Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród bez reguł 11:07, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Róże wszystkie zapączkowane, ale najbliższa kwitnienia jest Edenka. Ma w tym roku kratkę, może rosnąć
A może ktoś podpowie, czy trzeba ją upinać na podporze, czy będzie się wspinać samodzielnie?
Gaury dają nadzieję na kwitnącą chmurę



Naparstnice w gotowości, a w zaciszu balkonu President

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 10:57, 27 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
A to mój ostatni zakup różany - może nie jest demonem rozkrzewienia, ale była tylko jedna sztuka, więc się zdecydowałam.



tu w białe miejsce płotu pójdzie dereń Iwory halo, który już czeka na wsadzenie


z kolei tutaj tak metr od prawego krańca rabaty chciałam wsadzić derenia elegantissima na pniu, którego też już kupiłam.. postawiłam, ale się jeszcze waham, bo zarówno on i hakuro mają pstrokate liście i czy nie będzie wiało nudą... ato co tam tak bujnie rośnie, to... pokrzywa! niesamowicie dobry sposób na niewchodzenie dzieci w rabatę


I tarasowy widoczek po raz kolejny
Ogród bez reguł 10:57, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Żylistek też się szykuje do kwitnienia



Brunery szaleją



Wiąz rośnie W ub. roku był niższy niż kwitnąca brunera

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 10:51, 27 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Helen napisał(a)
Jesteś mistrzynią tortową


hihi do mistrzostwa baaardzo daleko, ale lubię sprawić dzieciaczkom przyjemność i też sobie ładnym wyglądem tortu
pokażę jeszcze pierwszy mój musowy z polewą lustrzaną dla Kuby. Przybranie owocami słabe, ale Kuba bardzo chciał owocki





Magleska napisał(a)
Kasiu
tort wygląda pysznie

a widoczki z tarasu cudne

i był mniami! Fajnie też warstwy wyszły.


Agatorek napisał(a)
Torcik bombowy

I jaki ładny arbuzik na drugim tle


Trochę trzeba się napracować, ale sporo satysfakcji i poezja smaku
Ogród bez reguł 10:36, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Kielichowce pięknie zapączkowane. Przycinałam je delikatnie jesienią, bez szkody w kwitnieniu, więc w tym roku znów je trochę ciachnę Zagęszczą się, no i przykrócę wybujałe pędy, bo już widzę, że one potrafią

Hartlage Wine



Venus
Ogród bez reguł 10:31, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Kwitnie glicynia w sąsiednim ogrodzie. Pachnie jak w perfumerii, cudnie po prostu



Ręka na zdjęciu ma pokazać skalę wielkości, myślę, że te kiście mają 40-45cm długości

Ogród bez reguł 10:28, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Wczoraj dotarły sadzonki kuklików. Kolejna zaraza się szerzy
Moje to Flames of passion, Mai Tai i Coctail Cosmopolitan. Sadzonki bardzo ładne, złago słowa nie powiem

Zacisze Alicji 10:13, 27 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
daszum napisał(a)
Uwielbiam zdjęcia stawu, wprowadza taki spokój.

Moje Calsapy też kwitną

Alicja, jaki wielki jest Twój tulipanowiec ?
U mnie piasek, mam nadzieję, że taki wielki nie urośnie.


Danusiu! Miło mi, że staw Ci się podoba
Calsapy myślę, że się nam udały.
Tulipanowiec jest duży, rośnie akurat od strony sąsiada, więc porównując z jego domem - jednopiętrowym, zaczyna go przerastać. W ubiegłym roku pierwszy raz zakwitł, na dodatek na samej górze. Wszyscy się ze mnie śmiali, że muszę sobie kupić lornetkę, żeby podziwiać kwiaty.



Na tym zdjęciu wygląda na jeszcze wyższy, bo zdjęcie robione od dołu.
Ogrodowe marzenie Mrokasi 10:11, 27 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
mrokasia napisał(a)


Szersze ujęcie .


Faktycznie przykuwa uwagę! Kasiu, ja to zawsze podiziwam z jaką lekkością tworzysz tak nasadzenia, że jest fajna perspektywa - z daleka i z bliska Są te punkty, na których można zawiesić oko
To tu- to tam- łopatkę mam ! 10:08, 27 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Oczarowana jestem tym widoczkiem Bardzo fajne są u Ciebie te przepierzenia, zakątki tworzone umiejętnymi dobranymi nasadzeniami
Zacisze Alicji 09:56, 27 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
10m x 30 m= 300metrów kwadratowych, to tyle co moja cała działka. Pozdrawiam.


Hanusiu! Widziałam o wiele większe stawy, dlatego piszę, że mój nie jest duży.
Haneczko! Serdecznie zapraszam nad staw.

W ogródku Martki 09:53, 27 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Obejrzałam dziś jeszcze raz listki słabującego Sango Kaku i znalazłam małe pękate coś. Czy to podobne do przędziorka?
Zacisze Alicji 09:52, 27 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Margerytka40 napisał(a)


Alu jak marzanka wygląda dalej w sezonie? Ma dalej ładne listki czy brzydnie? Chętnie bym ją zaprosiła do ogrodu


Asiu! Najładniejsza jest teraz w maju, jak zresztą wszystko, świeże, zielone, ale potem też wygląda nieźle.
Na zdjęciu, jeśli dasz rady powiększyć wśród opadłych liści i bluszczu widać listki marzanki, jeszcze zielonawe, chociaż jesień.



Dębowe zakątki 09:47, 27 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
anabuko1 napisał(a)


Jestem bardzo ciekawa kwiatów tego modraka .Kupiłam małą sadzoneczkę w ubiegłym roku.
Zaciekawiła mnie w necie. Na żywo jeszcze jej nie widziałam.



Kiedy zobaczyłem tę fotografię pomyślałem, że przecież to akant. Modraka nie znałem. Sprawdziłem w necie. Masz piękny okaz modraka. Życzę Ci aby rozwijał się i kwitł jeszcze piękniej niż te w necie
Ptasi gaj 09:47, 27 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Zdjęcia ze spaceru to Powsin. Fotka dla tych którzy mają brzozy taka siatka korzeni jest w waszych ogrodach.





No niestety, tak to wygląda, gdybym to wiedziała 20 lat temu. Teraz już nic nie poradzę, drzewa porosły wielkie
Ogród z koroną w tle 09:35, 27 maj 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Do góry
O takie już są w innym miejscu - ta lampka ma 40 cm wysokości
Myślę że jeszcze chwila i zacznie kwitnąć. To jest moja najwcześniej startująca odmiana traw.
Zacisze Alicji 09:30, 27 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
an_tre napisał(a)


Alicjo piękne okazy z twojego ogrodu przyciągają wzrok, obrazy z oczkiem wodnym i okalającą je roślinnością przepiękne, tajemnicze i romantyczne miejsca
przypomniałaś sposób,że też mam konwalie, berberysy, trzmielinę i pewnie też kwitną jutro muszę tam zajrzeć


Aniu! Dziękuję. W maju wszystko tak szybko rośnie, zakwita, że trzeba często zaglądać w różne miejsca w ogrodzie, żeby czegoś nie przegapić.
Dębowe zakątki 09:21, 27 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Mam nadzięję ,ze nie osierocił.
I u mnie będzie gdzieś żył. Teren duży



Jestem bardzo ciekawa kwiatów tego modraka .Kupiłam małą sadzoneczkę w ubiegłym roku.
Zaciekawiła mnie w necie. Na żywo jeszcze jej nie widziałam.
W tym i podrosła. I mam nadzieje, że liście też jeszcze się rozrosną. I ten kwiatostan pójdzie do góry. Mam ja posadzoną niedaleko stawu.
Tylko ciut wyżej, bo bałam się, czy będzie znosić zimowo-wiosenne zalewanie.
Wcześnie wypucza listki. I były przymrozki i bałam się, ze zmarzną. Ale nie. Przeżył dobrze.
Mam nadzieję, ze pójdzie wysoko. I będzie przypominał te kwitnące z fotografii w necie.



Aniu! Bardzo zaciekawiła mnie ta roślina. Też widziałam ją tylko na zdjęciach i w jakimś programie, może w Mai. Bardzo mi się spodobała, taka ogromna, biała chmurka kwiatów. Ciekawa jestem, jak Ci będzie kwitła. Na razie wygląda okazale.
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:41, 27 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry


Basia - Mój Świat 08:37, 27 maj 2021


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1349
Do góry
Coś już kwitnie

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies