Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Agatorek 18:04, 14 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Kupiłaś coś?

Mi też się podoba ten zakątek z placykiem, który zacytowała Ewa. Masz bardzo bujny ogród, ładne, spore drzewa i naprawdę dużą różnorodność na rabatach. To jest to, co lubię
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasia_CS 18:41, 14 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
O matulu, ile fotek! Będę musiała do nich wrócić na kompie, bo oglądanie z telefonu nie pozwala zauważyć wszystkiego, smaczków szczegółów. Przy tej porcji zdjęć ogród rozciągnął się na hektar niesamowite bogactwo!! Zazdroszczę tych wszystkich ławeczek, zakamarków-u siebie nie widzę zupełnie na nie miejsca ani komfortu/radości z ich ewentualnego posiadania

Cieszę się, że Kaffe Fasset tak udana i pachnąca! Na fotkach jest niesamowita, pięknie zapączkowana. Myślisz, że przeżyje patelnię? Chętnie bym ją kupiła, nawet więcej niż 1 sztukę, ale właśnie głównie patelnia wchodzi w grę. Mam do przesadzenia ze 4 róże w tym sezonie, w tym marnie zachowującą się Kimono, sztuk 2..

Przy okazji tych zdjęć odkryłam nowe czarowne miejsce w Twoim ogrodzie i tylko ten post w całości zacytuję, bo nie umiałabym wybrać z takiej ilości więcej fot, mimo że zasługują

inka74 napisał(a)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 19:08, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Pojechałam po 3 róże a wyszłam z 5, plus ostróżka, hortka na pniu na różankę, krzewuszka biała do narożnika i jedna mała kulka cisowa. Limit na ten sezon wydatków wyczerpany. Doniczek znowu od pyty. Nic tylko kląć. Wejść do ogrodniczego po porządkach w rabatach - duuuuży błąd.

Trafiły do mnie: Boscobel, Jubilee Celebration, Madame Judy Dench, Lady Megginch i Goethe.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 19:18, 14 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
inka74 napisał(a)
Pojechałam po 3 róże a wyszłam z 5, plus ostróżka, hortka na pniu na różankę, krzewuszka biała do narożnika i jedna mała kulka cisowa. Limit na ten sezon wydatków wyczerpany. Doniczek znowu od pyty. Nic tylko kląć. Wejść do ogrodniczego po porządkach w rabatach - duuuuży błąd.

Trafiły do mnie: Boscobel, Jubilee Celebration, Madame Judy Dench, Lady Megginch i Goethe.


Wiesz ile ja sosen kupiłam w piątek ? Szaleństwo
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 19:23, 14 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ładne zakupy patrzę na zdjęcia jubilee celebration w necie i są zarówno patrzące do dołu jak i uniesione-ja mam royal jubilee np. i w tym roku już ma lepiej uniesione kwiaty-one chyba sztywniejsze są z kolejnymi sezonami

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 20:09, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasya napisał(a)


Wiesz ile ja sosen kupiłam w piątek ? Szaleństwo
widziałam, liczyć skończyłam na 5. Ale może mi coś umknęło
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 20:11, 14 cze 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Znowu zakupy? Kupiłaś nową działkę i cichcem obsadzasz?
Fajny szezlong, bardzo w twoim stylu. Będzie świetnie wyglądał w ogrodzie.
Kwitną już u ciebie rośliny które u mnie się ociągają. Jednak słońce robi robotę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 20:16, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasia_CS napisał(a)
Ładne zakupy patrzę na zdjęcia jubilee celebration w necie i są zarówno patrzące do dołu jak i uniesione-ja mam royal jubilee np. i w tym roku już ma lepiej uniesione kwiaty-one chyba sztywniejsze są z kolejnymi sezonami

Tu na razie są wyciągnięte sadzonki. Ktoś je za mocno nawiózł lub za długo w tunelu były. Royal też mam. W drugim sezonie miała sztywniejsze kwiaty. Ale nadal bardziej w dół. Mimo tego ją lubię.

Przyjechałam do domu i zaczęła się kombinacja gdzie co wsadzić. Dramatu nie ma ale jeden tetris trzeba zrobić i wszystko wejdzie, nawet bez upychania kolanem a już miałam stracha...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:21, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
April napisał(a)
Znowu zakupy? Kupiłaś nową działkę i cichcem obsadzasz?
Fajny szezlong, bardzo w twoim stylu. Będzie świetnie wyglądał w ogrodzie.
Kwitną już u ciebie rośliny które u mnie się ociągają. Jednak słońce robi robotę.
Gdzie tam nowa działka. Ja po prostu gęściej sadzę i tnę a nie co metr jak w nowoczesnych ogrodach żartuję. Okazało się po usunięciu tulipanów, że sporo roślinek gdzieś po prostu znikło. Części nie odkupię bo nigdzie nie ma jak wilczomlecz Tiny Tim. Może się jeszcze później pojawi. Część kompozycji mi się znudziła. I stąd roszady są.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:29, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasia_CS napisał(a)
O matulu, ile fotek! Będę musiała do nich wrócić na kompie, bo oglądanie z telefonu nie pozwala zauważyć wszystkiego, smaczków szczegółów. Przy tej porcji zdjęć ogród rozciągnął się na hektar niesamowite bogactwo!! Zazdroszczę tych wszystkich ławeczek, zakamarków-u siebie nie widzę zupełnie na nie miejsca ani komfortu/radości z ich ewentualnego posiadania

Cieszę się, że Kaffe Fasset tak udana i pachnąca! Na fotkach jest niesamowita, pięknie zapączkowana. Myślisz, że przeżyje patelnię? Chętnie bym ją kupiła, nawet więcej niż 1 sztukę, ale właśnie głównie patelnia wchodzi w grę. Mam do przesadzenia ze 4 róże w tym sezonie, w tym marnie zachowującą się Kimono, sztuk 2..

Przy okazji tych zdjęć odkryłam nowe czarowne miejsce w Twoim ogrodzie i tylko ten post w całości zacytuję, bo nie umiałabym wybrać z takiej ilości więcej fot, mimo że zasługują

w sensie, że za dużo fotek? Wychodzę z założenia, że raz na miesiąc a kompleksowo.

U ciebie wystarczy piękna i romantyczna altana. Ja w sumie mam takich miejsc kilka i wbrew pozorom korzystam ze wszystkich. Szczególnie teraz w trakcie pracy zdalnej lubię wyjść do ogrodu na chwilę na kawę. Z każdego z tych miejsc mam inny widok.

To wejście na cienistą co zacytowałaś należy do moich ulubionych. Drugie, które bardzo lubię to cypelek przy tarasie z kocimiętką.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies