Absolutnie bajeczne miejsce stworzyłaś. Uwielbiam taką symetrię i porządek w nasadzeniach. Mnogość traw, bez nadmiaru odmian. Z przyjemnością obejrzałam wizytówkę tego pięknego ogrodu.
Mam przy okazji pytanie, pewnie już wielokrotnie pisałaś ale nie mogę odnaleźć nazw traw jakie masz posadzone pod dereniami i obok jeżówek. Wyglądają podobnie na zdjęciu ale różnią się wysokością. Pod dereniami obstawiam Hakone. A co pod jeżówkami, po lewej stronie?
Można w każdym czasie, i w czasie sadzenia nawet można dodawać do dołka. Wiosną również. Ja stosuję pylistą, ale kupię też granulowaną, żeby zdobyć doświadczenie. Sypię nie rękami, tylko taką szuflą plastikową.
Miałam na weekend moich panów z tulipanami i laurkami szt. 4 Edit laurek 4 szt. panów dwóch .
Jestem zachwycona.. podobizna jest udana
I ten płacz przy wyjedzie.. "stanowczo mówię - ja się stąd nie ruszam" ..no jak nie kochać moich urwisów Póki im się to nie zmienia.. to chwilo trwaj
Dla mnie też mogli by w takim stanie trwać do końca życia.. rozumiem ich Niestety jestem babcia pracującą i mieszkająca oddzielnie.... tylko weekendy.
Mam kilka fotek ogrodu.. ale na telefonie. Teraz spadam do spania. Przygotowanie do roboty zaliczone, a rano do pracy .. ot i takie to życie .. na szczęście mam pracę.
Edit.. 7 lat temu Bogdzia od rododendronów na okoliczność urodzin mojego starszego wnuka napisała wiesz, który teraz ma znaczenie.. nie tylko ja się wzruszam to czytając ..
Rozwrzeszczał sie maluszek właśnie urodzony
słychać go na wszystkie cztery świata strony
Nie płacz mały Felku , uciszże sie dziecię
bo masz najfajniejsza babcie na tym świecie.
Będzie kiedyś z tobą po drzewach chodziła,
będzie sie na dachu w bociana bawiła ,
a gdy zechcesz wskoczyć w przepaść jakąś ciemną
ona powie dobrze wnuczku ale razem ze mną.
Pokaże ci kwiatki , o ptaszkach opowie ,
w lot połapie myśli co krążą po głowie,
a więc rośnij zdrowo, wtul sie w jej ramiona ,
po mamie i tacie najważniejsza Ona.
Miło mi spadek energii miałam, nawet mi się gadać nie chciało Stwierdziłam, że nadrobię lato i jesień w ogrodzie, bo przyjemnie wracać do tych ciepłych chwil i kolorów..
Pozdrawiam Ewo serdecznie Niemoc mnie ogarnęła straszna, ale trzeba zakasać rękawy i nadrobić zaległości, tym bardziej, że przyjemnie powspominać lato:
Na tym zdjęciu brakuje mi drzewka, które by zasłoniło słup. Czytam, że umbry planujesz, ale nie udało mi się zorientować w którym miejscu mają być, może tu?