Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Blaski i cienie nowego życia 20:37, 14 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Milka napisał(a)
Ula, każdy buk jest piękny, nie wkurzaj się. Czosnki mi kwitły, ale teraz ślimaki je wsuwają. Pierwiosnek nabrał masy.
Zdrowiej, bo lato, buziaki


Irenko, zdrowie to trudny temat. Od kwietnia się męczę Lato 30st to dla mnie trudny czas, to duża niewydolność organizmu. Zwykle się szwędam

Pierwiosnek odporny, lubi wilgoć, cieszę się że rośnie. U mnie dobrze sobie radzą i nie są zjadane, a to już połowa sukcesu.

A u mnie teraz pokaz różany nie umiem na zdjęciach oddać tego co widzę w realu.

Ptasi gaj 20:37, 14 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Jeszcze trochę fotek z niedzieli

Ciemny rozchodnik, ale nie powala.







Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 20:33, 14 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
14.05.2021 Doczekałam się obcięcia czubków tuj. Nie chciałam, żeby rosły wyższe i zasłaniały las za ogrodzeniem. Generalnie nie przepadam za tujami i nie podoba mi się gdy rosną "na dinozaura" Na trawniku widać jeszcze ślady po odwiedzinach kreta




Fachowo został też przycięty mój największy cis

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :) 20:10, 14 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3589
Do góry
Kielichowiec





Pierwsze jajko młodej Szarek kury obok takiego normalnej wielkości

Doświadczalnia bylinowo-różana 19:32, 14 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Anda napisał(a)
Róża Brother Cadfael



Fajnie żeleźniak jak ufo się unosi piętrowo nad różą

Piękne zdjęcia maczek urokliwy..

Ewo, w sumie to nie wiem jak jest z bodziszkami- ubzduralam sobie, że one są do półcienia i cienia, ale tak postać na zdjęcia.i towarzystwo innych roślin, to jak najbardziej i na słońce się nadają?

Uraczyłaś me oczęta

...uDany ogród 19:24, 14 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Przerwa na kawę... 19:18, 14 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
inka74 napisał(a)
Pojechałam po 3 róże a wyszłam z 5, plus ostróżka, hortka na pniu na różankę, krzewuszka biała do narożnika i jedna mała kulka cisowa. Limit na ten sezon wydatków wyczerpany. Doniczek znowu od pyty. Nic tylko kląć. Wejść do ogrodniczego po porządkach w rabatach - duuuuży błąd.

Trafiły do mnie: Boscobel, Jubilee Celebration, Madame Judy Dench, Lady Megginch i Goethe.


Wiesz ile ja sosen kupiłam w piątek ? Szaleństwo
Doświadczalnia bylinowo-różana 19:16, 14 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Anda napisał(a)
I na koniec zdjęcia robione z ławeczki


To bodziszki na pierwszej ?
Śliczne
Przerwa na kawę... 19:08, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Pojechałam po 3 róże a wyszłam z 5, plus ostróżka, hortka na pniu na różankę, krzewuszka biała do narożnika i jedna mała kulka cisowa. Limit na ten sezon wydatków wyczerpany. Doniczek znowu od pyty. Nic tylko kląć. Wejść do ogrodniczego po porządkach w rabatach - duuuuży błąd.

Trafiły do mnie: Boscobel, Jubilee Celebration, Madame Judy Dench, Lady Megginch i Goethe.
Przerwa na kawę... 18:41, 14 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
O matulu, ile fotek! Będę musiała do nich wrócić na kompie, bo oglądanie z telefonu nie pozwala zauważyć wszystkiego, smaczków szczegółów. Przy tej porcji zdjęć ogród rozciągnął się na hektar niesamowite bogactwo!! Zazdroszczę tych wszystkich ławeczek, zakamarków-u siebie nie widzę zupełnie na nie miejsca ani komfortu/radości z ich ewentualnego posiadania

Cieszę się, że Kaffe Fasset tak udana i pachnąca! Na fotkach jest niesamowita, pięknie zapączkowana. Myślisz, że przeżyje patelnię? Chętnie bym ją kupiła, nawet więcej niż 1 sztukę, ale właśnie głównie patelnia wchodzi w grę. Mam do przesadzenia ze 4 róże w tym sezonie, w tym marnie zachowującą się Kimono, sztuk 2..

Przy okazji tych zdjęć odkryłam nowe czarowne miejsce w Twoim ogrodzie i tylko ten post w całości zacytuję, bo nie umiałabym wybrać z takiej ilości więcej fot, mimo że zasługują

inka74 napisał(a)
Ogród pod lasem 18:38, 14 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 9513
Do góry
Ogłoszenie parafialne! Mój dupelek Satomi zakwitł i jednak na Satomi nie wygląda. Jak pech to pech... dwa białe już mam, więc sprzedam za 6 dych. Oto on:

Ogród z zegarem 18:29, 14 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
W zeszłym tygodniu


Dziś


Jeszcze jeden dzień i „zamknę” oczko

Własny Vengerberg 18:12, 14 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
Gdzieś z dwa tygodnie temu zachorowałam na kolejne drzewko. Miauczałam za nim (tym konkretnym), a eM mnie stopował, że nie ma opcji przewieźć.
Dziś eM zaczął urlop, mówi do mnie: wsiadaj jedziemy. Zatrzymuje się pod Ikeą i... zmieniamy samochód. Jak dobrze, że można łatwo wypożyczyć duży samochód.
Czubek zagięty o drzwi, ale dowieźliśmy

Zakopany w przechowalniku zostanie jutro Klon Drummondi przed Wami, 4 metrowy okaz




Zanim go zakopiemy to chcemy wyciąć gałązki z całymi zielonymi liśćmi.
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 18:07, 14 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Relaks po pracy, trawa skoszona, zaeaz lecę na mecz



Zieleń, drewno i antracyt 18:06, 14 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Ewo, mam nadzieję

Marto, w większości babcinych ogrodów rosną, długowieczne, niezawodne, pachnące. U mnie przywołują wyjątkowo miłe wspomnienia

Kilka ujęć wodnych. Mięta bardzo fajnie zarasta otoczenie. Pistacje trochę ucierpiała po ostatnich chłodnych nocach, pożółkły jej końcówki liści. Osoka chyba powinna być bardziej zielona, ale daję jej jeszcze szansę. No i najciekawsze, glony zniknęły, ale pojawiły się ślimaki wodne.
Paeonia - Piwonia 18:02, 14 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Do góry
Kasya napisał(a)
Piękne
A wyżej nie znasz nazw ?

Niestety, nie znam. Jedna z pełnych ciemnoróżowych miała być fioletowa wg etykiety. O nazwach wtedy nie myślałam. (ok. 2011r. )
Interesująca jest ta pusta herbaciana. Kupiona za jakieś grosze. Rośnie obok różowej wczesnej, rozmijają się z kwiatami. Ta jest zdecydowanie późniejsza.


Alexander Fleming


nn


Nn po deszczu
Przerwa na kawę... 17:53, 14 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 16245
Do góry
inka74 napisał(a)
I wieści sprzed chwili - przyszła teraz tylko pomalować na miedziany kolor


Piękny ten szezlong .
Dasz jakąś płaską poduszkę i można leżeć
Przerwa na kawę... 17:50, 14 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
inka74 napisał(a)
I wieści sprzed chwili - przyszła teraz tylko pomalować na miedziany kolor

Piekny szezlag tylko strasznie niewygodny
Doświadczalnia bylinowo-różana 17:17, 14 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Anda napisał(a)
Takie tam z rabaty wschodniej

Ewo czy znasz odmianę tego maku i czosnku obok?
ps. Powtórzę za dziewczynami, cudowne światło masz na zdjęciach. Pięknie podbija urodę ogrodu.

Zdjęcie maku skasowałam przez przypadek, ale u Ciebie jest zaraz przy czosnku
Zieleń, drewno i antracyt 17:13, 14 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
antracyt napisał(a)
babcina piwonia


Bardzo z babcią się kojarzy. Moja takie miała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies