Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Kasiek 20:27, 23 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
.... gdybam, może by szkodniki nie zdążyły....

Wybacz, ale wlasnie wyobraznia podpowiada mi obrazy, jak one sie spiesza by zdazyc
Glupawke mam dzisiaj
____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 20:39, 23 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Kasiek napisał(a)


Sylwia, nie wiem nigdy nie stosowalam tej metody, widzialam efekty, i te, byly zaskakujace. To, ze uzycie jej w ogrodzie jest korzystne dla roslin, to wiemy. Najwyzej, po ataku czterolapnych, bedziemy wspolnie szukali metody na nie

Tych czterołapnych to się tak nie bojam jak tych sześcio czy ośmio( nawet nie wiem czy są owady o tej ilości odnóży )
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 21:30, 23 sty 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Jak zakładałam rabatę kwaśną to użyłam m.in tej hemoglobiny sproszkowanej, wymieszałam z podłożem, zapachu też z tego co pamiętam nie było aż tak nadzwyczajnego, szkodników nie przyciągło.
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Kasiek 22:03, 23 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Monia81 napisał(a)
Jak zakładałam rabatę kwaśną to użyłam m.in tej hemoglobiny sproszkowanej, wymieszałam z podłożem, zapachu też z tego co pamiętam nie było aż tak nadzwyczajnego, szkodników nie przyciągło.


Moniu, bardzo przydatne spostrzezenie
____________________
Bawarka
Kasiek 22:04, 23 sty 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tych czterołapnych to się tak nie bojam jak tych sześcio czy ośmio( nawet nie wiem czy są owady o tej ilości odnóży )


Nornice?...Sa i wielolapne owady
____________________
Bawarka
Lukrecja 00:12, 24 sty 2021

Dołączył: 22 sty 2019
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)

Moja sprawka podoba mi się takie stwierdzenie
Tymona nie sadziłam, nie wiem, ale wolno rośnie. Lubię sadzić różne odmiany cisów i patrzeć na co je można ciąć.


Tak tak! Twoja sprawka! A czyja?? Mam nadzieję kiedyś wyściskać Cię za to serdecznie Chyba pójdę w tego Tymona i sprawdzę jak da radę. Że rośnie powoli i nie jest wysoki to nawet dobrze. Z braku ogrodu wyżywam się w dwóch niewielkich, blokowych, półcienistych przedogródkach, więc kompaktowe rozmiary, pokrój i jasny kolor będą atutem. Muszę się tylko postarać o odpowiednio duże i zagęszczone rośliny, które będą chciały wyglądać na stożki Pozdrawiam.
sylwia_slomc... 10:42, 24 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Monia81 napisał(a)
Jak zakładałam rabatę kwaśną to użyłam m.in tej hemoglobiny sproszkowanej, wymieszałam z podłożem, zapachu też z tego co pamiętam nie było aż tak nadzwyczajnego, szkodników nie przyciągło.

To jest świetna informacja
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 12:59, 24 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja kupiłam część początkiem zimy( bo zimy nie było wtedy i ciągnęło mnie do nasionek) Mam sporo bylin i dwuletnich i jakieś warzywa też, ale pewnie jeszcze dokupię Spotkałam na zakupach panią u której kupuje co roku sadzonki selera, pora, kapustki i pomidorki karłowe zapytałam czy będzie miała w tym roku? Powiedziała, że szklarnia już pęka w szwach i trzy tunele już ma zapikowane, pali w piecach i rosną, tak, ze na pewno u Niej kupię resztę


Ja też zakupy zaczęłam wcześnie, prawdę mówiąc w sierpniu
Wczoraj liczyłam nowe i pozostałe z poprzednich lat, sporo tego przydałby się większy areał, więc teraz trzeba myśleć koncepcyjnie i strategicznie, jak wygospodarować miejsce
____________________
Sałatka pokrzywowa
basia3012 23:55, 24 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
Danusiu, wyczytałam w Twojej książce o tym, że na zimę zalecasz sypać mączkę bazaltową. Chciałabym to zrobić na wiosnę. Myślę, że też można?

Ale chciałabym dopytać czy lepsza będzie pylista czy granulowana, np. taka >8 lub 2-8?
Ziemię mam miejscami piaszczystą ale w większości trochę lepszą, miejscami też gliniastą.

W zeszłym roku sypałam mączkę bazaltową pylistą zmieszaną z perlitem, bentonitem i jeszcze glinką. Nawdychałam się tego pyłu, że ho,ho. Teraz zastanawiam się czy może sypnąć mączkę granulowaną?

Pozdrawiam serdecznie.Jeszcze raz dziękuję za super książkę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 09:07, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można w każdym czasie, i w czasie sadzenia nawet można dodawać do dołka. Wiosną również. Ja stosuję pylistą, ale kupię też granulowaną, żeby zdobyć doświadczenie. Sypię nie rękami, tylko taką szuflą plastikową.




Potem na to próchnicę

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies