Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 09:13, 21 gru 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
kasiek napisał(a)


Ale masz jeszcze miejsca na chciejstwa Te jodły i tuje to Twoje czy sąsiadów?


Z lewej moje tuje od ulicy, a na wprost, zaraz za ogrodzeniem jodły sąsiadów. Wcześniej mieli świerki lecz chorowały na ochojnika, potem już wszystkie, więc przed nimi posadzili malutkie jodełki. W końcu wycięli świerki a jodełki wtedy dostały powera. Jak widzisz fajne tło będzie dla roślin i odrobinę cienia przy mojej patelni dookoła.

Trochę mało widoczne nowe rabaty, ta lewa będzie zasłaniała kurki i kaczki sąsiadów. Kompostownik prawie w rozsypce więc dużo się zmieni w przyszłym sezonie.

A tu widok rabaty z innej perspektywy wprawdzie mało ciekawy, tuje od ulicy na wiosnę muszę wyrównać, mam w planach kupno nowego sprzętu na akumulator bo już nie daję rady nożycami ręcznymi...za dużo mam tego.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:20, 21 gru 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)
Masz kawał trawnika do koszenia, nie myślałam, że tyle..... Podpinam się pod pytanie Kasi.


Zrobiłam panoramę bo mam taką opcję to sobie zerknij na całość w dwóch ujęciach

widok z domu, z lewej mam przegrodę z tui-przy okazji możesz popatrzyć jak mi kret ryje


A to na lewo od tui, tam gdzie te nowe rabaty robiłam- w ujęciu panoramicznym są malutkie


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 14:24, 21 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Kawał koszenia, jak często łapiesz za kosiarkę?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:10, 21 gru 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kawał koszenia, jak często łapiesz za kosiarkę?


Co tydzień koszę -od kwietnia do października bo u mnie trawa rośnie jak zwariowana, czasem co 1,5 tyg. Od marca zaczynam gdy wiosna, chyba że zima się przedłuża to później,wiadomo.
Koszę 4 godz ale z przerwami mi to zajmuje 7 godz. Z drugiej strony domu to tylko skrawki na pół godziny roboty.

Po zrobieniu tych nowych rabat to koszenie mi lepiej szło, bo przy okazji zaglądałam co słychać wśród nowych nabytków

Nie zdążyłam na liliowcowej zrobić obwódek, więc wiosną będę temat gnać. Z przodu będzie bodziszek ten od Ciebie, bo w końcu muszę go dzielić a z tyłu jeszcze myślę co podzielę....mam już tyle roślin do wyboru a ciągle dylematy

Stołówkę sikorkową otworzyłam ale narazie z niej nie korzystają.





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzata_s... 19:24, 21 gru 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Urszulla napisał(a)


U Ciebie dekoracyjnie przed świętami a ja pisałam o moim minimaliźmie w dekoracjach, najwięcej w nich zieleniny - ona potrzebna dla oka




Ula ja lubię u siebie na bogato ale Twoje minimalistyczne dekoracje są naprawdę urocze Kwintesencja eco Pozdrawiam ciepło
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 20:45, 21 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Przypominałam sobie dzisiaj Twoje początki. Dobrze wyczytałam, że działka 18 arowa?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 08:00, 22 gru 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
malgorzata_szewczyk napisał(a)


Ula ja lubię u siebie na bogato ale Twoje minimalistyczne dekoracje są naprawdę urocze Kwintesencja eco Pozdrawiam ciepło


A zauważyłaś na pieńkach denka z puszek piwa pod świeczkami, wg Waszego pomysłu Są już któryś rok z rzędu, świetnie się sprawdzają

Fajnie że wpadłaś, bardzo mi brakuje małych spotkań
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 08:07, 22 gru 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przypominałam sobie dzisiaj Twoje początki. Dobrze wyczytałam, że działka 18 arowa?


Tak, aż tyle. Na początku tuje miały 20cm a teraz już są kłopotliwe, do ciągłego cięcia. Były u mnie totalne pustki. Ogrom pracy mnie przerastał. Teraz też mam dużo jeszcze do ogarnięcia. Chcesz roboczą fotkę roboczy kompostownik pod rabatę pt. Traw i hortensji cd. Z własnych sadzonek

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 12:06, 22 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Ten pomysł z kompostowaniem w miejscu rabaty jest superowy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 17:57, 30 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Urszulla napisał(a)


U Ciebie dekoracyjnie przed świętami a ja pisałam o moim minimaliźmie w dekoracjach, najwięcej w nich zieleniny - ona potrzebna dla oka



Jak dla nie to twoje dekoracje są bardzo łatane
Oszroniony ogród też bardzo ładnie się prezentuje.
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w tym Nowym 2021 Roku życzę.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies