Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród w dolinie 21:05, 02 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Na kalinie jakieś orgie



Mały kwiatek a cieszy , chociaż prawie go nie widać pod liściem



Takie ładne różowe orliki będą


Poziomki

Choroby i szkodniki wiązów, wiąz - Ulmus 21:04, 02 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
sullifan napisał(a)
Witam. Mój wiąz nie wypuścił liści w ta wiosnę pisałem o ty powyżej, widać rany, blizny na pniu po mrozach. Po zeskrobaniu zewnętrznej warstwy z pnia wygląda to tak jak na zdjęciach, więc chyba nie jest za dobrze, ale czy jest nadzieja czy tylko pozostaje wykopanie? Gałęzie na górze mają jasno zielony kolor po oskrobaniu wiec jest ok, ale czy zaraz nie uschną?




tego nikt nie jest w stanie stwierdzić, ja nie wiem co się stanie
Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea 21:03, 02 cze 2021


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Do góry
Proszę o radę. Świerk inversa posadzony 3 lata temu. Mało rośnie i dziwnie ciemnie wygląda. Na igłach ma czarny nalot. Co to może być?
Choroby i szkodniki wiązów, wiąz - Ulmus 21:03, 02 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
sullifan napisał(a)
Dzień dobry

Mam problem z jednym z wiązów. Na wiosnę wypuścił paki, a z nich delikatne płatki i nagle stanął w miejscu od 2 tygodni nic sie nie dzieje podczas gdy ten obok cały czas się rozwija.
Czy może to być przyczyną, że ostatnie mrozy spowodowały, że paki nie przetrwały? Co teraz powinienem zrobić?



Nic nie możesz zrobić, jedynie czekać, mógł przemarznąć gdy już puszczał pąki.
Ogród w dolinie 21:01, 02 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Piękny był dzisiaj dzień.
Od trzech dni obrabiam choiny kanadyjskie, odchwaszczam, nawożę i daje nową korę, bo po starej ani śladu. Jeszcze mi 5 sztuk zostało Choinom w tym roku dobrze.
I takie tam Wciąż to samo

Choiny ładnie rosną, tfu, tfu



Czeremcha colorata wciąż nie posadzona


Hortensje Wims Red są coraz lepiej widoczne ale nadal pikutki i dereń ładnie dziś świecił



Tu jeszcze nie skończone, mam plany na dosadzanie

Ogród z zegarem 20:49, 02 cze 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Agatorek napisał(a)
Pani Kalina się ugina pod ciężarem kwiatów


Pan judaszowiec się rozkręca

Pani kalina i pan judaszowiec super, reszta też nie gorsza
Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... 20:42, 02 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Wracam ze storczykami







Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 20:40, 02 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21531
Do góry
Kasya napisał(a)
Paczki paczki... ciagle jeszcze paczki

Wchodzę, czytam - paczki poprzychodziły, myślę sobie co ta Kasia nakupiła, że tyle paczek...
Ogród z zegarem 20:34, 02 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14144
Do góry
Gdybys chciala mieć ładne, a dodatkowo niewidoczne płotki i do tego byłabyś skłonna wydać kasę to polecam metalowe zielone ażurowe panelowe. Oczywiście przy złożeniu, ze Twoje psy nie bedą chciały ich przeskakiwać czy taranować .
Ja mam takie przy jednej rabacie (daj znać - usunę). Nie widać ich właściwie wogóle. Moje maja 60 cm wysokości, ale są tez wyższe.

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 20:27, 02 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
mak kilka roślin od niej i codziennie jest okazja żeby ją wspominać, a to minął już rok jak nie ma jej wśród nas.
poniżej hosty od niej i sadzone jej ręką

Ogrodowe marzenie Mrokasi 20:27, 02 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21531
Do góry
Właśnie wróciłam z ogrodu po oprysku lepinoxem . Co prawda gąsiennic nie znalazłam ale skutki ich żerowania jak najbardziej. Więc czym prędzej zrobiłam oprysk.
No i pstryknęłam kilka portretów.
Mikrokwiatuszek zawilca wielosiecznego

Bodziszek

Pięciornik bylinowy

Kukliki


Kaliny


Rutewka
Sezon 2017 u Hanusi 20:24, 02 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Peonie u mnie tez w pąkach. Majowe zaczęły dopiero pękać. Bdez dopiero się rozwinął, i pelniki, wszystkie te rośliny z opoźnieniem.

Kamasja

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 20:21, 02 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Pączki pączki... ciagle jeszcze pączki
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 20:14, 02 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Haniu w tym roku żurawki są w dość dobrej kondycji, bo ich nie ruszałam na wiosnę. Mam ich sporo bo zbierałam je przez 11 lat, kilka kupiłam a większość na zasadzie wymiany z innymi ogrodniczkami

Te z dużymi pięknymi liśćmi dostałam od Bogusi, dzięki temu zachowały się, u niej na Zacienionej wymarzły

Zielonym do góry... 19:58, 02 cze 2021


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
Takie tam co jeszcze kwitnie
Sezon 2017 u Hanusi 19:56, 02 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Jolu, dziękuję, po szczepieniu z marszu zaliczyłam ogród i podlewanie, ramię czuję, że mam, ale nie boli tak jak poprzednio. Chyba, żeby sie rozbujało jutro. Zobaczymy po nocy.

A w ogrodzie podlewanie wczoraj posadzonych i pielenie, pielenie, pielenie. Ale już co raz lepiej widać, krokusowe liście już prawie ogarnięte. Zaczęły żółknąć i pokładać się. No to leżą teraz na kompostowniku, a rabatki przejrzały. Kplejnym
pobytem zasilanie nawozowe.

Pomidory zaczynają kwitnąć. I majowa spoźniona o 2 tygodnie.
Zielonym do góry... 19:55, 02 cze 2021


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
Rodkowa też powoli zaczyna.. podobają mi się jak kwitną żurawki


Czochy pierwszy raz w tym sezonie
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 19:51, 02 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Na starca angel wings się dzisiaj skusilam
Zielonym do góry... 19:49, 02 cze 2021


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
No jedna usunięta zobaczymy jak będzie teraz..

nową azalia Shanel pachnie super..
Przerwa na kawę... 19:47, 02 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
inka74 napisał(a)
Kasia, odpoczywam choć trochę wcześniej byłam odebrać taką piękność.


A tyle mnie czeka do sadzenia. Jak dam radę to jutro lub w sobotę.



Jola, buzia mi się śmieje jak czytam o zięciu. U mnie oboje dziś dostaliśmy drugą dawkę. eM przez przypadek, jak zwykle bo ktoś nie przyszedł a on już w sumie mógł. Więc jedyna nadzieja w dziecku ale ten to na razie tylko kotleta usmaży, herbatę zrobi i pizzę odgrzeje może dramatycznie nie będzie.

A jaka to piwonia ? Bardzo ładna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies