Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Zieleń, drewno i antracyt 12:17, 04 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Taki sobie plan rozmieszczenia towarzystwa przed zakupem zrobiłam.

Centifolia będzie oddalona 4m od lipy, ale musiałam skalę pominąć, żeby się całość na kartce zmieściła
Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 12:16, 04 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
MiluniaB napisał(a)
Zostawiam dla Was karminowe pachnące hiacynty


Piękny kolor mają
Czy w gruncie masz je posadzone?
Tajemniczy Ogród 12:11, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Kasya napisał(a)
Bardzo urokliwie u ciebie
Po cichu podglądam letnie fotki

Dzięki Kasiu.
Jakoś ratuję się tymi fotkami, trudny miesiąc mam, tatę wożę na chemię, trochę traktuję teraz O. jak odskocznię, zajęcie głowy.
Na czym skończyłam? Chyba na czerwcu Skaczę po tych fotkach jak zając
Tajemniczy Ogród 12:01, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
April napisał(a)


Co do epimedium to ja swoich nie cięłam. Może o to chodzi?

Świetna ta hosta, taka naturalna, ładny kształt. Co to za odmiana? Jak kwitnie?

O, to może o to chodzi, mi też zawsze żal, bo ładnie wyglądają po zimie, ale gdzieś wyczytałam, że trzeba i to dość wcześnie wyciąć wszystkie stare liście.
A ta hosta to taki zwyklaczek NN, którego dostałam od cioci i zobacz, Kwartecikowi też się podobała jak była kiedyś u mnie, mam Jej oderwać wiosną kilka kłączy.
Ja też ją bardzo lubię - jest duża, bardzo szybko przyrasta, pierwsza wiosną startuje, żelazna, na słońce i do cienia, na najtrudniejsze miejsca - taki doskonały wypełniacz. Kwitnie obficie ale przeciętnie - bladoliliowe kwiaty.
Tajemniczy Ogród 11:55, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
beta napisał(a)
to epimedium ze zdjęć cudne jest...też chciałam wymienić żurawki na te rośliny, ale muszę najpierw żurawki w dobre ręce oddać

a ogólnie fajnie, że się pokazałaś...ogród piękny...z klimatem i taki TWÓJ

A dlaczego pozbywasz się żurawek? Też są fajne. Ja tylko u mnie ze względu na dużą ilość pędraków w leśnej ziemii podlewam je wiosną nicieniami i dają radę.

Tajemniczy Ogród 11:50, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
MiluniaB napisał(a)
Pracowita, ale jakie efekty Możesz być zadowolona Każde wstawione Twoje zdjęcie oglądam z przyjemnością

Dzięki Milunia! To specjalnie dla Ciebie czerwcowe zdjęcia okolic ciurkadełka, na starej części ale też nówka sztuka nowa rabatka. Przy niej było najwięcej pracy - korzeni masa, pył zamiast ziemi, wymieniałam wszystko co mi się udało wygrzebać z pomiędzy korzeni i sadziłam tylko odporne gatunki, te brunnery musiałam stamtąd zabrać - za dużo słońca i za mało wody miały, cierpiały i chorowały:

I od tyłu:

Tajemniczy Ogród 11:41, 04 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Mgduska napisał(a)



Bardzo lubię te Twoje zdjęcia z początków zakładania rabat - jest na nich tyle powietrza. Każdej roślince można się przyjrzeć


To dla Ciebie przegląd jednego cypelka:
Początek kwietnia:

W maju:

w sierpniu wyglądał trochę z innego ujęcia już tak:


A ten drugi brzuszek w głębi z sesleriami tak:
Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 11:41, 04 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
... i tulipany

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 11:41, 04 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
Zostawiam dla Was karminowe pachnące hiacynty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 11:40, 04 lut 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
u mnie wpracowni zawitly wlasnie pierwsze krokusy



Przerwa na kawę... 10:59, 04 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Bambus


Pogoda głupieje, wczoraj śniegu po kostkę a dziś


Gorzej bo w nocy ma być sporo na minusie przez kilka dni a tu pierzynki na roślinach brak
Mały podmiejski 10:44, 04 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Ostatnie 2 projekty były warte rozważenia i naniesienia palikami w ogrodzie. W realu mogą wyjść bardzo fajnie. Ew. zastanowiłabym się nad poszerzeniem rabat przy tarasie, nieznacznie o metr. Zastanów się nad umieszczeniem drzew na działce bo to determinuje wielkość i kształt rabat. Może coś w tym stylu?
Środkowe drzewa mogą być bardziej formalne - graby tu pasują. A te w rogach bardziej luźne - brzozy lub/i serby (myślę o zimie coby było coś zielonego)?
Oczywiście tu jest taki program maks. drzewny, tak aby mieć trochę cienia na tarasie i żeby się trochę od sąsiadów odgrodzić


z boku nie robiłabym tui na całej długości. Na pinie nad tujami jest drzewo (pewnie od sąsiada), ono nadaje inny wymiar. Pomyślałabym tam o płotku jakimś ładnym i ta pergola to też nie jest głupi pomysł. Musiałaby być po prostu wyższa, taka ok. 2,8 wysokości i od domu do płotu. Wtedy całość może fajnie się zgrać.

Jak chcesz szczelny żywopłot z żywotnika wybierz brabanta. Rośnie szybko, da się z niego zrobić taką ścianę tylko wymaga regularnego cięcia, aby był ładny.

Edit. po bokach nie robiłabym ścieżki przy samej ścianie domu. Po pierwsze jeszcze bardziej podkreślisz ścianę - ja mam tak z tyłu za domem i wiecznie szukam czegoś do przełamania płaszczyzny. Po drugie 1 metr przy domu to wbrew pozorom wąsko. Jak idę z taczką to owszem się mieszczę ale mam zawsze wrażenie, że łokciami ścianę szoruję. I z tego powodu głównie chodzę ścieżką nową bardziej przy płocie. Wystarczy jak od domu dasz 50-80 cm odstępu na rabatę na niskie nasadzenia a ścieżkę puścisz środkiem (no może nie do końca symetrycznie. Zobacz rabatę cienistą u Kasi Mrokasi jak jest zrobiona.
Popatrz na żywopłoty z grabów lub buka - buk bardzo długo trzyma liście. Wszystkie one wymagają regularnego cięcia aby były ładne.
Ogródkowe perypetie:) 10:13, 04 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
abiko napisał(a)
Was też już nosi.. ?
Na razie w domu, ale mam nadzieję, że w ogrodzie też się pojawią.


Nosi, mam taki sam okaz Z Biedry.
W Kruklandii 08:53, 04 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Do góry
Juzia napisał(a)


Nie wiem czy coś znajdziesz... bo tak z daleka tej rabacie mało kiedy robię
Tu kawałek jest.
Ale straszny pierdolnik



No właśnie szukałam, cofnęłam się do zdjęć Twojego eMa- z lotu ptaka.
Dziękuję, że wstawiłaś fotkę. Tutaj faktycznie widoczna jest cała rabata.
Bardzo ładna, bardzo
Wymyśliłam, że chyba w takim razie zrobię dwie różanki

Buźka.
Zielona przestrzeń 08:36, 04 lut 2021


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry
No i tyle zostało z zimy. I to wszystko w jedną noc. Dziś dla odmiany pada deszcz.




Tajemniczy Ogród 08:28, 04 lut 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Zagrzebałam się w maju...


Co do epimedium to ja swoich nie cięłam. Może o to chodzi?

Świetna ta hosta, taka naturalna, ładny kształt. Co to za odmiana? Jak kwitnie?
Ogród z plażą 23:08, 03 lut 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:03, 03 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Brzozowadziewczyna napisał(a)
A ja mam problem z tym bieleniem, że tak powiem, estetyczny No brzydko mi tak wyglądają te białe pnie i nic z tym nie zrobię. Więc nie bielę Ale cel bielenia rozumiem
Ten luty stanowczo zbyt zimowy, prawda?


Bo w Twoim leśnym ogrodzie pobielone drzewka sa stworami z innej bajki. Niewątpliwie wyglądają sztucznie. Inna estetyka.
Najpiękniej pobielone drzewka wyglądały wiosna na ROD-owskich działkach. U siebie też lubię pobielone drzewka w części sadowniczej.


Mam też wiśnie jadalne posadzone na rabatach ozdobnych. Bielę je, ale ich wygląd przez pare tygodni wizualnie mi zgrzyta. Na szczęście pod koniec lutego tej bieli jest już niewiele.

Ogródkowe perypetie:) 20:52, 03 lut 2021


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Co to za ptaszek? całą chmarę dziś miałam.. zna ktoś? raniuszek?
Edit. wg mnie raniuszek słodziak

Mały podmiejski 20:43, 03 lut 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 303
Do góry
Antracyt dziękuję za inspirację kochana pogrzebałam w Printereście i zapisalam sobie takie - nie ten styl ale chodzi o pomysł kratki po bokach, można by częściowo na tej zasadzie przysłonić taras i puścić pnącza
https://pin.it/7Md3n7Q
https://pin.it/7M6sSWn
inka74 napisał(a)
jak lubisz klimat taki jak na pinach to może ci się spodoba ten
http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/

Tak sobie myślę, że może u ciebie by było warto pomyśleć o drzewach nie na granicy z sąsiadem z tym od furtki ale o drzewach w okolicy tarasu. Nie tylko w tych dwóch miejscach gdzie ja narysowałam ale może o 1-2 w tych rabatach przy tarasie. Wtedy mniej drzew przy płocie.

Iwonko, znam ten blog przeczytałam cały już wcześniej - niesamowita metamorfoza domu, niesamowite hortensje i faktycznie troche w moim stylu
A co przy płocie? Zwłasza od sąsiada dopiero budujacego? Raczej będą tuje. Cis przepiękny ale odpada - za wolno rośnie (jesli cis to gdzieś wewnatrz ogródka, ale nie na ogrodzeniu). Mnie się podobają graby, a mąż woli tuje bo zimozielone, więc zgodzę się na te tuje ale nie na takie takie czopki/pionki tylko równo przycięte, na zasadzie stworzenia tła. Tylko czy na całej długości? Czy tylko od lewego górnego rogu do wysokości domu? Jeśli do wysokości domu to co dalej? Dziś zrobiłam zdjęcie tej (lewej) strony
Całe 3m szerokości. tu też jest wąsko a nieżle to wyglada - podoba mi się https://pin.it/7Md3n7Q



No i najważniejsze który projekt? Jak myślicie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies