Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 11:28, 26 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Basia_KRK napisał(a)

U mnie tiarella 'Pink Skyrocket' w zeszłym roku była obsypana kwiatami, a w tym roku jakoś marnie Kilka sadzonek w ogóle nie ma kwiatów, kilka ma same kwiaty bez liści (pewnie ślimaki zeżarły), kilka ma dosłownie po jednym kwiatostanie, jakoś tak nie równo rosną, mimo, że wszystkie praktycznie obok siebie..
Ot, ciekawostka... Może były mocno podpędzone w szkółce, a teraz odreagowują... U mnie było na odwrót - sadzone na rabatę w lipcu, więc zero kwiatów, w ub. roku kwitnienie nienachalne, a w tym już jest co podziwiać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:30, 26 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
tulucy napisał(a)
Ja zrobiłam trzecie podejście do tiarelli. Jak mi nie wyjdzie, to pasuję. Te z pierwszego - zniknęły całkiem, chyba uciekły, bo śladu po nich nie znalazłam nawet Z drugiego - przeżyły, ale marnie się mają, muszę je przesadzić. Te z trzeciego nówki sztuki na razie się aklimatyzują.
No to trzymam kciuki, żeby się zaaklimatyzowały i dały czadu
Ja je bardzo lubię
Mam tiarellę Wherry'ego, która dopiero po przesadzeniu na cienistą zaczęła dawać oznaki życia, wcześniej to była wegetacja.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:31, 26 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
Zawilce wielkokwiatowe wiosenne mam i faktycznie, zagarniają przestrzeń . Na frontowej to mnie cieszy ale na rabacie za domem pożarły hakonę, hostę Praying Hands i tawułkę. Muszę je ograniczyć, czekam aż przekwitną i przeniosę trochę pod klona Ginnala na basenową. Niech tam sobie zadarniąją. One dadzą radę w cieniu? Będą kwitły?

A tiarelki u mnie też nierówno - dwie kępy mają ładne liście i kwitną, trzecia puściła zaledwie kilka listków. Ale są urocze, to fakt.
Kaśku, ja swoje rwę jak perz Trzymam je w ryzach, bo tuż obok są jarzmianki, więc nie ma opcji...
Powinny dać radę w cieniu bez łaski w końcu to zawilce
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Roocika 19:07, 26 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, tiarelki rzeczywiście ślicznotki, takie delikatne się wydają.
Kocimiętki Xinjuz kwitną?
Pozdrawiam Asiu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
galgAsia 10:14, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Roocika napisał(a)
Asiu, tiarelki rzeczywiście ślicznotki, takie delikatne się wydają.
Kocimiętki Xinjuz kwitną?
Pozdrawiam Asiu
Kocimiętka normalnie o tej porze była już oblegana przez wszelkiej maści bzyki. W tym roku kwitnie dopiero gatunek, odmianowe jeszcze twardo w pąkach...

buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:22, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja wiem, że narzekanie na pogodę nie ma sensu, bo nic się z tym nie zrobi, a marudzenie poprawi tylko psyche narzekającego (albo jeszcze bardziej zdołuje )... Ale ja już mam dość... Zimno, mokro, pochmurno, wiatr urywa głowę... Kończy się maj. Nawet nie zauważyłam tego ponoć najpiękniejszego miesiąca w roku...
Głowa pęka, prochy średnio pomagają, ciepłe swetry i kurtki ciągle w użyciu... Do bani z takim majem!!!

No dobra, ponarzekałam, lepiej się specjalnie nie zrobiło...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:28, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wczoraj dotarły sadzonki kuklików. Kolejna zaraza się szerzy
Moje to Flames of passion, Mai Tai i Coctail Cosmopolitan. Sadzonki bardzo ładne, złago słowa nie powiem

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:31, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kwitnie glicynia w sąsiednim ogrodzie. Pachnie jak w perfumerii, cudnie po prostu



Ręka na zdjęciu ma pokazać skalę wielkości, myślę, że te kiście mają 40-45cm długości

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 10:34, 27 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zawsze mi się marzyła glicynia... nie mam na to warunków, ale wzdycham do każdej mijanej rośliny w czasie kwitnienia, bo te kiście są niewiarygodne

Mówisz, że zaraziłaś się "kuklikozą" ? Te najciemniejsze kwiaty ma Flames?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Catalinasdiary 10:35, 27 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ładne sadzonki kupiłaś, a ta glicynia jest magiczna. Rośnie na murze?
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies