Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 15:55, 14 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ewo, właśnie robiłam sobie ranking zapachowy Na pierwszym miejscu ex aequo Hansa, MW i Duchesse. Za intensywność i nuty. Na razie tylko ta ostatnia sięga powyżej kolan, więc zapach u pozostałych roznosi się dość nisko A kiedy Lykkefund będzie w pełni kwitnienia, to z huśtawki schodzić nie zamierzam No i z niecierpliwością czekam na resztę nowości. To głównie rugosy i historyczne, więc liczę na przyjemne doznania
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 16:12, 14 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Boszsz, będziesz chodzić na różanym rauszu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Yenna 17:13, 14 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 583
antracyt napisał(a)
babcina piwonia


Bardzo z babcią się kojarzy. Moja takie miała
____________________
Marta z Vengerbergu
antracyt 18:06, 14 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ewo, mam nadzieję

Marto, w większości babcinych ogrodów rosną, długowieczne, niezawodne, pachnące. U mnie przywołują wyjątkowo miłe wspomnienia

Kilka ujęć wodnych. Mięta bardzo fajnie zarasta otoczenie. Pistacje trochę ucierpiała po ostatnich chłodnych nocach, pożółkły jej końcówki liści. Osoka chyba powinna być bardziej zielona, ale daję jej jeszcze szansę. No i najciekawsze, glony zniknęły, ale pojawiły się ślimaki wodne.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 23:17, 14 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Te ujęcia wodne hmm podobają mi się bardzo cały czas myślę o czymś wodnym u siebie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mrokasia 23:28, 14 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Ale fajna ta kropelka,bardzo urokliwie wygląda.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mgduska 09:12, 15 cze 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pięknie wyglądają liście pałki w zestawieniu z pistią
Osoka może kolor ma nie bardzo, ale ona daje taki fajny klimat tajemniczości, wgląd w głębię, nie uważasz?

Twoja pistia jest konkursowa w zestawieniu z moją, której musiałam oberwać większą część liści, zostały tylko maleńkie rozetki ze środka. W zeszłym roku nabyłam pistię jakoś w pełni lata i nie zauważyłam, że jest aż tak wrażliwa na zimno. No a w tym - zimna wiosna zniszczyła mi ją prawie.

Miętę mam w najmniejszym oku, ale widzę, jak u Ciebie fajnie zarasta, chyba zgapię ten pomysł

U mnie też są ślimaki w wodzie (jakby mi było mało innych, tfu!), ale woda jest klarowna. W średnim oku, które ma najwięcej słońca są glony nitkowe, które odławiam i traktuję jako nawóz

No a wczoraj wieczorem synek sąsiadki pytał mamę, dlaczego tu jest tyle komarów, hmmm, uciekłam do domu, nie mam z tym nic wspólnego!
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 12:03, 15 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Basiu, Kasiu takie małe a cieszy Najbardziej kiedy mogę obserwować ile różnych owadów i ptaki przylatują do wodopoju.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:14, 15 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mgduska napisał(a)
Pięknie wyglądają liście pałki w zestawieniu z pistią
Osoka może kolor ma nie bardzo, ale ona daje taki fajny klimat tajemniczości, wgląd w głębię, nie uważasz?

Twoja pistia jest konkursowa w zestawieniu z moją, której musiałam oberwać większą część liści, zostały tylko maleńkie rozetki ze środka. W zeszłym roku nabyłam pistię jakoś w pełni lata i nie zauważyłam, że jest aż tak wrażliwa na zimno. No a w tym - zimna wiosna zniszczyła mi ją prawie.

Miętę mam w najmniejszym oku, ale widzę, jak u Ciebie fajnie zarasta, chyba zgapię ten pomysł

U mnie też są ślimaki w wodzie (jakby mi było mało innych, tfu!), ale woda jest klarowna. W średnim oku, które ma najwięcej słońca są glony nitkowe, które odławiam i traktuję jako nawóz

No a wczoraj wieczorem synek sąsiadki pytał mamę, dlaczego tu jest tyle komarów, hmmm, uciekłam do domu, nie mam z tym nic wspólnego!

U mnie na razie tyle samo komarów co z czasów przed oczkiem Duzo bardziej przeszkadzają meszki w trawie, w tym roku w ilości olbrzymiej.
A przyglądałaś się czy coś jeszcze mieszka pod powierzchnią prócz ślimaków. U mnie powoli ilość mieszkańców się zwiększa. Cały czas czekam na ważki i żaby
Wgląd w głębię powiadasz? Mi chyba najbardziej podoba się przęstka, kiedy tak śmiesznie wystaje ponad lustro wody. Tak samo podobało m się ponikło, ale kosz w którym je posadziłam trafiło na dno zbiornika i już jest tylko wodną trawką.
Czuję, że za ok 3tyg będę mogła rośliny na 2 oczka podzielić
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:19, 15 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Lykkefund w kocimiętce
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies