Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 08:31, 14 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
daszum napisał(a)
Aż się boję pisać, ale u mnie nie ma takiej plagi gołych ślimaków.
Może to kwestia ziemi - suchy piaseczek, poza tym u mnie jest niewiele roślin dla nich atrakcyjnych.
Ale wczoraj po deszczu pojawiło się sporo ślimaków z domkiem.




Danka u mnie też nie było. W zeszłym roku jak na watkach pisali o ślimakach to patrzyłam i jednego nie znalazłam a teraz zatrzęsienie.
W każdym razie zrezygnuje z wielu roślin które lubią ślimaki.
Dalie męczę się od marca wsadzam do donic aby później ślimaki zjadły.
Nasturcji nasieje trzeba to wytępić w jakiś sposób. Podobno Gorczyca też dobra
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 11:06, 14 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Elu ślimaków współczuję, wszędzie czytam, że to plaga... rozsypują kruszone skorupki od jajek, są niebieskie granulki do zwalczania, ale też pułapki, spróbuj nalać piwo do podstawek wejdą tam, jak się uchlają to je zgarniesz z miski. Albo kup takie pułapki miseczki z przykrywką.
Ślimaki lubią wilgoć, u Ciebie wilgoć na glinie długo się trzyma...

Twoja krzewuszka ładnie kwitnie, a moja bordowa od tylu już lat i stale przemarza...

Pozdrawiam
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 14:05, 14 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
SlonecznyOgrod napisał(a)
Elu ślimaków współczuję, wszędzie czytam, że to plaga... rozsypują kruszone skorupki od jajek, są niebieskie granulki do zwalczania, ale też pułapki, spróbuj nalać piwo do podstawek wejdą tam, jak się uchlają to je zgarniesz z miski. Albo kup takie pułapki miseczki z przykrywką.
Ślimaki lubią wilgoć, u Ciebie wilgoć na glinie długo się trzyma...

Twoja krzewuszka ładnie kwitnie, a moja bordowa od tylu już lat i stale przemarza...

Pozdrawiam




Jadę dzisiaj do obi i kupię te pułapki.

Odnośnie krzewuszki Darcia miałam taki sam problem. Rosły przy siatce chciałam mieć piękny szpaler który miałam tylko jeden rok. Następne lata mimo, że zawijalam zawsze marzły. Przyczyną marznięcia jest zimny mroźny wiatr przeczytaj sobie. Krzewuszki muszą mieć zaciszne miejsce osłonięte od mroźnych wiatrów.
Po przeczytaniu rad przesadziłam wszystkie krzaki w jedno miejsce osłonięte i od tego czasu każdego roku dobrze kwitną. Trochę im przymarzają końcówki, ale to nie ma znaczenia.
Sprawdź gdzie twoja krzewuszka ma dobre miejsce ustronne bez mroźnych wiatrów bo to jest jedyny minus jej nie kwitnięcia.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:37, 14 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Jeszcze trochę fotek z niedzieli

Ciemny rozchodnik, ale nie powala.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:52, 14 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
CD





Azalie przekwitają szału w tym roku nie było.



Atak ślimaków gałązki wygryzione. Czosnek gigant



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 13:03, 16 cze 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
U Ciebie jeszcze kwitną azalie? Widocznie to jakaś późna odmiana.

Nie wiem co zacytować, bo wszystko mi się podoba, za wyjątkiem szkód ślimakowych.
Ten czosnek też mam

Ela, wstawiłam u siebie wykaz i zdjęcia roślin wodnych, które dostałam jesienią od Grześka.
Spójrz, może po zdjęciu poznasz co to za roślina z wykazu, bo tylko część przeżyła zimę w piwnicy.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
anabuko1 18:06, 16 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Piękna azalia Trochę podobna do mojej
Ech te slimory paskudne
Takie ładne hosty psuć .
Czosnki są cudniaste .i wszędzie pasują
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 18:54, 16 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
daszum napisał(a)
U Ciebie jeszcze kwitną azalie? Widocznie to jakaś późna odmiana.

Nie wiem co zacytować, bo wszystko mi się podoba, za wyjątkiem szkód ślimakowych.
Ten czosnek też mam

Ela, wstawiłam u siebie wykaz i zdjęcia roślin wodnych, które dostałam jesienią od Grześka.
Spójrz, może po zdjęciu poznasz co to za roślina z wykazu, bo tylko część przeżyła zimę w piwnicy.




U mnie azalie w tym roku trochę później zaczęły kwitnąć.
Danusia to nie Śląsk południe Polski tutaj Mazowsze i zawsze chłodniej. Jeszcze one mają słonko od godz 13 po południu trochę je też mróz musnął więc nie wszystkie zawiązane pąki rozkwitły.

Jeszcze jedna kwitnie z pachnących ale u niej kwiatów nie widać odrosty już na długie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 05:37, 17 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Azalie i u mnie w tym roku byle jakie i jakos szybko przekwitły. Dziwne, bo mają niby ciepło i kwaśno. Wywaliłam 3 japońskie, zamiast nich siewki lawend dam.
ślimaków mam zatrzęsienie, ale też i idealne dla nich warunki.
Kupiłam dalię, miała juz listki, na drugi dzień nic nie ma, wykopałam, a ona cała w golasach. Jeżówki zmasakrowane w tym roku przez ślimaki, a mrówki kopce w trawach robią.
Ciągle coś i znowu upały i brak deszczu, rodki i hortensje a nawet te sucholubne tego nie wytrzymują.
Kwitnie ci dużo roslin, co jedna to piękniejsza
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ania111 06:37, 17 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ela ,

Wszystko pięknie rośnie
Azalie olśniewają
a rozchodnik , jak podrośnie będzie jeszcze piękniej ,
poczekaj aż zakwitnie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies