krzewuszki
podjadam własne truskawki (Tarcia! thx)
do kwitnienia szykuje się parzydło leśne



i Kneiffi- to drugie jest drobniejsze, ale dłużej trzyma kwiatostany



i ma bardzo ładne, ażurowe listki. W glinie nie wymaga podlewania.



nadchodzi czas tawułek



jarzmianek- sporo mam siewek, ale potrzebują 2-3 lat, żeby zakwitnąć



przetacznikowiec Red Arrow



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:35, 15 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
przed samą tą długa donicą na dużym ogrodzie tyle syfu naniosło

i już tylko jedna belka pozioma znad mułu wystaje, a pierwotnie były dwie...
o tyle głębiej w ziemi teraz liliowce rosną....nie wiem jak sobie poradzą, ale te z brzegu rabaty są w takim stanie po odkopaniu z syfu


w o wiele gorszym są rudbekie goldstrum
Emuś ściągał syf z siatki, ja z rudbekii


Mój ogród pod lasem 22:30, 15 cze 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
Kasya napisał(a)
Czy to nie jest przypadkiem ten sam tylko gold ? To on juz wielki a wciąż chudy


No ,i to byłaby dobra wiadomość
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:28, 15 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
Emus w tym czasie uprzątał na mostku bo nie było jak chodzić tylko trzeba było przeskakiwać prawie

i pod mostkiem, żeby w razie czego wody nie zatrzymywało

wiadrami wynosił

i choć nie myte, nie szorowane, to już mamy jak przejść
Wilczy ogród 22:25, 15 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Magleska napisał(a)
Darcia

taki ten mój irys -miał aż jednego kwiatka -fotka po posadzeniu ,bo już przekwitł


taka mikro sadzonka 15 zeta ....trochę powariowali z tymi cenami

Madzia , no to ja pokazywałam kosaćce syberyjskie te drobne iryski co rosną w kępie, wiesz które bo masz te ciemniejsze. A takich tych grubych irysów to mam bardzo dużo, gdybyś chciała to nie ma sprawy oddam w dobre ręce
Co do cen to powariowali od tamtego roku, po tym covidzie chyba
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:24, 15 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
korę trzeba było wcześniej wygrabić co z rabat zabrało


a ze stopni prowadzących do rowu po wodę tyle syfu z pól tylko w tym miejscu
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 22:23, 15 cze 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:20, 15 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
Na koniec już Emuś mi dowoził bo w rękach nie miałam siły by taczkę dźwignąć i utrzymać

efektem naszych wspólnych działań jest piaskownica, ale już wiemy, że to jeszcze za mało bo ten muł połyka wszystko
wolę piaskownicę od mułowiska

rzeczoznawcy nadal nie było, miał dziś dzwonić podać termin oględzin nie zadzwonił
szczegółową fotorelacje dostał z tego co robimy, zawsze może grzebać w piachu by sprawdzić co jest pod spodem, nic ciekawego nie znajdzie
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 22:18, 15 cze 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:16, 15 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Milka napisał(a)

A ja raz w życiu dobrze wybrałam, chciałam osłonić słup i udało się.
To że ona musi mieć czas, wiem już od 20 lat. Po posadzeniu nie rosła, chciałam wyszarpać i wywalić i nie dało się. A dziś ma 24 lata, jest pięknym drzewem na słupie, nie wymaga żadnych zabiegów i obecnie obłędnie pachnie
Moja ma większe i gęściejsze kwiaty, to chyba zależy od wieku.


Nie wiem, czy będę miała szansę ujrzeć moją hortensję, kiedy osiągnie tyle lat, co Twoja. Słupów na działce brak. Teraz rośnie sobie w kąciku przy ganku.



W miłym towarzystwie.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies