Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród w dolinie 21:41, 10 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Mgduska napisał(a)
U mnie też jest obfitość opuchlaków, szczególnie do domu się pchają. Taki szkodnik, kto by pomyślał, a mają taki poczciwy wygląd...U mnie głównie bergenia ma pogryzione liście, trochę lałam wrotyczem w zeszłym roku, w tym też będę, bo skoro są widoczne, znaczy, że za mało lałam.
Z planowej uprawy truskawek zrezygnowałam, bo słabo owocowały. Zostały mi tylko krzaczki, które się same wysiały, albo przeszły kłączami. Rosną na rabatach z innymi kwiatami i kwitną. Zobaczymy, co będzie dalej.

znalazłam taką informację - zwalczaniu kwieciaka

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii?page=13

Dobrze się za niego wziąć, bo larwy żyją w ziemi, uszkadzają korzenia, a potem wyłażą i wiadomo, co dalej...


Właśnie zastanawiamy się, czy nie ma opuchlaków, bo platan jakiś ponadgryzany

Starałam się zebrać większość pąków, żeby nie spadły na ziemię ale z pewnością coś spadło.

Magda, truskawek mam jedną skrzynkę paletową, symbolicznie, bo miało być dla dzieci ale truskawki miały w tym roku mnóstwo pąków. Jak na złość.
W przyszłym roku zastosuję jednak oprysk przed owocowaniem, jak zauważę dziurki na liściach (już teraz wiem, że to od nich).
Dzięki za linka, trzeba będzie coś sporządzić, tylko z czasem kiepsko u mnie, nie wyrabiam na zakrętach

mrokasia napisał(a)
Śliczne orliki! A truskawek szkoda, chłopcy mieliby co skubnąć.
Ja też czekałam w napięciu czy mi iryski zakwitną .


Kasiu, coś tam będzie, dzieciaki będą wiedzieć, skąd są truskawki
Na irysy wciąż czekam w napięciu Będą już za chwilę, już za momencik

Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni 21:40, 10 cze 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Do góry
Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni 21:35, 10 cze 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Do góry

Jurajski Ogród 21:35, 10 cze 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)

Kicia piekna i obrazki jak zwykle codowne czy na tej fotce jest stokrotka karwiskiego? Ostatnio kupilam 3 sadzonki ciekawa ich jestem

Pozdrawiam
Ptasi gaj 21:34, 10 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
daszum napisał(a)



Ela dziękuję za zdjęcia wiąza. Mnie się podoba
Nie zwracam szczególnej uwagi na przebarwienia drzew liściastych jesienią ponieważ przez cały rok mam kolorowe iglaki

U mnie na polach widzę dużo jęczmienia, więc jak dojrzeje przygotuję sobie kilka wiązek słomy




No widzisz przecież Opolszczyzna to słynie z siania pszenicy, buraków i jęczmienia.

A ja zwracam po to kupilam piękne dęby Grinn pilar. Jak będziesz miała burasa jesienią wśród kolorów to zmienisz zdanie.

Bury czy czerwony co wybierasz


Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :) 21:33, 10 cze 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3589
Do góry
Pierwsze poziomki
W ogródku emerytki 21:33, 10 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Chiastofil naprzeciwlistny.

Powojnik My Darling.


A to trójkącik 2,6x2,6x3 m dla jałowca Wilseder Berg, myślę, że mu wystarczy miejsca
W ogródku emerytki 21:25, 10 cze 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Dziś padało i to nieźle, podlało rośliny
A potem zaświeciło słońce i ładnie wyszły funkie w kropelkach


Kwitną krzewuszki nn.

Aster nn. i gwiazdorzące irysy.


Ogród z plażą 21:25, 10 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Kupiłam dziś bodziszka czerwonego korzeniastego x 3 (to chyba pomysł Roocika)



oraz dzwonka campanula x 2



Śmiałka darniowego posadziłam przy klonie i zaczęłam tworzyć.

Czy to ma wg was jakiś sens? Tam gdzie koła będzie ścieżka.
Przy tarasie żurawka.
Bodziszki przy lilaku.
Na zewnątrz dzwonek na przemian z jakimiś trawami (z tego co widziałam dzwonek rośnie tworząc ładne kulki)
Jeśli tak to co dalej? Jakieś tuje? Tawuły? Widziałabym w tym miejscu coś małego iglastego. Kule? Stożki? Coś innego?







Ptasi gaj 21:25, 10 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
Makao_J napisał(a)
Te irysy żółte tak Ci rosną w kamieniach ładnie. Mają tam wodę w nogach? Dużo słońca?

Moje fioletowe (stara odmiana) już mnie wkurzają bo w półsłońcu nie dawały rady a w cieniu słabo kwitną. Nie mogę im dopasować a u Ciebie rewelacyjnie rosną.

Mam też variegaty ale z nimi nie mam problemu. Rosną w słońcu a ta stara babcina odmiana mnie rozczarowuje.

Co robisz ze swoją? Może ja spróbuję.




Aniu sama się zastanawiam co im tak służy że tak dobrze rosną. Napisałam wcześniej że w żwirze, podlewam od wielkiego gwizdu. Wszystkie w oczku to są z tej kępy. W zeszłym roku połowę irysów z tej kępy po okwitnieciu przesadziłam w różne miejsca już tak nie rosną ale to pierwszy rok muszą się zaaklimatyzować.
W oczku w wodzie na gl ok 8 cm tak nie rosną.

Jeżeli chodzi o syberyjskie te kępy posadzone w 2013 roku i tak się rozrastają. Też miałam usunąć przynajmniej pierwsza z brzegu, ale wrośnięte że szpadel można połamać.

O ta ma średnicę ok 60 cm. Chętnie bym tu posadziła jakieś drzewo, ale eM nie daje ruszyć. Te irysy też nie są specjalnie podlewane ani nawożone. Pełne słońce.



Aniu jeszcze może być jedną przyczyną nie kwitnięcia twoich irysów. Jak one posadzone. Moje mają prawie korzenie na wierzchu. Mówią, że irysy wtedy kwitną dobrze jak korzenie ma wygrzane.
Sprawdź jak variegaty posadzone.

To podobna sytuacja jak z piwoniami.

Zrobię fotki korzeni to zobaczysz

Przerabianie ogródka pod swój gust 21:21, 10 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Kilkudniowy kompost z trawy i wiorkow-po kilku dniach temperatury 65 stopni.Az dymial


Nawet rzezucha rosnie jak na drozdzach


Przerabianie ogródka pod swój gust 21:19, 10 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry










Malinki obrodzily




Przerabianie ogródka pod swój gust 21:01, 10 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Roslina syna w zimie stoi w pokoju


Niedlugo cale zarosna, musze je troche wyciac. Ale wlasnie o to chodzilo, bo tu sa mocne wiatry i rosliny je teraz przytrzymuja







Gozdziki sie otwieraja-za chwile zacznie oblednie pachniec.




Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 21:00, 10 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14148
Do góry
Jeszcze chwilka...



Kocham stipy...
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 20:59, 10 cze 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10934
Do góry
Na razie szukam świecznicy i zobaczę, czy jej tam dobrze będzie.



A dziś kilka obrazków debiutanckiej folii piękne to nie jest, ale cieszy jak coś swojego rośnie,
A zwłaszcza picholki






Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 20:59, 10 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Ja się nią zachwycam to będę zanudzać
Kolor póki co daje po oczach



Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 20:57, 10 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Takie tam trzy wieczorne pstryczka




Choroby i szkodniki cyprysików, cyprysik - Chamaecyparis 20:48, 10 cze 2021

Dołączył: 11 maj 2021
Posty: 14
Do góry
Dzień dobry,
Jeden z moich cyprysików alumii wygląda na zmarnowanego. Proszę o informację czy powinnam się martwić ?
Sadzone 10.2020, nie wiedziałam tylko, że trzeba osłonić na zimę
Dwa skrajne podratowalam nawozem przeciw brązowienie igieł a ten coś nie chce rosnąć


Blaski i cienie nowego życia 20:46, 10 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
ewsyg napisał(a)
Wpadłam z pozdrowieniami


Dzięki. Nic nie robię bo zdrowie mi nawaliło. Zapowiada się martwy sezon. Mogę dać tylko fotki tegoco cieszy i jest efektem pracy poprzednich lat.

Edenki

Sałatka pokrzywowa 20:43, 10 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Mgduska napisał(a)
Juzia, patrzaj


Juzia czymś sobie zasłużyła? Czy tylko pyta?
Na takiego irysa wszyscy chcą parzać. Irys cudo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies